www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Přehřátá baterie iPhonu zavinila evakuaci švýcarského Apple Store

Přehřátá baterie iPhonu zavinila evakuaci švýcarského Apple Store
, , aktualita
Zaměstnanec Apple Store v Curychu byl zraněn při výměně baterie iPhonu 6s Plus, která se měla přehřát a způsobit mírné popáleniny. Celý obchod musel být evakuován a lékařskou péči vyžadovala dalších šest lidí.reklama
Přehřívající se baterie nebyl jen problém Samsungu Galaxy Note 7, ale ojediněle se tento problém objeví také u dalších smartphonů. Doslova na vlastní kůži se o tom přesvědčil jeden ze zaměstnanců Apple Store ve švýcarském Curychu. Když vyměňoval baterii iPhonu 6s Plus, došlo k její přehřátí. Doutnající baterii se sice povedlo uhasit, ale muži způsobila mírné popáleniny na rukou. Kvůli silně doutnající baterii bylo evakuováno okolo padesáti lidí, jak zaměstnanců, tak zákazníků Apple Store. Případ se stal v úterý dopoledne a na místo zamířili hasiči, policie i několik záchranek, které ošetřily celkem sedm lidí. Nikdo však nemusel být hospitalizován.
 
 
Apple Store (ilustrační fotografie, zdroj: Slashgear.com)
 
Baterii zajistili specialisté z Curyšského soudního institutu, kteří budou v laboratoři zkoumat, co způsobilo její přehřátí. Naštěstí se patrně jedná o ojedinělý případ, takže pokud vlastníte iPhone 6s Plus, nemusíte se snad obávat. Připomeňme, že tento model je jedním z těch, které Apple začal záměrně zpomalovat, aby zabránil nečekanému vypínání telefonů se staršími bateriemi. Zákazník, který ve švýcarském Apple Store požadoval výměnu baterie tedy možná patřil k těm, kteří se setkali se zpomalování svého iPhonu. Apple jako omluvu zákazníkům snížil cenu za výměnu baterie. Další podrobnosti o případu přehřáté baterie prozatím nejsou známy,
 
Zdroj: 20min.ch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik