Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pixel 4 XL: jak možná bude vypadat nový smartphone od Googlu?

15.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Ačkoliv do představení čtvrté generace smartphonů Pixel zbývá přibližně půl roku, na internetu se objevil údajný náčrt většího modelu Pixel 4 XL. Na jeho základě byly vytvořeny počítačové rendery, které ukazují pravděpodobnou podobu zařízení.
V minulých měsících se mluvilo o levnějších Pixelech střední třídy, které by měly zpřístupnit smartphony s logem Googlu širší mase zákazníků – především na rozvojových trzích. To ovšem neznamená, že bychom se letos neměli dočkat i „prémiových“ Pixelů jako v uplynulých třech letech. Zatímco cenově dostupnější modely budou snad představeny ještě v první polovině roku, na vlajkové lodě si pravděpodobně počkáme až do podzimu. Přesto se na internetu objevily první informace o novém Pixelu 4 XL, větším z dvojice připravovaných telefonů. Konkrétně se na webu Slashleaks objevil nákres, který by měl ukazovat podobu uvedeného modelu. Na jeho základě vytvořil grafik webu Phone Arena uživatelsky přívětivější render. Jeho přesnost jistě nebude zdaleka stoprocentní, ale měl by nám nabídnout alespoň přibližnou představu o designu.
 
 
Pixely nikdy nebyly telefony, které by si jejich zákazníci pořizovali kvůli designu. U Pixelu 3 XL vadily především poměrně tlusté rámečky okolo displeje, zatímco se konkurence snažila o jejich maximální ztenčení. Zdá se, že u nástupce se inženýři Googlu použili a vytvořili displej, který pokrývá naprostou většinu čelní plochy smartphonu. Umístění předního fotoaparátu by nemělo být vyřešeno prostřednictvím výřezu, ale otvoru nedaleko pravého rohu obrazovky, který pojme dva snímače. Pokud je vám toto řešení povědomé, tak vězte, že se objevilo u Galaxy S10+ od Samsungu. Ani přes tenké rámečky by se Google neměl vzdát stereo reproduktorů, které by se měly nacházet pod displejem a nad ním.
 
 
Zadní strana se opět skládá ze dvou panelů v rozdílných odstínech. Tento nezvyklý designový prvek se objevuje už od první generace Pixelů a získal si své fanoušky i odpůrce. I na zádech smartphonu by se měl nacházet duální fotoaparát, celkem by tedy Pixel 4 XL měl disponovat čtyřmi kamerami. Chybí čtečka otisků prstů, proto tvůrce renderu předpokládá, že Google senzor integruje přímo do displeje, jako to udělala konkurence. Další variantou by ovšem mohlo být vložení čtečky otisků prstů na bok zařízení, nejspíš do tlačítka napájení. O výbavě smartphonu zatím nic nevíme, ale můžeme předpokládat použití AMOLED displeje, procesoru Snapdragon 855 a operačního systému Android Q.
 


reklama