www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Přehřátá baterie iPhonu zavinila evakuaci švýcarského Apple Store

Přehřátá baterie iPhonu zavinila evakuaci švýcarského Apple Store
, , aktualita
Zaměstnanec Apple Store v Curychu byl zraněn při výměně baterie iPhonu 6s Plus, která se měla přehřát a způsobit mírné popáleniny. Celý obchod musel být evakuován a lékařskou péči vyžadovala dalších šest lidí.
reklama
Přehřívající se baterie nebyl jen problém Samsungu Galaxy Note 7, ale ojediněle se tento problém objeví také u dalších smartphonů. Doslova na vlastní kůži se o tom přesvědčil jeden ze zaměstnanců Apple Store ve švýcarském Curychu. Když vyměňoval baterii iPhonu 6s Plus, došlo k její přehřátí. Doutnající baterii se sice povedlo uhasit, ale muži způsobila mírné popáleniny na rukou. Kvůli silně doutnající baterii bylo evakuováno okolo padesáti lidí, jak zaměstnanců, tak zákazníků Apple Store. Případ se stal v úterý dopoledne a na místo zamířili hasiči, policie i několik záchranek, které ošetřily celkem sedm lidí. Nikdo však nemusel být hospitalizován.
 
 
Apple Store (ilustrační fotografie, zdroj: Slashgear.com)
 
Baterii zajistili specialisté z Curyšského soudního institutu, kteří budou v laboratoři zkoumat, co způsobilo její přehřátí. Naštěstí se patrně jedná o ojedinělý případ, takže pokud vlastníte iPhone 6s Plus, nemusíte se snad obávat. Připomeňme, že tento model je jedním z těch, které Apple začal záměrně zpomalovat, aby zabránil nečekanému vypínání telefonů se staršími bateriemi. Zákazník, který ve švýcarském Apple Store požadoval výměnu baterie tedy možná patřil k těm, kteří se setkali se zpomalování svého iPhonu. Apple jako omluvu zákazníkům snížil cenu za výměnu baterie. Další podrobnosti o případu přehřáté baterie prozatím nejsou známy,
 
Zdroj: 20min.ch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představil 5G Exynos Modem 5100 Samsung představil 5G Exynos Modem 5100
Samsung je vedle Intelu, Qualcommu a dalších jednou ze společností, která chce prorazit na trhu 5G modemů. Výsledkem je tak nový Exynos Modem 5100, který má být prvním, jenž splňuje všechny 3GPP Rel.15 standardy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness
Zákulisní informace naznačují, že společnost Google chystá nového asistenta pro cvičení a živý zdravotní styl obecně. Aplikace se patrně bude jmenovat Google Coach a pomůže i se návrhy na vyváženou stravu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus
Prestižní odborná ocenění EISA Awards pro letošní rok našly své majitele. Spokojen může být Huawei, který uspěl hned ve dvou kategoriích a s prázdnou neodešla ani Nokia. Naopak odborné recenzenty letos neoslovil Samsung.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim
Google představil speciální verzi Androidu 9 Pie, která je určena pro nejlevnější smartphony na trhu. Go Edition zabírá méně prostoru v úložišti, rychleji se spouští a chrání uživatele díky vylepšenému zabezpečení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík
Vylepšila se další technologie baterií, která by měla změnit svět elektromobilů, byť nejde zas až o takovou novinku. Flow-baterie vyvinuté na Univerzitě v Glasgow by měly dle potřeby poskytnout elektřinu nebo vodík.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře