Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pixel 2 XL má problémy s displejem, Pixel 2 vydává podivné zvuky

25.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Googlu se bohužel v letošním roce nevyhnulo několik problémů s novými smartphony Pixel. Například větší Pixel 2 XL trpí vadnými OLED displeji, což se projevuje například nečekaně rychlým vypalováním, problémy se však nevyhnuly ani menšímu modelu.
Není bohužel nic výjimečného, když krátce po uvedení nějakého smartphonu na trh začneme slýchat o dětských nemocech, které tyto modely trápí. Příkladem jsou například nové iPhony od Applu, které jsou vždy pečlivě sledovány a ze sebemenšího problému, který zaznamená třeba jen pár uživatelů, se okamžitě stane důležité téma. Této nechtěné pozornosti se bohužel letos dočkala také druhá generace smartphonů Pixel od Googlu. Oba smartphony jsou si sice svým designem i výbavou podobné, každý byl však vytvořen ve spolupráci s jiným výrobcem a pár odlišností bychom našli také v případě použitých komponentů. Jiné jsou proto také problémy, které každý z modelů provázejí.
 
 
Ve spodní části displeje je patrné vypálení (foto: Alex Dobie)
 
Větší Pixel 2 XL využívá OLED displej od LG, který se ukázal být u některých kusů problémem. Už nějaký čas se objevují naštvaní uživatelé, kteří na obrazovce objevili více či méně viditelné vypálení. Tento problém se u OLED displejů objevoval především dříve, stačí vzpomenout na starší telefony Samsung s AMOLED panely nebo třeba OLED televizory. U posledních generací tohoto typu panelu se však problém většinou povedlo úspěšně odstranit, respektive oddálit, takže se s viditelným vypálením potkáme většinou až po několika letech. U nového Pixelu 2 XL lze však nalézt vypálení někdy už po týdnu používání, a to především v dolní částí, kde se nachází lišta s navigačními tlačítky.
 
Menší Pixel 2, který vznikal ve spolupráci s HTC, je vybaven LCD displejem, problém s vypalováním se jej tedy netýká. Přesto i u tohoto modelu byla nalezena závada, která trápí více majitelů. Ti s dobrým sluchem totiž zaznamenali, že z telefonního reproduktoru vychází vysokofrekvenční pískání nebo zvuk připomínající tikání hodinek. Tento problém se objevuje ve chvíli, kdy uživatel aktivuje displej smartphonu a odemkne jej, naopak při vypnutém displeji a/nebo zamknutém zařízení nebyl nepříjemný zvuk zaznamenán. Podle některých zjištění může pomoci, pokud je deaktivováno NFC, což by mohlo značit, že problém nějak souvisí právě s touto bezdrátovou technologií.
 
Google už se k oběma problémům nových Pixelů vyjádřil tak, že je vyšetřuje. Zkušenosti zákazníků s reklamacemi jsou však převážně pozitivní, takže Google vadné kusy většinou bez odkladů vyměňuje.
 


reklama