www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei P30 Pro: první střípky informací jsou na světě

Huawei P30 Pro: první střípky informací jsou na světě
, , aktualita
Do představení Huawei P30 Pro sice zbývá ještě dost času, ale na internetu se přesto objevují první detaily o OLED displeji nebo čtyř zadních fotoaparátech. Unikly také údajné rendery telefonu od výrobce krytů.
reklama
Huawei Mate 20 Pro se na trhu ještě ani pořádně neohřál, ale internet už spekuluje o další vlajkové lodi čínské značky. Huawei P30 Pro, který se nejspíš dočká premiéry až s příchodem jara, se stal předmětem několika nedávných spekulací.. Ačkoliv zatím nejsou zrovna nejobsáhlejší, můžeme z nich sestavit alespoň přibližný obraz připravovaného modelu. Z poměrně spolehlivého zdroje, který využívá svých vazeb na dodavatelské řetězce, se objevila spekulace o displeji. Huawei P30 Pro (ani standardní verze Huawei P30) by neměla následovat nový trend otvoru v displeji pro přední fotoaparát. Zní to poměrně překvapivě, neboť právě Huawei nasadil toto řešení jako jeden z prvních výrobců.
 
 
Zdroj ovšem tvrdí, že Huawei u svého nového vlajkového modelu využije OLED displeje od společností LG a BOE. A ani jeden z těchto dodavatelů údajně nemá v nabídce panel s otvorem. To by musel výrobce sáhnout po displeji od Samsungu, ale ten zase svůj panel Infinity-O nabízí pouze s technologií LCD. Abychom to shrnuli, Huawei P30 Pro by měl disponovat OLED displejem se zahnutými okraji a výřezem v horní části, patrně ve tvaru kapky. Tuto spekulaci ostatně potvrzují i fotografie údajných ochranných skel displeje. Detaily o úhlopříčce nebo rozlišení se snad dozvíme později.
 
 
Huawei P20 Pro byl letos prvním telefonem s trojitým fotoaparátem, ale mezitím už se na trhu objevily modely s více snímači. Proto nepřekvapí, že Huawei P30 Pro nabídne kombinaci čtyř zadních fotoaparátů. Konkrétní konfiguraci zatím neznáme, ale měl by mezi nimi být nový snímač Sony IMX607. Jedná se o senzor s velikosti 1/1,8"  a velkorysým rozlišením 38 MPx. Mimořádný ovšem není ani tak počtem pixelů, jako jinými použitými technologiemi  Senzor totiž využívá masku Dual Bayer doplněnou o bílé pixely, které umožňují zvýšit citlivost a zachytit HDR obraz pomocí jedné expozice.
 
Alespoň částečně odhalují design Huawei P30 Pro rendery, které pocházejí od výrobce krytů Olixar. Ačkoliv potvrzují obě uvedené spekulace, tedy výřez v displeji a čtyři zadní fotoaparáty, s jejich přesností si nemůžeme být jistí. Další střípky do skládačky jménem Huawei P30 Pro ovšem můžeme očekávat v následujících týdnech až měsících.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala