www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu

Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
, , aktualita
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
K oblíbeným
reklama
Loňské smartphony Pixel a Pixel XL sice nedosáhly žádných výrazných prodejních úspěchů, ale to Google nejspíš tolik netrápí. Podle většiny názorů není hlavním cílem společnosti prodat co nejvíce smartphonů, ale spíše prezentovat svůj operační systém. I proto je dostupnost smartphonů na řadě trhů komplikovanější, neboť se telefony oficiálně prodávají především tam, kde funguje Google Store. A ani nastavené ceny nejsou zrovna nejvíce konkurenceschopné. Podle dřívějších spekulací se měly na trhu letos objevit hned tři nové Pixely lišící se především úhlopříčkou displeje. Vývoj prostředního modelu byl však patrně zrušen, a tak se můžeme opět těšit na dva smartphony od Googlu.
 
 
Menší z nich, který nese interní označení Walleye by měl být přímým nástupcem loňského pětipalcového Pixelu. A výrobcem by mohlo být opět HTC, jak naznačují nalezené zmínky v souborech HTC U11. Naproti tomu větší Pixel XL 2 bude nejspíš vyrábět LG. Spekuluje se o tom už delší dobu a ani zástupce jihokorejskèho výrobce tuto informaci nevyloučil, ba spíše naopak naznačil, že je pravděpodobná. Opět by ovšem mělo platit, že Google si své telefony kompletně navrhne a ostatním společnostem svěří opravdu jen samotnou výrobu. Web XDA-Developers získal z důvěryhodného zdroje velmi bohaté informace o výbavě obou připravovaných telefonů. Mělo by se přitom jednat o finální hardwarové specifikace, takže už by se neměly změnit do představení zařízení, ke kterému nejspíš dojde začátkem podzimu.
 
Model Walleye, neboli Pixel 2, by měl být vybaven 4,97” displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), přičemž design by měl být téměř identický s loňskou generací. To nejspíš bohužel platí také o velikosti rámečků okolo displeje. Smartphone bude nejspíš postrádat 3,5 mm audio jack, příjemnější zprávou je přidání stereo reproduktorů. I přes své rozumné rozměry nabídne novinka výbavu srovnatelnou s jinými vlajkovými loděmi - procesor Snapdragon 835, 4GB RAM a 64GB interní úložiště. Větší Pixel XL 2 s interním označením Taimen by měl mít 5,99” OLED displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD) a znatelně užším rámečkem oproti loňskému Pixelu XL. Uvnitř by měl tepat Snapdragon 835 spolu se 4GB RAM a 128GB úložištěm. Design bude patrně podobný jako u minulého modelu, ale přece jen můžeme očekávat pár na první pohled znatelných změn. Oba chystané Pixely budou samozřejmě vybaveny nejnovějším Androidem O.
 
reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala