Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei P30 a P30 Pro: vše, co zatím víme

9.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Do představení nových vlajkových lodí od Huawei sice zbývá ještě mnoho týdnů, na internetu ovšem začínají kolovat první věrohodnější informace o designu a výbavě. Pojďme nahlédnout, co zatím víme o modelech P30 a P30 Pro.
Huawei bude pokračovat ve své strategii dvou vlajkových řad smartphonů a pro letošní jaro chystá nástupce pro oblíbené modely P20 a P20 Pro. Představeny ovšem nebudou na únorovém veletrhu MWC 2018 v Barceloně, ale na samostatné akci, kterou čínský výrobce uspořádá koncem března v Paříži. Konkrétně se hovoří o datu 28. března, ale oficiální pozvánkou to zatím nemáme potvrzeno. Do představení telefonů tedy ještě zbývá poměrně dost času, přesto se na internetu začínají objevovat první dílky skládačky, které nám naznačují výbavu připravovaných modelů.
 
 
Huawei P30 Pro
 
Design. Asi zatím nejlepší pohled na Huawei P30 a P30 Pro nám poskytl výrobce krytů Spigen. I když nesmíme zapomínat, že rendery od výrobců krytů nemusí být vždy přesné. Design by měl být podobný jako u loňských modelů, modul zadního fotoaparátu by ovšem nyní měl propojovat všechny tři, respektive čtyři objektivy. Na přední straně potom můžeme očekávat výrazně menší výřez displeje ve tvaru kapky.
 
 
Huawei P30
 
Displej. Huawei P30 by měl mít 6,1" displej a místo LCD panelu tentokrát můžeme očekávat OLED: Důvodem by měla být integrace čtečky otisků pod displej, neboť tato technologie je v současné době používána právě s OLED panely. Stejný typ displeje bude patrně využívat také Huawei P30 Pro, i když s vyšší úhlopříčkou 6,5".
 
Procesor. Asi nepřekvapí, že oba telefony budou poháněny procesorem Kirin 980, který můžeme znát už z řady Mate 20. Poměrně odvážné jsou ovšem spekulace ohledně velikosti operační paměti. Základní model by podle nich měl mít 8GB RAM, model s přídomkem Pro potom dokonce 12GB.
 
 
Huawei P30
 
Fotoaparát. Huawei P30 by měl využívat trojitý fotoaparát, a to dokonce v obdobné konfiguraci jako Mate 20 Pro. Hlavní roli si ovšem údajně zahraje nový 48MPx snímač Sony IMX600. V případě P30 Pro potom očekáváme čtyři zadní fotoaparáty, přičemž jeden ze snímačů by měl mít „periskopický“ design pro několikanásobný optický zoom. Přítomný by měl být také snímač Sony IMX607 s velikosti 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Senzor využívá masku Dual Bayer doplněnou o bílé pixely, které umožňují zvýšit citlivost a zachytit HDR obraz pomocí jedné expozice.
 
Ostatní výbava. Konzervativní povahy potěší, že minimálně základní model P30 si zachová 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Chybět potom samozřejmě nebude ani port USB Type-C. V otázce operačního systému očekáváme Android 9.0 Pie s nadstavbou EMUI.
 


reklama