Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pixely 2 budou prý představeny 5. října se Snapdragonem 836

28.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google nejspíš s představením druhé generace svých smartphonů Pixel nijak nespěchá a údajně jej naplánoval až na začátek října. @Evleaks dodává, že Pixel 2 a Pixel 2 XL budou vybaveny dosud neuvedeným procesorem Snapdragon 836.
Zatímco nadšenci do produktů od Applu netrpělivě očekávají iPhone 8, skalní fanoušci Androidu vyhlížejí spíše druhou generaci telefonů Pixel. První generace sice neudělala díru do světa, i když se mohla pochlubit například nejkvalitnějším fotoaparátem mezi smartphony, lámání prodejních rekordů však patrně ani není cílem Googlu. O dvojici Pixel 2 a Pixel 2 XL toho na internet uniklo už mnoho, k dispozici tak máme kupříkladu pravděpodobné parametry těchto modelů. Před nedávnem však s novými detaily přišel známý novinář Evan Blass vystupující pod přezdívkou @Evleaks. Jedná se jeden z vůbec nejspolehlivějších zdrojl, pokud je řeč o informacích týkajících se nepředstavených smartphonů, přesto se i on v minulosti už několikrát zmínil.
 

Dříve uniklý render, který by mohl ukazovat podobu většího modelu Pixel 2 XL
 
Telefony Pixel 2 a Pixel 2 XL by podle @Evleaks měly být představeny 5. října 2017, tedy téměř přesně rok po předchozí generaci, která byla odhalena 4. října 2016. Možná ještě zajímavější je ovšem informace o použití procesoru Qualcomm Snapdragon 836. Tento čipset ještě nebyl oficiálně oznámen, ale v minulosti se o něm spekulovalo v souvislosti s Galaxy Note 8 od Samsungu, kde však nakonec nebyl použit. Očekávané Pixely by tedy mohly být prvními smartphony se Snapdragonem 836, pokud jej nepředběhne některá z novinek na veletrhu IFA 2017. Očekáváme, že procesor bude velmi podobný současnému Snapdragonu 835, hlavním rozdílem bude nejspíš vyšší takt jader i grafického čipu.
 


reklama