reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu

26.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
Loňské smartphony Pixel a Pixel XL sice nedosáhly žádných výrazných prodejních úspěchů, ale to Google nejspíš tolik netrápí. Podle většiny názorů není hlavním cílem společnosti prodat co nejvíce smartphonů, ale spíše prezentovat svůj operační systém. I proto je dostupnost smartphonů na řadě trhů komplikovanější, neboť se telefony oficiálně prodávají především tam, kde funguje Google Store. A ani nastavené ceny nejsou zrovna nejvíce konkurenceschopné. Podle dřívějších spekulací se měly na trhu letos objevit hned tři nové Pixely lišící se především úhlopříčkou displeje. Vývoj prostředního modelu byl však patrně zrušen, a tak se můžeme opět těšit na dva smartphony od Googlu.
 
 
Menší z nich, který nese interní označení Walleye by měl být přímým nástupcem loňského pětipalcového Pixelu. A výrobcem by mohlo být opět HTC, jak naznačují nalezené zmínky v souborech HTC U11. Naproti tomu větší Pixel XL 2 bude nejspíš vyrábět LG. Spekuluje se o tom už delší dobu a ani zástupce jihokorejskèho výrobce tuto informaci nevyloučil, ba spíše naopak naznačil, že je pravděpodobná. Opět by ovšem mělo platit, že Google si své telefony kompletně navrhne a ostatním společnostem svěří opravdu jen samotnou výrobu. Web XDA-Developers získal z důvěryhodného zdroje velmi bohaté informace o výbavě obou připravovaných telefonů. Mělo by se přitom jednat o finální hardwarové specifikace, takže už by se neměly změnit do představení zařízení, ke kterému nejspíš dojde začátkem podzimu.
 
Model Walleye, neboli Pixel 2, by měl být vybaven 4,97” displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), přičemž design by měl být téměř identický s loňskou generací. To nejspíš bohužel platí také o velikosti rámečků okolo displeje. Smartphone bude nejspíš postrádat 3,5 mm audio jack, příjemnější zprávou je přidání stereo reproduktorů. I přes své rozumné rozměry nabídne novinka výbavu srovnatelnou s jinými vlajkovými loděmi - procesor Snapdragon 835, 4GB RAM a 64GB interní úložiště. Větší Pixel XL 2 s interním označením Taimen by měl mít 5,99” OLED displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD) a znatelně užším rámečkem oproti loňskému Pixelu XL. Uvnitř by měl tepat Snapdragon 835 spolu se 4GB RAM a 128GB úložištěm. Design bude patrně podobný jako u minulého modelu, ale přece jen můžeme očekávat pár na první pohled znatelných změn. Oba chystané Pixely budou samozřejmě vybaveny nejnovějším Androidem O.
 
reklama
reklama
reklama