Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Mate 9 a Mate 9 Porsche Design: v čem se odlišují?

8.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei minulý týden představil své dosud nejdražší smartphony Mate 9 a Mate 9 Porsche Design, které se od sebe odlišují vzhledem i řadou parametrů. Cena druhého jmenováno modelu se přiblíží k hranici 40 tisíc korun. Pojďme si novinky porovnat.
Nové phablety čínského výrobce mají velmi podobné názvy, ale přitom skrývají řadu odlišností. Oba mají tenké kovové tělo, ale v případě modelu Mate 9 Porsche Design se na jeho návrhu podílelo slavné designerské studio uvedené v jeho názvu. U této limitované edice byl použit displej zakřivený po obou stranách, jako jsme to mohli vidět u Galaxy S7 Edge nebo Note 7. Symetricky zakřivená je také zadní strana telefonu, v nejtenčím bodě tak tloušťka nepřesahuje 3 mm. Čtečka otisků prstů se přesunula ze zadní strany na přední, kde je ukrytá v domovském tlačítku oválného tvaru – i v tomto případě lze vidět podobnost s výše uvedenými přístroji od Samsungu.
Huawei Mate 9 Porsche Design


Naproti tomu standardní verze Mate 9 má rovný displej, u kterého se výrobce chlubí velmi tenkými okraji. Konkrétně se jedná o 5,9“ LCD panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. A to už se dostáváme k další odlišnosti, Mate 9 Porsche Design totiž dostalo do vínku menší 5,5“ OLED panel, i když s vyšším rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD). Oba modely jsou sice připraveny pro platformu virtuální reality Google Daydream, ale kvalitnější zážitek čeká na majitele phabletu s jemnější obrazovkou. Phablety mají shodně nový procesor Kirin 960, který by svým výkonem měl porážet i Snapdragon 821. Základní model si ovšem vystačí se 4GB RAM a 128GB úložištěm, zatímco varianta designovaná firmou Porsche se chlubí 6GB RAM a 256GB úložištěm.
Huawei Mate 9


Zbylá část výbavy už je shodná, nebo alespoň velmi podobná. Na zadní straně se nachází duální fotoaparát, který Huawei vyvinul ve spolupráci se společnosti Leica. Systém využívá 20MPx monochromatický a 12MPx barevný senzor, které mohou využívat optickou stabilizaci obrazu nebo hybridní autofokus využívající hned čtyři technologie ostření včetně laserové. Dále u obou smartphonů nalezneme 8MPx přední fotoaparát, port USB Type-C sloužící mimo jiné k rychlému nabíjení 4000mAh baterie nebo operační systém Android 7.0 Nougat s uživatelskou nadstavbou EMUI 5.0.

Huawei Mate 9 se bude prodávat za 699 eur, tedy bezmála 19 000 Kč. Připadá vám to jako příliš vysoká cena? Huawei Mate 9 Porsche Design se bude prodávat za téměř dvojnásobných 1 395 eur, tedy asi 38 000 Kč. Nepůjde zkrátka o telefon pro masy, proto jej Huawei nabízí jen v limitované edici. Čínský výrobce tak chce spíše demonstrovat, že není jen tou levnou značkou, za kterou ji mnozí mají.

Zdroj: Liliputing.com (1, 2)
reklama