www.svetmobilne.cz
>
>
>

Některým koloběžkám Lime hrozí požár kvůli vadné baterii

Některým koloběžkám Lime hrozí požár kvůli vadné baterii
, , aktualita
Americký start-up Lime, který provozuje svou službu pro sdílení koloběžek i v Praze, oznámil zvýšené bezpečnostní riziko u malého počtu baterií. Ohrožené koloběžky, které by v krajním případě mohly způsobit požár, budou staženy z ulic.
K oblíbeným
reklama
Vadné baterie ohrožují nejen smartphony či notebooky, ale také elektrické koloběžky. Kalifornská společnost Lime nyní na svém blogu upozornila, že některé modely mohou být vybaveny baterií, u kterých hrozí zvýšené riziko přehřátí a v krajním případě dokonce vznícení. Tento problém byl objeven letos v srpnu a týká se pouze asi 0,01 % koloběžek z celosvětové flotily. Lime totiž používá několik modelů od různých výrobců, přičemž vada byla zjištěna u vozítek dodaných společností Segway Ninebot. Ihned po zjištění problému začaly obě firmy pracovat na opatřeních. Vytvořen byl software, který zvládne detekovat potenciálně nebezpečnou baterii.
 
 
Koloběžky vybavené podezřelým akumulátorem jsou na dálku „odpojeny“ – rozsvítí se varovná červená kontrolka, přičemž vozítko nelze vypůjčit ani dobít. Následně jsou rychle staženy z oběhu. Prozatím nebyl zjištěn případ, kdy by vadná baterie ohrozila jezdce nebo veřejnost. Pražští zákazníci se ovšem nemusejí bát, vadné koloběžky byly staženy především z oblastí Los Angeles, San Diega a jezera Tahoe. Počet potenciálně nebezpečných modelů se ovšem ještě může rozšířit, neboť selhání baterie bylo zjištěno u dalšího typu, který rovněž vyrobila společnost Segway Ninebot. Nyní probíhá vyšetřování, zda jsou obavy oprávněné. A pokud ano, počet elektrických koloběžek Lime se v ulicích některých měst sníží.
Lime nyní zavedl několik opatření, která mají chránit uživatele i tzv. juicery, kteří koloběžky nabíjejí. Do ukončení vyšetřování budou všechny koloběžky od Segway Ninebot nabíjeny pouze v servisních střediscích Lime a nebudou dostupné pro juicery. V servisních střediscích po celém světě budou nonstop přítomni zaměstnanci, kteří jsou speciálně vyškoleni pro bezpečné zacházení s vadnými bateriemi. Všechny elektrokoloběžky Lime budou nyní zapojeny do denního diagnostického programu, v rámci kterého bude sledováno zdraví a výkonnost baterií (bez ohledu na model i výrobce).
 
Zdroj: Li.me


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala