www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pixel 4 XL: jak možná bude vypadat nový smartphone od Googlu?

Pixel 4 XL: jak možná bude vypadat nový smartphone od Googlu?
, , aktualita
Ačkoliv do představení čtvrté generace smartphonů Pixel zbývá přibližně půl roku, na internetu se objevil údajný náčrt většího modelu Pixel 4 XL. Na jeho základě byly vytvořeny počítačové rendery, které ukazují pravděpodobnou podobu zařízení.
K oblíbeným
reklama
V minulých měsících se mluvilo o levnějších Pixelech střední třídy, které by měly zpřístupnit smartphony s logem Googlu širší mase zákazníků – především na rozvojových trzích. To ovšem neznamená, že bychom se letos neměli dočkat i „prémiových“ Pixelů jako v uplynulých třech letech. Zatímco cenově dostupnější modely budou snad představeny ještě v první polovině roku, na vlajkové lodě si pravděpodobně počkáme až do podzimu. Přesto se na internetu objevily první informace o novém Pixelu 4 XL, větším z dvojice připravovaných telefonů. Konkrétně se na webu Slashleaks objevil nákres, který by měl ukazovat podobu uvedeného modelu. Na jeho základě vytvořil grafik webu Phone Arena uživatelsky přívětivější render. Jeho přesnost jistě nebude zdaleka stoprocentní, ale měl by nám nabídnout alespoň přibližnou představu o designu.
 
 
Pixely nikdy nebyly telefony, které by si jejich zákazníci pořizovali kvůli designu. U Pixelu 3 XL vadily především poměrně tlusté rámečky okolo displeje, zatímco se konkurence snažila o jejich maximální ztenčení. Zdá se, že u nástupce se inženýři Googlu použili a vytvořili displej, který pokrývá naprostou většinu čelní plochy smartphonu. Umístění předního fotoaparátu by nemělo být vyřešeno prostřednictvím výřezu, ale otvoru nedaleko pravého rohu obrazovky, který pojme dva snímače. Pokud je vám toto řešení povědomé, tak vězte, že se objevilo u Galaxy S10+ od Samsungu. Ani přes tenké rámečky by se Google neměl vzdát stereo reproduktorů, které by se měly nacházet pod displejem a nad ním.
 
 
Zadní strana se opět skládá ze dvou panelů v rozdílných odstínech. Tento nezvyklý designový prvek se objevuje už od první generace Pixelů a získal si své fanoušky i odpůrce. I na zádech smartphonu by se měl nacházet duální fotoaparát, celkem by tedy Pixel 4 XL měl disponovat čtyřmi kamerami. Chybí čtečka otisků prstů, proto tvůrce renderu předpokládá, že Google senzor integruje přímo do displeje, jako to udělala konkurence. Další variantou by ovšem mohlo být vložení čtečky otisků prstů na bok zařízení, nejspíš do tlačítka napájení. O výbavě smartphonu zatím nic nevíme, ale můžeme předpokládat použití AMOLED displeje, procesoru Snapdragon 855 a operačního systému Android Q.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala