www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Přehřátá baterie iPhonu zavinila evakuaci švýcarského Apple Store

Přehřátá baterie iPhonu zavinila evakuaci švýcarského Apple Store
, , aktualita
Zaměstnanec Apple Store v Curychu byl zraněn při výměně baterie iPhonu 6s Plus, která se měla přehřát a způsobit mírné popáleniny. Celý obchod musel být evakuován a lékařskou péči vyžadovala dalších šest lidí.
reklama
Přehřívající se baterie nebyl jen problém Samsungu Galaxy Note 7, ale ojediněle se tento problém objeví také u dalších smartphonů. Doslova na vlastní kůži se o tom přesvědčil jeden ze zaměstnanců Apple Store ve švýcarském Curychu. Když vyměňoval baterii iPhonu 6s Plus, došlo k její přehřátí. Doutnající baterii se sice povedlo uhasit, ale muži způsobila mírné popáleniny na rukou. Kvůli silně doutnající baterii bylo evakuováno okolo padesáti lidí, jak zaměstnanců, tak zákazníků Apple Store. Případ se stal v úterý dopoledne a na místo zamířili hasiči, policie i několik záchranek, které ošetřily celkem sedm lidí. Nikdo však nemusel být hospitalizován.
 
 
Apple Store (ilustrační fotografie, zdroj: Slashgear.com)
 
Baterii zajistili specialisté z Curyšského soudního institutu, kteří budou v laboratoři zkoumat, co způsobilo její přehřátí. Naštěstí se patrně jedná o ojedinělý případ, takže pokud vlastníte iPhone 6s Plus, nemusíte se snad obávat. Připomeňme, že tento model je jedním z těch, které Apple začal záměrně zpomalovat, aby zabránil nečekanému vypínání telefonů se staršími bateriemi. Zákazník, který ve švýcarském Apple Store požadoval výměnu baterie tedy možná patřil k těm, kteří se setkali se zpomalování svého iPhonu. Apple jako omluvu zákazníkům snížil cenu za výměnu baterie. Další podrobnosti o případu přehřáté baterie prozatím nejsou známy,
 
Zdroj: 20min.ch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik