www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu

Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
, , aktualita
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
K oblíbeným
reklama
Loňské smartphony Pixel a Pixel XL sice nedosáhly žádných výrazných prodejních úspěchů, ale to Google nejspíš tolik netrápí. Podle většiny názorů není hlavním cílem společnosti prodat co nejvíce smartphonů, ale spíše prezentovat svůj operační systém. I proto je dostupnost smartphonů na řadě trhů komplikovanější, neboť se telefony oficiálně prodávají především tam, kde funguje Google Store. A ani nastavené ceny nejsou zrovna nejvíce konkurenceschopné. Podle dřívějších spekulací se měly na trhu letos objevit hned tři nové Pixely lišící se především úhlopříčkou displeje. Vývoj prostředního modelu byl však patrně zrušen, a tak se můžeme opět těšit na dva smartphony od Googlu.
 
 
Menší z nich, který nese interní označení Walleye by měl být přímým nástupcem loňského pětipalcového Pixelu. A výrobcem by mohlo být opět HTC, jak naznačují nalezené zmínky v souborech HTC U11. Naproti tomu větší Pixel XL 2 bude nejspíš vyrábět LG. Spekuluje se o tom už delší dobu a ani zástupce jihokorejskèho výrobce tuto informaci nevyloučil, ba spíše naopak naznačil, že je pravděpodobná. Opět by ovšem mělo platit, že Google si své telefony kompletně navrhne a ostatním společnostem svěří opravdu jen samotnou výrobu. Web XDA-Developers získal z důvěryhodného zdroje velmi bohaté informace o výbavě obou připravovaných telefonů. Mělo by se přitom jednat o finální hardwarové specifikace, takže už by se neměly změnit do představení zařízení, ke kterému nejspíš dojde začátkem podzimu.
 
Model Walleye, neboli Pixel 2, by měl být vybaven 4,97” displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), přičemž design by měl být téměř identický s loňskou generací. To nejspíš bohužel platí také o velikosti rámečků okolo displeje. Smartphone bude nejspíš postrádat 3,5 mm audio jack, příjemnější zprávou je přidání stereo reproduktorů. I přes své rozumné rozměry nabídne novinka výbavu srovnatelnou s jinými vlajkovými loděmi - procesor Snapdragon 835, 4GB RAM a 64GB interní úložiště. Větší Pixel XL 2 s interním označením Taimen by měl mít 5,99” OLED displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD) a znatelně užším rámečkem oproti loňskému Pixelu XL. Uvnitř by měl tepat Snapdragon 835 spolu se 4GB RAM a 128GB úložištěm. Design bude patrně podobný jako u minulého modelu, ale přece jen můžeme očekávat pár na první pohled znatelných změn. Oba chystané Pixely budou samozřejmě vybaveny nejnovějším Androidem O.
 
reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala