www.svetmobilne.cz
>
>
>

Některým koloběžkám Lime hrozí požár kvůli vadné baterii

Některým koloběžkám Lime hrozí požár kvůli vadné baterii
, , aktualita
Americký start-up Lime, který provozuje svou službu pro sdílení koloběžek i v Praze, oznámil zvýšené bezpečnostní riziko u malého počtu baterií. Ohrožené koloběžky, které by v krajním případě mohly způsobit požár, budou staženy z ulic.
K oblíbeným
reklama
Vadné baterie ohrožují nejen smartphony či notebooky, ale také elektrické koloběžky. Kalifornská společnost Lime nyní na svém blogu upozornila, že některé modely mohou být vybaveny baterií, u kterých hrozí zvýšené riziko přehřátí a v krajním případě dokonce vznícení. Tento problém byl objeven letos v srpnu a týká se pouze asi 0,01 % koloběžek z celosvětové flotily. Lime totiž používá několik modelů od různých výrobců, přičemž vada byla zjištěna u vozítek dodaných společností Segway Ninebot. Ihned po zjištění problému začaly obě firmy pracovat na opatřeních. Vytvořen byl software, který zvládne detekovat potenciálně nebezpečnou baterii.
 
 
Koloběžky vybavené podezřelým akumulátorem jsou na dálku „odpojeny“ – rozsvítí se varovná červená kontrolka, přičemž vozítko nelze vypůjčit ani dobít. Následně jsou rychle staženy z oběhu. Prozatím nebyl zjištěn případ, kdy by vadná baterie ohrozila jezdce nebo veřejnost. Pražští zákazníci se ovšem nemusejí bát, vadné koloběžky byly staženy především z oblastí Los Angeles, San Diega a jezera Tahoe. Počet potenciálně nebezpečných modelů se ovšem ještě může rozšířit, neboť selhání baterie bylo zjištěno u dalšího typu, který rovněž vyrobila společnost Segway Ninebot. Nyní probíhá vyšetřování, zda jsou obavy oprávněné. A pokud ano, počet elektrických koloběžek Lime se v ulicích některých měst sníží.
Lime nyní zavedl několik opatření, která mají chránit uživatele i tzv. juicery, kteří koloběžky nabíjejí. Do ukončení vyšetřování budou všechny koloběžky od Segway Ninebot nabíjeny pouze v servisních střediscích Lime a nebudou dostupné pro juicery. V servisních střediscích po celém světě budou nonstop přítomni zaměstnanci, kteří jsou speciálně vyškoleni pro bezpečné zacházení s vadnými bateriemi. Všechny elektrokoloběžky Lime budou nyní zapojeny do denního diagnostického programu, v rámci kterého bude sledováno zdraví a výkonnost baterií (bez ohledu na model i výrobce).
 
Zdroj: Li.me


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala