www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 8 má další problém, nafukují se mu baterie

Apple iPhone 8 má další problém, nafukují se mu baterie
, , aktualita
Nový telefon Apple iPhone 8 si výrobce za rámeček asi moc nedá. Prodejně i díky očekávanému příchodu iPhone X to není moc slavné, praskalo mu v sluchátku a nyní se objevují případy velmi rychle nafouknutých baterií.
reklama
Novému iPhonu 8 se nijak zvlášť nedaří, docela jej pronásledují různé problémy. Zatímco absence tradičních velkých front při zahájení prodeje se dá vzhledem k očekávanému příchodu iPhonu X pochopit, horší je to s funkčními problémy, které nový telefon provází. Nejprve to bylo praskání v sluchátku, nyní se ale objevuje další nepříjemný úkaz. Uživatelé po celém světě začínají reportovat rychle se nafukující baterie. I když nafukování baterií po několika letech není zrovna neobvyklý jev u všech výrobců, je hodně zvláštní, ze se něco takového děje po pár dnech používání a dokonce se objevily i případy, kdy měl telefon přijít už s nafouknutou baterií.
 
 
První případ se objevil na Taiwanu, kdy se baterie nafoukla po nabití originální nabíječkou. Druhý případ byl v Japonsku a tentokrát už měl telefon nafouknutou baterii rovnou v krabici, ve které přišel. Ta rovněž vytlačila displej nahoru z těla telefonu. Ze dvou případů se ještě nedaly dělat větší závěry, ale v posledních dnech se objevily další případy v Hong Kongu, Kanadě a Řecku, celkem mělo jít o šest různých případů.
 
Při počtu prodaných kusů to sice není mnoho, ale ukazuje se, že zde asi nebude vše úplně v pořádku a pro kauze Samsungu Galaxy Note 7 tu možná máme další velký problém s bateriemi. Apple už problém vyšetřuje a uvidíme, jaké budou další kroky. Zatím nedošlo k nějakému bezpečnostnímu incidentu, to ale nelze v budoucnu vyloučit.
 
Připomeňme ještě, že Apple to nemá jednoduché ani s novým operačním systémem iOS 11. Ten rovněž nevypadá být právě výhrou. Při upgradech starších telefonů občas dochází k nadměrnému vybíjení baterie, to se ale pravidelně týká v podstatě každého nové verze iOSu a uživatelé si stěžují i na další nedostatky. Ostatně za těch pár týdnů se už objevila druhá aktualizace 11.0.2 a vypadá to spíše, že nové verze problémy spíše přidávají. Některé telefony totálně zamrzly, samy se vypínají a především i v poslední zůstávají (nebo se dokonce nově objevují) problémy s extrémně rychlým vybíjením baterií u některých telefonů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář