www.svetmobilne.cz
>
>

Po koloběžkách začne Lime půjčovat i auta

Po koloběžkách začne Lime půjčovat i auta
, , aktualita
Americký start-up Lime patrně brzy rozšíří svou flotilu koloběžek a jízdních kol o automobily, a to samozřejmě s elektrickým pohonem. Služba by měla být testována nejprve v Seattlu, potom se snad rozšíří do dalších měst.
K oblíbeným
reklama
Kalifornská společnost Lime vstoupila nedávno také na český trh, její elektrokoloběžky zelené barvy najdeme v ulicích Prahy. Působí ovšem v desítkách světových měst, kde půjčuje koloběžky, případně jízdní kola s elektrickým pohonem. K nim by ovšem měly brzy přibýt také elektromobily. Zpráva se poprvé objevila letos v létě a nyní máme k dispozici první konkrétnější důkaz. Lime získal od úřadů v Seattlu povolení k provozování služby pro sdílení vozidel, o které žádal před několika týdny. Z administrativního hlediska tedy start-upu nic nebrání začít půjčovat elektromobily.
 
 
Podle informací z června 2018 bylo zvažováno několik modelů včetně Renaultu Twizy, který evropské zákony klasifikují jako čtyřkolku a dosahuje maximálního dojezdu 100 km. Nakonec se ovšem Lime rozhodl pro blíže nespecifikované vozidlo z koncernu Fiat Chrysler, kterých objedná asi 500 kusů. Ceny za vypůjčení by se měly odvíjet od konkurenčních služeb na americkém trhu, takže za nastartování dají zákazníci okolo 1 dolaru (22,70 Kč) a každá minuta zapůjčení by měla stát přibližně 40 centů (9,10 Kč). Vypůjčení bude fungovat velmi podobně jako u elektrokoloběžek. V dosavadní mobilní aplikaci najdou uživatelé také polohu dostupných aut včetně informace o předpokládaném dojezdu.
 
Lime zavedeném carsharingu začne ještě více konkurovat Uberu, který se stal hlavním investorem do koloběžkového start-upu. Na druhou stranu Uber okrajově podniká ve stejné oblasti jako Lime, v San Francisku totiž fungují jeho sdílená elektrokola Jump. Lime také musí v posledních týdnech řešit závažný problém se svými koloběžkami, některé modely totiž mají vadnou baterii, která by v krajním případě mohla způsobit požár. Do ulic prvních měst se také dostává třetí generace koloběžek Lime-S, která slibuje odolnější konstrukci, delší dojezd, barevný displej nebo chytré funkce, které jsou mířeny proti neukázněným jezdcům.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat
Google nahrazuje ve svém mobilním prohlížeči Chrome funkci Spořič dat novým režimem Lite, který se nyní objevil ve verzi pro Android. A nejedná se pouze o změnu názvu, kromě nižší spotřeby dat by měl přispět třeba k rychlejšímu načítání stránek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě
Všichni víme, že splnění slibů Elona Muska na sebe obvykle nechává déle čekat. Jak ukázaly včera zveřejněné finanční výsledky Tesly, o trvalé ziskové společnosti to platí také. Po několika úspěších tu máme opět ztrátu. A ne malou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů