www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Vychází Android Q beta, klade důraz na bezpečnost

Vychází Android Q beta, klade důraz na bezpečnost
, , aktualita
Google dnes vydal Android Q v první beta verzi pro všechny smartphony Pixel. Seznam nových funkcí zatím zahrnuje hlavně vylepšení týkající se bezpečnosti a soukromí, ale počítá se také třeba s novými kodeky.
K oblíbeným
reklama
Google pokračuje ve strategii, kterou zavedl před několika lety. Na jaře vydá preview v podobě beta verze nového Androidu, která obsahuje pouze část nových funkcí. Postupně tuto verzi vylepšuje a ve druhé polovině roku vydá finální sestavení, které zamíří jako aktualizace na jednotlivé modely smartphonů. A tak byl dnes vydán Android Q beta 1, který si mohou stáhnout uživatelé všech generací smartphonů Pixel. S instalací ovšem doporučujeme počkat, pokud nepatříte ke skalním nadšencům nebo vývojářům, může totiž obsahovat chyby. Podle Googlu se objevuje problém s rychlostí systému a aplikací. který může skončit tak, že zařízení přestane odpovídat. Někdy zase může dojít k poklesu výdrže baterie nebo nefunkčnosti některých aplikací.
 
Android Q beta 1 nám alespoň odhaluje část funkcí, které budou součástí nové verze operačního systému. Jak už to tak bývá, prozatím se nejedná o žádné přelomové novinky, převažují změny, které cílí na vývojáře.
 
 
 • Přístup aplikací k poloze lze povolit vždy nebo pouze v případech, kdy je aplikace aktivní (tzn. není na pozadí). Zůstala možnost zakázat aplikaci přístup k poloze.
 • Lepší kontrola nad přístupem aplikací k fotografiím, videím a audio souborům. Aplikace o přístup požádá ve chvíli, kdy jej bude potřebovat.
 • Aplikace mají zakázáno, aby spouštěly aktivitu ve chvíli, kdy jsou na pozadí.
 • Aplikace nebudou mít přístup k IMEI, sériovému číslu a podobným údajům o zařízení.
 • Snadnější pozastavení nebo spuštění více aplikací při používání multitaskingu s několika otevřenými okny.
 • Vývojáři získají lepší kontrolu nad tím, jak se bude aplikace zobrazovat na smartphonech se skládacími displeji.
 • Rychlejší sídlení obsahu díky novým zkratkám pro sdílení, které uživatele přenesou rovnou do požadované aplikace.
 • Aplikace může vyvolat vyskakovací okno s nastavením, např. pro rychlou aktivaci Wi-Fi nebo úpravu hlasitosti.
 • Aplikace může aktivovat režim Wi-Fi s vyšším výkonem a nižší latencí, který se hodí třeba při hraní online her.
 • Podpora dynamické hloubky u fotografií využívající metadata JPEG a XMP, které aplikace využijí k pokročilejším efektům.
 • Podpora kodeků AV1 a Opus i formátu HDR10+.
 • Vylepšení Android Runtime, které umožňuje rychlejší spouštění aplikaci a menší nároky na operační paměť.
 • Vylepšená podpora pasivních způsobů zabezpečení jako rozpoznání obličeje.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala