www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pět zajímavostí o smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL

Pět zajímavostí o smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL
, , aktualita
Věděli jste, že Google prodloužil softwarovou podporu pro nové Pixely na tři roky? K čemu slouží podpora eSIM? A jak telefony chrání řidiče během řízení? Přinášíme vám několik méně známých faktů o modelech Pixel 2 a Pixel XL 2.reklama
O technických parametrech i cenách nových smartphonů Pixel 2 a Pixel 2 XL jste si u nás mohli přečíst hned v úterý, kdy byly představeny. Nyní se zaměříme na méně známé skutečnosti, o kterých jsme v době premiéry ještě nevěděli, nebo na ně zkrátka nezbylo místo.

 

Aktualizace garantované po dobu 3 let


Google si své smartphony Pixel hýčká a pravidelně je aktualizuje na novější verzi Androidu. U loňské generace (i předchozích modelů Nexus) byly garantovány aktualizace po dobu dvou let, u Pixelu 2 a Pixelu 2 XL však americký gigant prodloužil tuto dobu na tři roky, o čemž si mohou nechat jiné telefony s Androidem jen zdát.  Tato garance se týká bezpečnostních záplat i dalších softwarových updatů.

 

První smartphony s podporou eSIM

 
Nové Pixely přicházejí jako první smartphony s eSIM, tedy virtuální SIM kartou, kterou využívají mimo jiné chytré hodinky Apple Watch 3. eSIM je však v případě Pixelů možné zatím využívat jen u mobilního operátora Project Fi od Googlu, jinak telefony podporují fyzickou nano SIM. Nepotvrdily se tak spekulace, že Pixely budou mít pouze eSIM, toho se nejspíš dočkáme až za pár let.

 

Ještě rychlejší nabíjení, ale...

 
Druhá generace Pixelů je dodávána se stejnou 18W nabíječkou jako loňské modely, která umožňuje za pouhých 15 minut doplnit dostatek energie až pro sedm hodin používání. Ještě rychlejšího nabíjení lze ovšem dosáhnout s 27W nabíječkou, kterou bude možné dokoupit později za dosud neupřesněnou cenu.

 

Pixely mají sluchátkový konektor, tvrdí zástupce Googlu

 
Mnoho zájemců o Pixely je opět zklamáno absenci 3,5mm audio jacku pro připojení sluchátek. Orrin Hancock z Googlu však vysvětluje, že smartphony mají audio konektor, jen byl přesunut do portu USB Type-C. Odstraněním analogového výstupu se prý výrobce snaží uživatelům nabídnout kvalitnější zvukový zážitek. Dodejme, že v základním balení se nachází adaptér z USB Type-C na 3,5mm audio konektor.
 
 

Pixely nebudou rušit při řízení

 
Není pochyb, že používání mobilního telefonu při řízení je velmi nebezpečné. Google se proto snaží přispět k vyšší bezpečnosti silničního provozu, a to automatickou aktivací funkce Do Not Disturb (Nerušit) při jízdě v automobilu. V takovém případě nebude řidič upozorňován na příchozí hovory a SMS, vypnuty budou také všechny ostatní notifikace. Jízdu v automobilu Pixely rozpoznají pomocí pohybových senzorů a připojení Bluetooth (např. aktivace handsfree), ale není jasné, jak Google vyřeší, aby se režim Do Not Disturb nezapínal, pokud bude uživatel cestovat jen jako spolujezdec.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik