www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Přehřátá baterie iPhonu zavinila evakuaci švýcarského Apple Store

Přehřátá baterie iPhonu zavinila evakuaci švýcarského Apple Store
, , aktualita
Zaměstnanec Apple Store v Curychu byl zraněn při výměně baterie iPhonu 6s Plus, která se měla přehřát a způsobit mírné popáleniny. Celý obchod musel být evakuován a lékařskou péči vyžadovala dalších šest lidí.
reklama
Přehřívající se baterie nebyl jen problém Samsungu Galaxy Note 7, ale ojediněle se tento problém objeví také u dalších smartphonů. Doslova na vlastní kůži se o tom přesvědčil jeden ze zaměstnanců Apple Store ve švýcarském Curychu. Když vyměňoval baterii iPhonu 6s Plus, došlo k její přehřátí. Doutnající baterii se sice povedlo uhasit, ale muži způsobila mírné popáleniny na rukou. Kvůli silně doutnající baterii bylo evakuováno okolo padesáti lidí, jak zaměstnanců, tak zákazníků Apple Store. Případ se stal v úterý dopoledne a na místo zamířili hasiči, policie i několik záchranek, které ošetřily celkem sedm lidí. Nikdo však nemusel být hospitalizován.
 
 
Apple Store (ilustrační fotografie, zdroj: Slashgear.com)
 
Baterii zajistili specialisté z Curyšského soudního institutu, kteří budou v laboratoři zkoumat, co způsobilo její přehřátí. Naštěstí se patrně jedná o ojedinělý případ, takže pokud vlastníte iPhone 6s Plus, nemusíte se snad obávat. Připomeňme, že tento model je jedním z těch, které Apple začal záměrně zpomalovat, aby zabránil nečekanému vypínání telefonů se staršími bateriemi. Zákazník, který ve švýcarském Apple Store požadoval výměnu baterie tedy možná patřil k těm, kteří se setkali se zpomalování svého iPhonu. Apple jako omluvu zákazníkům snížil cenu za výměnu baterie. Další podrobnosti o případu přehřáté baterie prozatím nejsou známy,
 
Zdroj: 20min.ch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář