Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přehřátá baterie iPhonu zavinila evakuaci švýcarského Apple Store

12.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Zaměstnanec Apple Store v Curychu byl zraněn při výměně baterie iPhonu 6s Plus, která se měla přehřát a způsobit mírné popáleniny. Celý obchod musel být evakuován a lékařskou péči vyžadovala dalších šest lidí.
Přehřívající se baterie nebyl jen problém Samsungu Galaxy Note 7, ale ojediněle se tento problém objeví také u dalších smartphonů. Doslova na vlastní kůži se o tom přesvědčil jeden ze zaměstnanců Apple Store ve švýcarském Curychu. Když vyměňoval baterii iPhonu 6s Plus, došlo k její přehřátí. Doutnající baterii se sice povedlo uhasit, ale muži způsobila mírné popáleniny na rukou. Kvůli silně doutnající baterii bylo evakuováno okolo padesáti lidí, jak zaměstnanců, tak zákazníků Apple Store. Případ se stal v úterý dopoledne a na místo zamířili hasiči, policie i několik záchranek, které ošetřily celkem sedm lidí. Nikdo však nemusel být hospitalizován.
 
 
Apple Store (ilustrační fotografie, zdroj: Slashgear.com)
 
Baterii zajistili specialisté z Curyšského soudního institutu, kteří budou v laboratoři zkoumat, co způsobilo její přehřátí. Naštěstí se patrně jedná o ojedinělý případ, takže pokud vlastníte iPhone 6s Plus, nemusíte se snad obávat. Připomeňme, že tento model je jedním z těch, které Apple začal záměrně zpomalovat, aby zabránil nečekanému vypínání telefonů se staršími bateriemi. Zákazník, který ve švýcarském Apple Store požadoval výměnu baterie tedy možná patřil k těm, kteří se setkali se zpomalování svého iPhonu. Apple jako omluvu zákazníkům snížil cenu za výměnu baterie. Další podrobnosti o případu přehřáté baterie prozatím nejsou známy,
 
Zdroj: 20min.ch


reklama