www.svetmobilne.cz
>
>
>

Nová koloběžka Lime je odolnější a má delší dojezd

Nová koloběžka Lime je odolnější a má delší dojezd
, , aktualita
Méně rozbitých koloběžek, ale i konec jízdy na chodníku. Do služby Lime se dostává třetí generace elektrokoloběžek Lime-S, která se chlubí odolnější konstrukcí, většími koly, barevným displejem a delším dojezdem.
K oblíbeným
reklama
Praha se před časem stala dalším městem, kam se rozšířil kalifornský startup Lime pro půjčování elektrokoloběžek. Tato služba si v české metropoli okamžitě našla své fanoušky, ale i zaryté odpůrce, kterým vadí především špatně zaparkované koloběžky a neohleduplní jezdci na chodnících. A přibývá také vraků koloběžek, které jsou pohozeny na okraji cest. To ovšem nejsou specificky české problémy, to stejné totiž řeší Lime ve větší či menší míře ve všech městech, kde je služba provozována. A alespoň částečně by jej mohla vyřešit nová generace elektrokoloběžek.
 
 
Lime-S Gen 3 využívá větší desetipalcová kola, která zajišťují vyšší komfort a bezpečnost pro uživatele. Vylepšená baterie slibuje o 20 % delší dojezd na jedno nabití a hliníkový rám prodlužuje životnost koloběžky až o šest měsíců, takže zlepšuje i ekologický aspekt tohoto způsobu dopravy. A odolnější konstrukce by také spolu se systémem detekce převrhnutí, skrytou kabeláží a certifikací IP67 potvrzující voděodolnost měla znamenat méně rozbitých koloběžek válejících se kolem cesty. Za největší inovaci ovšem Lime považuje nový 2,8" barevný displej, který zvládne zobrazit více informací.
 
 
Jeho hlavním úkolem zůstává informovat o rychlosti a zbývající baterii, přičemž druhý jmenovaný údaj se nyní díky LED indikátoru zobrazí i před odemknutím koloběžky. Dosud bylo nutné stav nabití před zapůjčením kontrolovat pomocí mobilní aplikace. Na displeji se nyní ovšem zobrazí také varování v případě, že řidič s koloběžkou vjede na chodník, kde je jejich používání (v mnoha zemích včetně Česka) zakázáno. Uživatel se také včas dozví, že vjel do oblasti, kde je zakázáno koloběžku zaparkovat. A další užitečnou funkcí, kterou jistě ocení i odpůrci služby Lime, je upozornění na špatné zaparkování. To znamená méně situací, kdy je koloběžka překáží uprostřed chodníku.
 
 
Ve vybraných městech se třetí generace elektrických koloběžek Lime-S objeví během listopadu. A patrně to nejspíš budou americká města. Lime slibuje, že ani po nasazení nových (a očividně dražších) modelů „přibližovadel“ nedojde ke zvýšení ceny za zapůjčení. Připomeňme, že zákazníci v Praze zaplatí za odemknutí koloběžky 25 Kč a za každou minutu jízdy 2 Kč. K vypůjčení i zaplacení používají smartphone s nainstalovanou aplikací Lime.
 
Zdroj: Li.me


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala