Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei P30 Pro: první střípky informací jsou na světě

19.12.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Do představení Huawei P30 Pro sice zbývá ještě dost času, ale na internetu se přesto objevují první detaily o OLED displeji nebo čtyř zadních fotoaparátech. Unikly také údajné rendery telefonu od výrobce krytů.
Huawei Mate 20 Pro se na trhu ještě ani pořádně neohřál, ale internet už spekuluje o další vlajkové lodi čínské značky. Huawei P30 Pro, který se nejspíš dočká premiéry až s příchodem jara, se stal předmětem několika nedávných spekulací.. Ačkoliv zatím nejsou zrovna nejobsáhlejší, můžeme z nich sestavit alespoň přibližný obraz připravovaného modelu. Z poměrně spolehlivého zdroje, který využívá svých vazeb na dodavatelské řetězce, se objevila spekulace o displeji. Huawei P30 Pro (ani standardní verze Huawei P30) by neměla následovat nový trend otvoru v displeji pro přední fotoaparát. Zní to poměrně překvapivě, neboť právě Huawei nasadil toto řešení jako jeden z prvních výrobců.
 
 
Zdroj ovšem tvrdí, že Huawei u svého nového vlajkového modelu využije OLED displeje od společností LG a BOE. A ani jeden z těchto dodavatelů údajně nemá v nabídce panel s otvorem. To by musel výrobce sáhnout po displeji od Samsungu, ale ten zase svůj panel Infinity-O nabízí pouze s technologií LCD. Abychom to shrnuli, Huawei P30 Pro by měl disponovat OLED displejem se zahnutými okraji a výřezem v horní části, patrně ve tvaru kapky. Tuto spekulaci ostatně potvrzují i fotografie údajných ochranných skel displeje. Detaily o úhlopříčce nebo rozlišení se snad dozvíme později.
 
 
Huawei P20 Pro byl letos prvním telefonem s trojitým fotoaparátem, ale mezitím už se na trhu objevily modely s více snímači. Proto nepřekvapí, že Huawei P30 Pro nabídne kombinaci čtyř zadních fotoaparátů. Konkrétní konfiguraci zatím neznáme, ale měl by mezi nimi být nový snímač Sony IMX607. Jedná se o senzor s velikosti 1/1,8"  a velkorysým rozlišením 38 MPx. Mimořádný ovšem není ani tak počtem pixelů, jako jinými použitými technologiemi  Senzor totiž využívá masku Dual Bayer doplněnou o bílé pixely, které umožňují zvýšit citlivost a zachytit HDR obraz pomocí jedné expozice.
 
Alespoň částečně odhalují design Huawei P30 Pro rendery, které pocházejí od výrobce krytů Olixar. Ačkoliv potvrzují obě uvedené spekulace, tedy výřez v displeji a čtyři zadní fotoaparáty, s jejich přesností si nemůžeme být jistí. Další střípky do skládačky jménem Huawei P30 Pro ovšem můžeme očekávat v následujících týdnech až měsících.
 


reklama