Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlédněte si Huawei P30 a P30 Pro na uniklých renderech

27.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet se konečně dostaly údajně oficiální obrázky nových vlajkových lodí od Huawei, které budou představeny už příští měsíc. Větší z modelů P30 Pro by měl disponovat fotoaparátem z 10x optickým zoomem.
Barcelonský veletrh MWC 2019 je za námi. Huawei sice představil svůj první skládací smartphone Mate X, ale nové řady P30 jsme se podle očekávání nedočkali. Odhalena bude podle zveřejněné pozvánky až za měsíc, konkrétně 28. března v Paříži. Některé informace o Huawei P30 a P30 Pro unikly na internet už dříve, mezi nimi bylo také několik obrázků, které nám měly ukázat podobu telefonů. Přesnější pohled na chystané vlajkové lodě nám ovšem zprostředkoval až novinář Roland Quandt z německého portálu Winfuture.de, který patří k nejspolehlivějším zdrojům informací o nepředstavených zařízeních.
 
 
Huawei P30 Pro
 
U svých nových smartphonů se Huawei hodlá držet dobře známého designového jazyka. To znamená zaoblené tvary, skleněná zadní strana v různobarevných provedeních a kovový rám. Modul fotoaparátu znovu hledejme v levém horním rohu, ve svisle orientované poloze. V případě displeje nepřekvapí použití velmi tenkých rámečků a drobného kapkovitého výřezu v horní části, kde ovšem zůstalo místo pouze pro běžný fotoaparát. Na sofistikovaný systém rozpoznání obličeje z modelů Mate 20 tedy můžeme rovnou zapomenout. K biometrickému ověření identity by ovšem měla posloužit čtečka otisků prstů schovaná v displeji. Větší model P30 Pro by se měl odlišovat použitím OLED panelu se zahnutím na bocích.
 
 
Tato verze by měla být nad „obyčejným“ modelem P30 navrch i v oblasti fotoaparátu, což je patrné už z renderů. Kromě hlavního fotoaparátu (podle dřívějších spekulací půjde o 48MPx snímač) by měl být k dispozici ještě širokoúhlý a telefoto snímač. Právě poslední jmenovaný zaujme při bližším pohledu svým hranatým tvarem objektivu. Zdroj uvádí, že by mělo jít kameru využívající design periskopu, aby mohla zprostředkovat desetinásobné bezztrátové zvětšení. Podobnou technologii chystá ve svých telefonech osadit konkurenční značka Oppo, ale Huawei tedy nejspíš bude rychlejší. Vedle loga Leica nalezneme zmínku o rozmezí světelnosti (od f/1.6 až po f/3.4) i informaci, že se jedná o ekvivalent ohniskové vzdálenosti 16 mm až 125 mm objektivu. Čtvrtý viditelný snímač by měl fungovat jako senzor ToF pro zaznamenání prostoru.
 
Huawei P30 Pro
 
V případě fotoaparátu Huawei P30 očekáváme opět kombinaci běžného, ultra širokoúhlého a telefoto objektivu. Tentokrát se hovoří o světelnosti f/1.8 až f/2.4 a ekvivalentu ohniskové vzdálenosti 17 mm až 80 mm.
 


reklama