Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alcatel A5 LED: blikající smartphone se špetkou modularity

27.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Alcatel uvedl na veletrhu MWC 2017 model A5 LED, který má celou zadní stranu pokrytou světelnými diodami i vyměnitelný kryt rozšiřující funkce telefonu. Dalšími novinkami jsou modely Alcatel A3 a U5, které se zařadí k nejlevnějším 5“ smartphonům.
Značka Alcatel v poslední době překvapuje smartphony se zajímavým designem a nejnovější model A5 LED není výjimkou. Dokonce se jedná o ve světě smartphonů dosud nevídaný experiment, který navíc Alcatel využil u cenově dostupného přístroje. Hlavním důvodem, proč Alcatel A5 LED vystupuje z řady, je celá zadní strana pokrytá řadou světelných diod. Ty ovšem neslouží jako sekundární displej, ale spíš náhrada notifikačního světla. Blikáním, změnou barvy či jinými efekty telefon uživatele upozorní na příchozí hovor či zprávu. Také může dynamicky reagovat na přehrávanou hudbu, případně je možné nastavit další funkce a vuužití pomocí speciální aplikace.

Ani tady ovšem zvláštnosti tohoto modelu nekončí. Zadní kryt je odnímatelný a lze jej nahradit krytem se sekundární baterií prodlužující výdrž či reproduktorem se stojánkem. Není jasné, zda výrobce plánuje nabídku vyměnitelných krytů v budoucnu rozšířit, nebo zda uživatelé naleznou výše uvedené kryty už v základním balení. Alcatel A5 LED je dále vybaven 5,2“ IPS displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD) a o jeho pohon se stará osmijádrový procesor MediaTek MT6753 doplněný o 2GB RAM. 16GB interní úložiště je možné rozšířit pomocí micro SD karty. Nesmí chybět 8MPx zadní ani 5MPx přední fotoaparát, přičemž oba disponují LED bleskem a nahrávají Full HD videa.

Kapacita baterie se zastavila na 2 800 mAh a operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow.


Alcatel A3 a U5


Alcatel A3 je výrobcem nazýván jako cenově nejdostupnější pětipalcový smartphone s HD displejem. Už z toho je jasné, že před sebou máme low-endový model s relativně skromnou výbavou v podobě čtyřjádrového procesoru Mediaték MT6737, 1,5GB RAM, 16GB rozšiřitelného úložiště či 2460mAh baterie. Oproti svému sourozenci A5 LED disponuje zadním fotoaparátem s vyšším rozlišením 13 MPx, přední snímač je však opět 5MPx. Navíc také přibyla čtečka otisků prstů, která je umístěna na zadní straně.

Alcatel U5 je potom ještě ořezanějším smartphonem, který nese označení nejlevnější pětipalcový smartphone s podporou 4G. Kvůli snaze o snížení ceny na minimum bylo nutné učinit řadu kompromisů, a tak je přítomný displej s rozlišením jen 854 x 480 pixelů, ještě slabším čtyřjádrem MediaTek MT6737M, 1GB RAM a 8GB vnitřním úložištěm.


Ceny a dostupnost


U žádné z novinek zatím Alcatel nezveřejnil konkrétní prodejní cenu ani termín uvedení na trh.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama