www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei P30 Pro: první střípky informací jsou na světě

Huawei P30 Pro: první střípky informací jsou na světě
, , aktualita
Do představení Huawei P30 Pro sice zbývá ještě dost času, ale na internetu se přesto objevují první detaily o OLED displeji nebo čtyř zadních fotoaparátech. Unikly také údajné rendery telefonu od výrobce krytů.
K oblíbeným
reklama
Huawei Mate 20 Pro se na trhu ještě ani pořádně neohřál, ale internet už spekuluje o další vlajkové lodi čínské značky. Huawei P30 Pro, který se nejspíš dočká premiéry až s příchodem jara, se stal předmětem několika nedávných spekulací.. Ačkoliv zatím nejsou zrovna nejobsáhlejší, můžeme z nich sestavit alespoň přibližný obraz připravovaného modelu. Z poměrně spolehlivého zdroje, který využívá svých vazeb na dodavatelské řetězce, se objevila spekulace o displeji. Huawei P30 Pro (ani standardní verze Huawei P30) by neměla následovat nový trend otvoru v displeji pro přední fotoaparát. Zní to poměrně překvapivě, neboť právě Huawei nasadil toto řešení jako jeden z prvních výrobců.
 
 
Zdroj ovšem tvrdí, že Huawei u svého nového vlajkového modelu využije OLED displeje od společností LG a BOE. A ani jeden z těchto dodavatelů údajně nemá v nabídce panel s otvorem. To by musel výrobce sáhnout po displeji od Samsungu, ale ten zase svůj panel Infinity-O nabízí pouze s technologií LCD. Abychom to shrnuli, Huawei P30 Pro by měl disponovat OLED displejem se zahnutými okraji a výřezem v horní části, patrně ve tvaru kapky. Tuto spekulaci ostatně potvrzují i fotografie údajných ochranných skel displeje. Detaily o úhlopříčce nebo rozlišení se snad dozvíme později.
 
 
Huawei P20 Pro byl letos prvním telefonem s trojitým fotoaparátem, ale mezitím už se na trhu objevily modely s více snímači. Proto nepřekvapí, že Huawei P30 Pro nabídne kombinaci čtyř zadních fotoaparátů. Konkrétní konfiguraci zatím neznáme, ale měl by mezi nimi být nový snímač Sony IMX607. Jedná se o senzor s velikosti 1/1,8"  a velkorysým rozlišením 38 MPx. Mimořádný ovšem není ani tak počtem pixelů, jako jinými použitými technologiemi  Senzor totiž využívá masku Dual Bayer doplněnou o bílé pixely, které umožňují zvýšit citlivost a zachytit HDR obraz pomocí jedné expozice.
 
Alespoň částečně odhalují design Huawei P30 Pro rendery, které pocházejí od výrobce krytů Olixar. Ačkoliv potvrzují obě uvedené spekulace, tedy výřez v displeji a čtyři zadní fotoaparáty, s jejich přesností si nemůžeme být jistí. Další střípky do skládačky jménem Huawei P30 Pro ovšem můžeme očekávat v následujících týdnech až měsících.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster
Automobilka Tesla v letošním lednu ukončila svůj provizní systém, protože byl příliš drahý. Teď se to ale mění a uvádí novou variantu. Za doporučení lze získat nabíjení zdarma, Model Y i nový Roadster.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos
Motorola údajně připravuje první smartphone, ve kterém použije procesor Exynos od konkurenčního Samsungu. Půjde o zajímavý model střední třídy vybavený 48MPx fotoaparátem umístěním v „průstřelu“ displeje.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik