www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pixel 4 XL: jak možná bude vypadat nový smartphone od Googlu?

Pixel 4 XL: jak možná bude vypadat nový smartphone od Googlu?
, , aktualita
Ačkoliv do představení čtvrté generace smartphonů Pixel zbývá přibližně půl roku, na internetu se objevil údajný náčrt většího modelu Pixel 4 XL. Na jeho základě byly vytvořeny počítačové rendery, které ukazují pravděpodobnou podobu zařízení.
K oblíbeným
reklama
V minulých měsících se mluvilo o levnějších Pixelech střední třídy, které by měly zpřístupnit smartphony s logem Googlu širší mase zákazníků – především na rozvojových trzích. To ovšem neznamená, že bychom se letos neměli dočkat i „prémiových“ Pixelů jako v uplynulých třech letech. Zatímco cenově dostupnější modely budou snad představeny ještě v první polovině roku, na vlajkové lodě si pravděpodobně počkáme až do podzimu. Přesto se na internetu objevily první informace o novém Pixelu 4 XL, větším z dvojice připravovaných telefonů. Konkrétně se na webu Slashleaks objevil nákres, který by měl ukazovat podobu uvedeného modelu. Na jeho základě vytvořil grafik webu Phone Arena uživatelsky přívětivější render. Jeho přesnost jistě nebude zdaleka stoprocentní, ale měl by nám nabídnout alespoň přibližnou představu o designu.
 
 
Pixely nikdy nebyly telefony, které by si jejich zákazníci pořizovali kvůli designu. U Pixelu 3 XL vadily především poměrně tlusté rámečky okolo displeje, zatímco se konkurence snažila o jejich maximální ztenčení. Zdá se, že u nástupce se inženýři Googlu použili a vytvořili displej, který pokrývá naprostou většinu čelní plochy smartphonu. Umístění předního fotoaparátu by nemělo být vyřešeno prostřednictvím výřezu, ale otvoru nedaleko pravého rohu obrazovky, který pojme dva snímače. Pokud je vám toto řešení povědomé, tak vězte, že se objevilo u Galaxy S10+ od Samsungu. Ani přes tenké rámečky by se Google neměl vzdát stereo reproduktorů, které by se měly nacházet pod displejem a nad ním.
 
 
Zadní strana se opět skládá ze dvou panelů v rozdílných odstínech. Tento nezvyklý designový prvek se objevuje už od první generace Pixelů a získal si své fanoušky i odpůrce. I na zádech smartphonu by se měl nacházet duální fotoaparát, celkem by tedy Pixel 4 XL měl disponovat čtyřmi kamerami. Chybí čtečka otisků prstů, proto tvůrce renderu předpokládá, že Google senzor integruje přímo do displeje, jako to udělala konkurence. Další variantou by ovšem mohlo být vložení čtečky otisků prstů na bok zařízení, nejspíš do tlačítka napájení. O výbavě smartphonu zatím nic nevíme, ale můžeme předpokládat použití AMOLED displeje, procesoru Snapdragon 855 a operačního systému Android Q.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky
Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold byl sice představen už před pár měsíci, ale stále ještě není na trhu. Navíc to nevypadá, že by se tak mělo stát v dohledné době. Řetězce začínají rušit předobjednávky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik