Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Pixelbook oficiálně: konvertibilní chromebook s aktivním stylusem

4.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google dnes představil první notebook na světě, který nabízí integrovaného hlasového asistenta Google Assistant. Pixelbook je vlastně chromebook s konvertibilní konstrukcí, špičkovou výbavou a volitelným stylusem Pixelbook Pen.
Google po dvouleté odmlce představil svůj nový referenční chromebook. Tentokrát jej pojmenoval Pixebook a se smartphony Pixel má podobný nejen design, ale také celkovou filozofii. Zkrátka a dobře se jedná o kvalitní špičkové zařízení, které ukazuje možnosti chromebooků, ale bohužel tomu odpovídá také cena. Nebudeme vás dlouho napínat a prozradíme, že Pixelbook se bude prodávat za cenu od 999 dolarů do 1 699 dolarů v závislosti na konkrétní konfiguraci.
 
 
Notebook měří v pase jen 10,3 mm a váží pouze 1,1 kg, jedná se tedy o ideální zařízení pro časté cestování. Konvertibilní konstrukce navíc nabízí hned několik režimů používání. Z ěbžného notebooku lze díky tomu rázem vytvořit tablet, případně využít režim stojánku nebo stanu. Pixelbook je vybaven 12,3" dotykovým displejem s rozlišením 2400 x 1600 pixelů a poměrem stran 3:2. Volitelně je možné jej ovládat pomocí aktivního stylusu Pixelbook Pen, který vznikl ve spolupráci se společností Wacom a zvládne rozlišit přes 2 000 úrovní tlaku. Pero však nenalezneme v základním balení a zájemci si za něj tedy budou muset připlatit 99 dolarů.
 
 
I přes použití platformy Chrome OS nešetřil výrobce při výběru procesoru, uvnitř proto nalezneme sedmou generaci Intel Core i5 nebo dokonce Core i7. Dále je možné Pixelbook osadit 8GB až 16GB RAM a 128GB, 256GB či 512GB PCIe NVMe SSD. K dispozici jsou dva porty USB Type-C, které slouží také k nabíjení notebooku. A překvapivě nechybí ani 3,5mm audio jack využitelný pro připojení sluchátek nebo mikrofonu. Na jedno nabití slibuje výrobce až desetihodinovou výdrž baterie a díky rychlému nabíjení je možné doplnit energii pro dvě hodiny používání za pouhých 15 minut.
 
Pixelbook se může pochlubit nativní podporou inteligentního hlasového asistenta Google Assistant a dokonce je pro tyto potřeby vybaven dedikovanou klávesou. Když už je řeč o klávesnici, neměli bychom zapomenout zmínit její podsvícení. Uživatelé Pixelbooku si také mohou stahovat aplikace z Google Play Store, které jsou určené pro Android. Prodej nového chromebooku od Googlu započne 31. října, předobjednávat (na trzích, kde funguje Google Store) je však možné už nyní.
 


reklama