www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pět zajímavostí o smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL

Pět zajímavostí o smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL
, , aktualita
Věděli jste, že Google prodloužil softwarovou podporu pro nové Pixely na tři roky? K čemu slouží podpora eSIM? A jak telefony chrání řidiče během řízení? Přinášíme vám několik méně známých faktů o modelech Pixel 2 a Pixel XL 2.
reklama
O technických parametrech i cenách nových smartphonů Pixel 2 a Pixel 2 XL jste si u nás mohli přečíst hned v úterý, kdy byly představeny. Nyní se zaměříme na méně známé skutečnosti, o kterých jsme v době premiéry ještě nevěděli, nebo na ně zkrátka nezbylo místo.

 

Aktualizace garantované po dobu 3 let


Google si své smartphony Pixel hýčká a pravidelně je aktualizuje na novější verzi Androidu. U loňské generace (i předchozích modelů Nexus) byly garantovány aktualizace po dobu dvou let, u Pixelu 2 a Pixelu 2 XL však americký gigant prodloužil tuto dobu na tři roky, o čemž si mohou nechat jiné telefony s Androidem jen zdát.  Tato garance se týká bezpečnostních záplat i dalších softwarových updatů.

 

První smartphony s podporou eSIM

 
Nové Pixely přicházejí jako první smartphony s eSIM, tedy virtuální SIM kartou, kterou využívají mimo jiné chytré hodinky Apple Watch 3. eSIM je však v případě Pixelů možné zatím využívat jen u mobilního operátora Project Fi od Googlu, jinak telefony podporují fyzickou nano SIM. Nepotvrdily se tak spekulace, že Pixely budou mít pouze eSIM, toho se nejspíš dočkáme až za pár let.

 

Ještě rychlejší nabíjení, ale...

 
Druhá generace Pixelů je dodávána se stejnou 18W nabíječkou jako loňské modely, která umožňuje za pouhých 15 minut doplnit dostatek energie až pro sedm hodin používání. Ještě rychlejšího nabíjení lze ovšem dosáhnout s 27W nabíječkou, kterou bude možné dokoupit později za dosud neupřesněnou cenu.

 

Pixely mají sluchátkový konektor, tvrdí zástupce Googlu

 
Mnoho zájemců o Pixely je opět zklamáno absenci 3,5mm audio jacku pro připojení sluchátek. Orrin Hancock z Googlu však vysvětluje, že smartphony mají audio konektor, jen byl přesunut do portu USB Type-C. Odstraněním analogového výstupu se prý výrobce snaží uživatelům nabídnout kvalitnější zvukový zážitek. Dodejme, že v základním balení se nachází adaptér z USB Type-C na 3,5mm audio konektor.
 
 

Pixely nebudou rušit při řízení

 
Není pochyb, že používání mobilního telefonu při řízení je velmi nebezpečné. Google se proto snaží přispět k vyšší bezpečnosti silničního provozu, a to automatickou aktivací funkce Do Not Disturb (Nerušit) při jízdě v automobilu. V takovém případě nebude řidič upozorňován na příchozí hovory a SMS, vypnuty budou také všechny ostatní notifikace. Jízdu v automobilu Pixely rozpoznají pomocí pohybových senzorů a připojení Bluetooth (např. aktivace handsfree), ale není jasné, jak Google vyřeší, aby se režim Do Not Disturb nezapínal, pokud bude uživatel cestovat jen jako spolujezdec.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala