www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Pět zajímavostí o smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL

Pět zajímavostí o smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL
, , aktualita
Věděli jste, že Google prodloužil softwarovou podporu pro nové Pixely na tři roky? K čemu slouží podpora eSIM? A jak telefony chrání řidiče během řízení? Přinášíme vám několik méně známých faktů o modelech Pixel 2 a Pixel XL 2.reklama
O technických parametrech i cenách nových smartphonů Pixel 2 a Pixel 2 XL jste si u nás mohli přečíst hned v úterý, kdy byly představeny. Nyní se zaměříme na méně známé skutečnosti, o kterých jsme v době premiéry ještě nevěděli, nebo na ně zkrátka nezbylo místo.

 

Aktualizace garantované po dobu 3 let


Google si své smartphony Pixel hýčká a pravidelně je aktualizuje na novější verzi Androidu. U loňské generace (i předchozích modelů Nexus) byly garantovány aktualizace po dobu dvou let, u Pixelu 2 a Pixelu 2 XL však americký gigant prodloužil tuto dobu na tři roky, o čemž si mohou nechat jiné telefony s Androidem jen zdát.  Tato garance se týká bezpečnostních záplat i dalších softwarových updatů.

 

První smartphony s podporou eSIM

 
Nové Pixely přicházejí jako první smartphony s eSIM, tedy virtuální SIM kartou, kterou využívají mimo jiné chytré hodinky Apple Watch 3. eSIM je však v případě Pixelů možné zatím využívat jen u mobilního operátora Project Fi od Googlu, jinak telefony podporují fyzickou nano SIM. Nepotvrdily se tak spekulace, že Pixely budou mít pouze eSIM, toho se nejspíš dočkáme až za pár let.

 

Ještě rychlejší nabíjení, ale...

 
Druhá generace Pixelů je dodávána se stejnou 18W nabíječkou jako loňské modely, která umožňuje za pouhých 15 minut doplnit dostatek energie až pro sedm hodin používání. Ještě rychlejšího nabíjení lze ovšem dosáhnout s 27W nabíječkou, kterou bude možné dokoupit později za dosud neupřesněnou cenu.

 

Pixely mají sluchátkový konektor, tvrdí zástupce Googlu

 
Mnoho zájemců o Pixely je opět zklamáno absenci 3,5mm audio jacku pro připojení sluchátek. Orrin Hancock z Googlu však vysvětluje, že smartphony mají audio konektor, jen byl přesunut do portu USB Type-C. Odstraněním analogového výstupu se prý výrobce snaží uživatelům nabídnout kvalitnější zvukový zážitek. Dodejme, že v základním balení se nachází adaptér z USB Type-C na 3,5mm audio konektor.
 
 

Pixely nebudou rušit při řízení

 
Není pochyb, že používání mobilního telefonu při řízení je velmi nebezpečné. Google se proto snaží přispět k vyšší bezpečnosti silničního provozu, a to automatickou aktivací funkce Do Not Disturb (Nerušit) při jízdě v automobilu. V takovém případě nebude řidič upozorňován na příchozí hovory a SMS, vypnuty budou také všechny ostatní notifikace. Jízdu v automobilu Pixely rozpoznají pomocí pohybových senzorů a připojení Bluetooth (např. aktivace handsfree), ale není jasné, jak Google vyřeší, aby se režim Do Not Disturb nezapínal, pokud bude uživatel cestovat jen jako spolujezdec.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala