www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pixel 4 XL: jak možná bude vypadat nový smartphone od Googlu?

Pixel 4 XL: jak možná bude vypadat nový smartphone od Googlu?
, , aktualita
Ačkoliv do představení čtvrté generace smartphonů Pixel zbývá přibližně půl roku, na internetu se objevil údajný náčrt většího modelu Pixel 4 XL. Na jeho základě byly vytvořeny počítačové rendery, které ukazují pravděpodobnou podobu zařízení.
K oblíbeným
reklama
V minulých měsících se mluvilo o levnějších Pixelech střední třídy, které by měly zpřístupnit smartphony s logem Googlu širší mase zákazníků – především na rozvojových trzích. To ovšem neznamená, že bychom se letos neměli dočkat i „prémiových“ Pixelů jako v uplynulých třech letech. Zatímco cenově dostupnější modely budou snad představeny ještě v první polovině roku, na vlajkové lodě si pravděpodobně počkáme až do podzimu. Přesto se na internetu objevily první informace o novém Pixelu 4 XL, větším z dvojice připravovaných telefonů. Konkrétně se na webu Slashleaks objevil nákres, který by měl ukazovat podobu uvedeného modelu. Na jeho základě vytvořil grafik webu Phone Arena uživatelsky přívětivější render. Jeho přesnost jistě nebude zdaleka stoprocentní, ale měl by nám nabídnout alespoň přibližnou představu o designu.
 
 
Pixely nikdy nebyly telefony, které by si jejich zákazníci pořizovali kvůli designu. U Pixelu 3 XL vadily především poměrně tlusté rámečky okolo displeje, zatímco se konkurence snažila o jejich maximální ztenčení. Zdá se, že u nástupce se inženýři Googlu použili a vytvořili displej, který pokrývá naprostou většinu čelní plochy smartphonu. Umístění předního fotoaparátu by nemělo být vyřešeno prostřednictvím výřezu, ale otvoru nedaleko pravého rohu obrazovky, který pojme dva snímače. Pokud je vám toto řešení povědomé, tak vězte, že se objevilo u Galaxy S10+ od Samsungu. Ani přes tenké rámečky by se Google neměl vzdát stereo reproduktorů, které by se měly nacházet pod displejem a nad ním.
 
 
Zadní strana se opět skládá ze dvou panelů v rozdílných odstínech. Tento nezvyklý designový prvek se objevuje už od první generace Pixelů a získal si své fanoušky i odpůrce. I na zádech smartphonu by se měl nacházet duální fotoaparát, celkem by tedy Pixel 4 XL měl disponovat čtyřmi kamerami. Chybí čtečka otisků prstů, proto tvůrce renderu předpokládá, že Google senzor integruje přímo do displeje, jako to udělala konkurence. Další variantou by ovšem mohlo být vložení čtečky otisků prstů na bok zařízení, nejspíš do tlačítka napájení. O výbavě smartphonu zatím nic nevíme, ale můžeme předpokládat použití AMOLED displeje, procesoru Snapdragon 855 a operačního systému Android Q.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala