www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei P30 Pro: první střípky informací jsou na světě

Huawei P30 Pro: první střípky informací jsou na světě
, , aktualita
Do představení Huawei P30 Pro sice zbývá ještě dost času, ale na internetu se přesto objevují první detaily o OLED displeji nebo čtyř zadních fotoaparátech. Unikly také údajné rendery telefonu od výrobce krytů.
K oblíbeným
reklama
Huawei Mate 20 Pro se na trhu ještě ani pořádně neohřál, ale internet už spekuluje o další vlajkové lodi čínské značky. Huawei P30 Pro, který se nejspíš dočká premiéry až s příchodem jara, se stal předmětem několika nedávných spekulací.. Ačkoliv zatím nejsou zrovna nejobsáhlejší, můžeme z nich sestavit alespoň přibližný obraz připravovaného modelu. Z poměrně spolehlivého zdroje, který využívá svých vazeb na dodavatelské řetězce, se objevila spekulace o displeji. Huawei P30 Pro (ani standardní verze Huawei P30) by neměla následovat nový trend otvoru v displeji pro přední fotoaparát. Zní to poměrně překvapivě, neboť právě Huawei nasadil toto řešení jako jeden z prvních výrobců.
 
 
Zdroj ovšem tvrdí, že Huawei u svého nového vlajkového modelu využije OLED displeje od společností LG a BOE. A ani jeden z těchto dodavatelů údajně nemá v nabídce panel s otvorem. To by musel výrobce sáhnout po displeji od Samsungu, ale ten zase svůj panel Infinity-O nabízí pouze s technologií LCD. Abychom to shrnuli, Huawei P30 Pro by měl disponovat OLED displejem se zahnutými okraji a výřezem v horní části, patrně ve tvaru kapky. Tuto spekulaci ostatně potvrzují i fotografie údajných ochranných skel displeje. Detaily o úhlopříčce nebo rozlišení se snad dozvíme později.
 
 
Huawei P20 Pro byl letos prvním telefonem s trojitým fotoaparátem, ale mezitím už se na trhu objevily modely s více snímači. Proto nepřekvapí, že Huawei P30 Pro nabídne kombinaci čtyř zadních fotoaparátů. Konkrétní konfiguraci zatím neznáme, ale měl by mezi nimi být nový snímač Sony IMX607. Jedná se o senzor s velikosti 1/1,8"  a velkorysým rozlišením 38 MPx. Mimořádný ovšem není ani tak počtem pixelů, jako jinými použitými technologiemi  Senzor totiž využívá masku Dual Bayer doplněnou o bílé pixely, které umožňují zvýšit citlivost a zachytit HDR obraz pomocí jedné expozice.
 
Alespoň částečně odhalují design Huawei P30 Pro rendery, které pocházejí od výrobce krytů Olixar. Ačkoliv potvrzují obě uvedené spekulace, tedy výřez v displeji a čtyři zadní fotoaparáty, s jejich přesností si nemůžeme být jistí. Další střípky do skládačky jménem Huawei P30 Pro ovšem můžeme očekávat v následujících týdnech až měsících.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala