Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Porsche Design překvapilo vlastním konvertibilním tabletem

5.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na veletrhu MWC 2017 byla přítomna také německá značka Porsche Design, která ukázala elegantní a solidně vybavené konvertibilní zařízení Book One. Zajímavá je také konstrukce, která kombinuje výhody tabletu a notebooku. Jenže problémem bude cena.
Konvertibilní notebooky či tablety už nejsou ničím výjimečným, nějaký takový model mají v nabídce známé i méně známé značky. Nyní se připojilo i německé studio Porsche Design, které ve světě spotřební elektroniky není úplným nováčkem. V poslední době jsme mohli o této společnosti slyšet především v souvislosti s phabletem Huawei Mate 9 Porsche Design. Stejné edice se navíc v budoucnu dočkají také chytré hodinky Huawei Watch 2.

Svůj nejnovější počin ovšem bude Porsche Design prodávat pod svou vlastní značkou. Book One je zařízení, které kombinuje výhody konvertibilního notebooku a konvertibilního tabletu. Uživatel bude mít k dispozici klávesnici a panty, které umožňují otočit displej až o 360 stupňů. Zároveň bude ovšem možné displej od klávesnice zcela oddělit a výsledkem bude samostatný, plně funkční tablet. S designem si samozřejmě tvůrci dali práci, a tak před sebou máme už na první pohled prémiové zařízení. Tělo je vyrobeno z kovu a tablet spolu s klávesnicí měří v pase okolo 15 mm a váží méně než 1,6 kg.

Porsche Design Book One není prémiový jen svou konstrukcí a vzhledem, ale rovněž výbavou. 13,3“ displej se může pochlubit rozlišením 3200 x 1800 pixelů a možností ovládání pomocí aktivního stylusu Wacom s 2048 úrovněmi tlaku. Pokud není pero používáno, lze jej magneticky připevnit k boční straně tabletu. V útrobách zařízení tepe procesor Intel Core i7-7500U sedmé generace na architektuře Kaby Lake, kterému sekunduje 16GB RAM a 512GB SSD. Na těle tabletu nalezneme port USB Type-C s podporou Thunderbolt 3 a sluchátkový konektor, klávesnicový dok navíc ukrývá dva standardní porty USB 3.0, další USB Type-C a slot na micro SD karty. Samozřejmostí jsou Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.1.

Nesmí chybět stereo reproduktory ani 5MPx přední kamerka, která umožňuje přihlášení přes službu Windows Hello. Integrovaná baterie by měla zajistit výdrž až 14 hodin na jedno nabití. Operačním systémem je Windows 10. Porsche Design Book One se bude prodávat za 2 795 eur, v přepočtu 75 500 Kč.

Zdroj: Liliputing.com
reklama