www.svetmobilne.cz
>
>

Po koloběžkách začne Lime půjčovat i auta

Po koloběžkách začne Lime půjčovat i auta
, , aktualita
Americký start-up Lime patrně brzy rozšíří svou flotilu koloběžek a jízdních kol o automobily, a to samozřejmě s elektrickým pohonem. Služba by měla být testována nejprve v Seattlu, potom se snad rozšíří do dalších měst.
reklama
Kalifornská společnost Lime vstoupila nedávno také na český trh, její elektrokoloběžky zelené barvy najdeme v ulicích Prahy. Působí ovšem v desítkách světových měst, kde půjčuje koloběžky, případně jízdní kola s elektrickým pohonem. K nim by ovšem měly brzy přibýt také elektromobily. Zpráva se poprvé objevila letos v létě a nyní máme k dispozici první konkrétnější důkaz. Lime získal od úřadů v Seattlu povolení k provozování služby pro sdílení vozidel, o které žádal před několika týdny. Z administrativního hlediska tedy start-upu nic nebrání začít půjčovat elektromobily.
 
 
Podle informací z června 2018 bylo zvažováno několik modelů včetně Renaultu Twizy, který evropské zákony klasifikují jako čtyřkolku a dosahuje maximálního dojezdu 100 km. Nakonec se ovšem Lime rozhodl pro blíže nespecifikované vozidlo z koncernu Fiat Chrysler, kterých objedná asi 500 kusů. Ceny za vypůjčení by se měly odvíjet od konkurenčních služeb na americkém trhu, takže za nastartování dají zákazníci okolo 1 dolaru (22,70 Kč) a každá minuta zapůjčení by měla stát přibližně 40 centů (9,10 Kč). Vypůjčení bude fungovat velmi podobně jako u elektrokoloběžek. V dosavadní mobilní aplikaci najdou uživatelé také polohu dostupných aut včetně informace o předpokládaném dojezdu.
 
Lime zavedeném carsharingu začne ještě více konkurovat Uberu, který se stal hlavním investorem do koloběžkového start-upu. Na druhou stranu Uber okrajově podniká ve stejné oblasti jako Lime, v San Francisku totiž fungují jeho sdílená elektrokola Jump. Lime také musí v posledních týdnech řešit závažný problém se svými koloběžkami, některé modely totiž mají vadnou baterii, která by v krajním případě mohla způsobit požár. Do ulic prvních měst se také dostává třetí generace koloběžek Lime-S, která slibuje odolnější konstrukci, delší dojezd, barevný displej nebo chytré funkce, které jsou mířeny proti neukázněným jezdcům.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář