Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple iPhone 8 má další problém, nafukují se mu baterie

7.10.2017, Milan Šurkala, aktualita
Nový telefon Apple iPhone 8 si výrobce za rámeček asi moc nedá. Prodejně i díky očekávanému příchodu iPhone X to není moc slavné, praskalo mu v sluchátku a nyní se objevují případy velmi rychle nafouknutých baterií.
Novému iPhonu 8 se nijak zvlášť nedaří, docela jej pronásledují různé problémy. Zatímco absence tradičních velkých front při zahájení prodeje se dá vzhledem k očekávanému příchodu iPhonu X pochopit, horší je to s funkčními problémy, které nový telefon provází. Nejprve to bylo praskání v sluchátku, nyní se ale objevuje další nepříjemný úkaz. Uživatelé po celém světě začínají reportovat rychle se nafukující baterie. I když nafukování baterií po několika letech není zrovna neobvyklý jev u všech výrobců, je hodně zvláštní, ze se něco takového děje po pár dnech používání a dokonce se objevily i případy, kdy měl telefon přijít už s nafouknutou baterií.
 
 
První případ se objevil na Taiwanu, kdy se baterie nafoukla po nabití originální nabíječkou. Druhý případ byl v Japonsku a tentokrát už měl telefon nafouknutou baterii rovnou v krabici, ve které přišel. Ta rovněž vytlačila displej nahoru z těla telefonu. Ze dvou případů se ještě nedaly dělat větší závěry, ale v posledních dnech se objevily další případy v Hong Kongu, Kanadě a Řecku, celkem mělo jít o šest různých případů.
 
Při počtu prodaných kusů to sice není mnoho, ale ukazuje se, že zde asi nebude vše úplně v pořádku a pro kauze Samsungu Galaxy Note 7 tu možná máme další velký problém s bateriemi. Apple už problém vyšetřuje a uvidíme, jaké budou další kroky. Zatím nedošlo k nějakému bezpečnostnímu incidentu, to ale nelze v budoucnu vyloučit.
 
Připomeňme ještě, že Apple to nemá jednoduché ani s novým operačním systémem iOS 11. Ten rovněž nevypadá být právě výhrou. Při upgradech starších telefonů občas dochází k nadměrnému vybíjení baterie, to se ale pravidelně týká v podstatě každého nové verze iOSu a uživatelé si stěžují i na další nedostatky. Ostatně za těch pár týdnů se už objevila druhá aktualizace 11.0.2 a vypadá to spíše, že nové verze problémy spíše přidávají. Některé telefony totálně zamrzly, samy se vypínají a především i v poslední zůstávají (nebo se dokonce nově objevují) problémy s extrémně rychlým vybíjením baterií u některých telefonů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama