www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pět zajímavostí o smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL

Pět zajímavostí o smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL
, , aktualita
Věděli jste, že Google prodloužil softwarovou podporu pro nové Pixely na tři roky? K čemu slouží podpora eSIM? A jak telefony chrání řidiče během řízení? Přinášíme vám několik méně známých faktů o modelech Pixel 2 a Pixel XL 2.
reklama
O technických parametrech i cenách nových smartphonů Pixel 2 a Pixel 2 XL jste si u nás mohli přečíst hned v úterý, kdy byly představeny. Nyní se zaměříme na méně známé skutečnosti, o kterých jsme v době premiéry ještě nevěděli, nebo na ně zkrátka nezbylo místo.

 

Aktualizace garantované po dobu 3 let


Google si své smartphony Pixel hýčká a pravidelně je aktualizuje na novější verzi Androidu. U loňské generace (i předchozích modelů Nexus) byly garantovány aktualizace po dobu dvou let, u Pixelu 2 a Pixelu 2 XL však americký gigant prodloužil tuto dobu na tři roky, o čemž si mohou nechat jiné telefony s Androidem jen zdát.  Tato garance se týká bezpečnostních záplat i dalších softwarových updatů.

 

První smartphony s podporou eSIM

 
Nové Pixely přicházejí jako první smartphony s eSIM, tedy virtuální SIM kartou, kterou využívají mimo jiné chytré hodinky Apple Watch 3. eSIM je však v případě Pixelů možné zatím využívat jen u mobilního operátora Project Fi od Googlu, jinak telefony podporují fyzickou nano SIM. Nepotvrdily se tak spekulace, že Pixely budou mít pouze eSIM, toho se nejspíš dočkáme až za pár let.

 

Ještě rychlejší nabíjení, ale...

 
Druhá generace Pixelů je dodávána se stejnou 18W nabíječkou jako loňské modely, která umožňuje za pouhých 15 minut doplnit dostatek energie až pro sedm hodin používání. Ještě rychlejšího nabíjení lze ovšem dosáhnout s 27W nabíječkou, kterou bude možné dokoupit později za dosud neupřesněnou cenu.

 

Pixely mají sluchátkový konektor, tvrdí zástupce Googlu

 
Mnoho zájemců o Pixely je opět zklamáno absenci 3,5mm audio jacku pro připojení sluchátek. Orrin Hancock z Googlu však vysvětluje, že smartphony mají audio konektor, jen byl přesunut do portu USB Type-C. Odstraněním analogového výstupu se prý výrobce snaží uživatelům nabídnout kvalitnější zvukový zážitek. Dodejme, že v základním balení se nachází adaptér z USB Type-C na 3,5mm audio konektor.
 
 

Pixely nebudou rušit při řízení

 
Není pochyb, že používání mobilního telefonu při řízení je velmi nebezpečné. Google se proto snaží přispět k vyšší bezpečnosti silničního provozu, a to automatickou aktivací funkce Do Not Disturb (Nerušit) při jízdě v automobilu. V takovém případě nebude řidič upozorňován na příchozí hovory a SMS, vypnuty budou také všechny ostatní notifikace. Jízdu v automobilu Pixely rozpoznají pomocí pohybových senzorů a připojení Bluetooth (např. aktivace handsfree), ale není jasné, jak Google vyřeší, aby se režim Do Not Disturb nezapínal, pokud bude uživatel cestovat jen jako spolujezdec.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář