www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Vychází Android Q beta, klade důraz na bezpečnost

Vychází Android Q beta, klade důraz na bezpečnost
, , aktualita
Google dnes vydal Android Q v první beta verzi pro všechny smartphony Pixel. Seznam nových funkcí zatím zahrnuje hlavně vylepšení týkající se bezpečnosti a soukromí, ale počítá se také třeba s novými kodeky.
K oblíbeným
reklama
Google pokračuje ve strategii, kterou zavedl před několika lety. Na jaře vydá preview v podobě beta verze nového Androidu, která obsahuje pouze část nových funkcí. Postupně tuto verzi vylepšuje a ve druhé polovině roku vydá finální sestavení, které zamíří jako aktualizace na jednotlivé modely smartphonů. A tak byl dnes vydán Android Q beta 1, který si mohou stáhnout uživatelé všech generací smartphonů Pixel. S instalací ovšem doporučujeme počkat, pokud nepatříte ke skalním nadšencům nebo vývojářům, může totiž obsahovat chyby. Podle Googlu se objevuje problém s rychlostí systému a aplikací. který může skončit tak, že zařízení přestane odpovídat. Někdy zase může dojít k poklesu výdrže baterie nebo nefunkčnosti některých aplikací.
 
Android Q beta 1 nám alespoň odhaluje část funkcí, které budou součástí nové verze operačního systému. Jak už to tak bývá, prozatím se nejedná o žádné přelomové novinky, převažují změny, které cílí na vývojáře.
 
 
 • Přístup aplikací k poloze lze povolit vždy nebo pouze v případech, kdy je aplikace aktivní (tzn. není na pozadí). Zůstala možnost zakázat aplikaci přístup k poloze.
 • Lepší kontrola nad přístupem aplikací k fotografiím, videím a audio souborům. Aplikace o přístup požádá ve chvíli, kdy jej bude potřebovat.
 • Aplikace mají zakázáno, aby spouštěly aktivitu ve chvíli, kdy jsou na pozadí.
 • Aplikace nebudou mít přístup k IMEI, sériovému číslu a podobným údajům o zařízení.
 • Snadnější pozastavení nebo spuštění více aplikací při používání multitaskingu s několika otevřenými okny.
 • Vývojáři získají lepší kontrolu nad tím, jak se bude aplikace zobrazovat na smartphonech se skládacími displeji.
 • Rychlejší sídlení obsahu díky novým zkratkám pro sdílení, které uživatele přenesou rovnou do požadované aplikace.
 • Aplikace může vyvolat vyskakovací okno s nastavením, např. pro rychlou aktivaci Wi-Fi nebo úpravu hlasitosti.
 • Aplikace může aktivovat režim Wi-Fi s vyšším výkonem a nižší latencí, který se hodí třeba při hraní online her.
 • Podpora dynamické hloubky u fotografií využívající metadata JPEG a XMP, které aplikace využijí k pokročilejším efektům.
 • Podpora kodeků AV1 a Opus i formátu HDR10+.
 • Vylepšení Android Runtime, které umožňuje rychlejší spouštění aplikaci a menší nároky na operační paměť.
 • Vylepšená podpora pasivních způsobů zabezpečení jako rozpoznání obličeje.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici
Apple uvedl aktualizované notebooky MacBook Pro pro rok 2019. Asi nejdůležitější změnou nebude zavedení 8jádrových procesorů, které významně navyšují výkon, ale především to, že se Apple opět pokusil vylepšit klávesnici.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala