Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První smartphone s 360stupňovou kamerou rozhodně nepřehlédnete

11.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Zvyšovat rozlišení displeje či velikost operační paměti nelze donekonečna, a tak někteří výrobci přicházejí s bizarními nápady, jak svůj smartphone odlišit. A v mnoha případech už je na první pohled jasné, že tento nápad skončí v propadlišti dějin…
Nejbizarnějším smartphonem veletrhu MWC 2017 nebyl Alcatel A5 LED, který má zadní kryt pokrytý nespočtem světelných diod, ale model s nezvyklým názvem Protruly Darling. Už na první pohled je jasné, že tento telefon bude jen pro pár nadšenců, kterým nevadí tahat obrovský a nepříliš vzhledný přístroj. Čínský výrobce Protruly ovšem jako první integroval plnohodnotnou 360stupňovou kameru do těla smartphonu. Přesněji řečeno jsou k dispozici dva fotoaparáty, každý na jedné straně, přičemž oba disponují 13MPx snímačem a čočkou typu rybí oko (fisheye). Díky jejich kombinaci je potom možné nahrávat 360stupňová videa či fotky, ale o jejich kvalitě toho zatím mnoho nevíme. Výsledek je potom možné nahrát na Facebook, YouTube a další stránky, který podporují tento rozšiřující se formát.

Kamery pro 360stupňové záběry si samozřejmě vyžádaly mnoho místa, a tak má telefon nezvykle podlouhlý tvar. Ač novinka většině lidem asi do oka nepadne, má být právě design jedním z dalších lákadel modelu Protruly Darling. Přední strana přístroje je osazena čtyřmi diamanty, které jsou obklopeny pásem z italské kůže. Pokud by vás nelákal luxusní design ve stylu Vertu, bude v nabídce rovněž varianta bez diamantů, která má také čtečku otisků prstů přesunutou z domovského tlačítka na zadní stranu.

Svými parametry se smartphone zařadí k tomu lepšímu, co lze v dnešní době sehnat. 5,5“ AMOLED displej nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Pod kapotou klape desetijádrový procesor MediaTek Helio X20, který v kombinaci se 4GB RAM zaručuje velmi slušný výkon. K dispozici je také 64GB interní úložiště nebo baterie o kapacitě 3 560 mAh, která je dobíjena přes reversibilní port USB Type-C. Operačním systémem je starší Android 6.0 Marshmallow a jako bonus se telefon může pochlubit teplotním senzorem, který zvládne změřit teplotu lidského těla bez dotyku.

Protruly Darling se bude na čínském trhu prodávat za cenu v přepočtu od 15 000 Kč bez DPH, luxusnější varianta potom bude ještě o pět tisíc korun dražší. Dostupnost v Evropě prozatím nebyla potvrzena.

Zdroj: Gizbot.com
reklama