www.svetmobilne.cz
>
>

Po koloběžkách začne Lime půjčovat i auta

Po koloběžkách začne Lime půjčovat i auta
, , aktualita
Americký start-up Lime patrně brzy rozšíří svou flotilu koloběžek a jízdních kol o automobily, a to samozřejmě s elektrickým pohonem. Služba by měla být testována nejprve v Seattlu, potom se snad rozšíří do dalších měst.
reklama
Kalifornská společnost Lime vstoupila nedávno také na český trh, její elektrokoloběžky zelené barvy najdeme v ulicích Prahy. Působí ovšem v desítkách světových měst, kde půjčuje koloběžky, případně jízdní kola s elektrickým pohonem. K nim by ovšem měly brzy přibýt také elektromobily. Zpráva se poprvé objevila letos v létě a nyní máme k dispozici první konkrétnější důkaz. Lime získal od úřadů v Seattlu povolení k provozování služby pro sdílení vozidel, o které žádal před několika týdny. Z administrativního hlediska tedy start-upu nic nebrání začít půjčovat elektromobily.
 
 
Podle informací z června 2018 bylo zvažováno několik modelů včetně Renaultu Twizy, který evropské zákony klasifikují jako čtyřkolku a dosahuje maximálního dojezdu 100 km. Nakonec se ovšem Lime rozhodl pro blíže nespecifikované vozidlo z koncernu Fiat Chrysler, kterých objedná asi 500 kusů. Ceny za vypůjčení by se měly odvíjet od konkurenčních služeb na americkém trhu, takže za nastartování dají zákazníci okolo 1 dolaru (22,70 Kč) a každá minuta zapůjčení by měla stát přibližně 40 centů (9,10 Kč). Vypůjčení bude fungovat velmi podobně jako u elektrokoloběžek. V dosavadní mobilní aplikaci najdou uživatelé také polohu dostupných aut včetně informace o předpokládaném dojezdu.
 
Lime zavedeném carsharingu začne ještě více konkurovat Uberu, který se stal hlavním investorem do koloběžkového start-upu. Na druhou stranu Uber okrajově podniká ve stejné oblasti jako Lime, v San Francisku totiž fungují jeho sdílená elektrokola Jump. Lime také musí v posledních týdnech řešit závažný problém se svými koloběžkami, některé modely totiž mají vadnou baterii, která by v krajním případě mohla způsobit požár. Do ulic prvních měst se také dostává třetí generace koloběžek Lime-S, která slibuje odolnější konstrukci, delší dojezd, barevný displej nebo chytré funkce, které jsou mířeny proti neukázněným jezdcům.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik