www.svetmobilne.cz
>
>
>

Některým koloběžkám Lime hrozí požár kvůli vadné baterii

Některým koloběžkám Lime hrozí požár kvůli vadné baterii
, , aktualita
Americký start-up Lime, který provozuje svou službu pro sdílení koloběžek i v Praze, oznámil zvýšené bezpečnostní riziko u malého počtu baterií. Ohrožené koloběžky, které by v krajním případě mohly způsobit požár, budou staženy z ulic.
K oblíbeným
reklama
Vadné baterie ohrožují nejen smartphony či notebooky, ale také elektrické koloběžky. Kalifornská společnost Lime nyní na svém blogu upozornila, že některé modely mohou být vybaveny baterií, u kterých hrozí zvýšené riziko přehřátí a v krajním případě dokonce vznícení. Tento problém byl objeven letos v srpnu a týká se pouze asi 0,01 % koloběžek z celosvětové flotily. Lime totiž používá několik modelů od různých výrobců, přičemž vada byla zjištěna u vozítek dodaných společností Segway Ninebot. Ihned po zjištění problému začaly obě firmy pracovat na opatřeních. Vytvořen byl software, který zvládne detekovat potenciálně nebezpečnou baterii.
 
 
Koloběžky vybavené podezřelým akumulátorem jsou na dálku „odpojeny“ – rozsvítí se varovná červená kontrolka, přičemž vozítko nelze vypůjčit ani dobít. Následně jsou rychle staženy z oběhu. Prozatím nebyl zjištěn případ, kdy by vadná baterie ohrozila jezdce nebo veřejnost. Pražští zákazníci se ovšem nemusejí bát, vadné koloběžky byly staženy především z oblastí Los Angeles, San Diega a jezera Tahoe. Počet potenciálně nebezpečných modelů se ovšem ještě může rozšířit, neboť selhání baterie bylo zjištěno u dalšího typu, který rovněž vyrobila společnost Segway Ninebot. Nyní probíhá vyšetřování, zda jsou obavy oprávněné. A pokud ano, počet elektrických koloběžek Lime se v ulicích některých měst sníží.
Lime nyní zavedl několik opatření, která mají chránit uživatele i tzv. juicery, kteří koloběžky nabíjejí. Do ukončení vyšetřování budou všechny koloběžky od Segway Ninebot nabíjeny pouze v servisních střediscích Lime a nebudou dostupné pro juicery. V servisních střediscích po celém světě budou nonstop přítomni zaměstnanci, kteří jsou speciálně vyškoleni pro bezpečné zacházení s vadnými bateriemi. Všechny elektrokoloběžky Lime budou nyní zapojeny do denního diagnostického programu, v rámci kterého bude sledováno zdraví a výkonnost baterií (bez ohledu na model i výrobce).
 
Zdroj: Li.me


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala