www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 8 má další problém, nafukují se mu baterie

Apple iPhone 8 má další problém, nafukují se mu baterie
, , aktualita
Nový telefon Apple iPhone 8 si výrobce za rámeček asi moc nedá. Prodejně i díky očekávanému příchodu iPhone X to není moc slavné, praskalo mu v sluchátku a nyní se objevují případy velmi rychle nafouknutých baterií.reklama
Novému iPhonu 8 se nijak zvlášť nedaří, docela jej pronásledují různé problémy. Zatímco absence tradičních velkých front při zahájení prodeje se dá vzhledem k očekávanému příchodu iPhonu X pochopit, horší je to s funkčními problémy, které nový telefon provází. Nejprve to bylo praskání v sluchátku, nyní se ale objevuje další nepříjemný úkaz. Uživatelé po celém světě začínají reportovat rychle se nafukující baterie. I když nafukování baterií po několika letech není zrovna neobvyklý jev u všech výrobců, je hodně zvláštní, ze se něco takového děje po pár dnech používání a dokonce se objevily i případy, kdy měl telefon přijít už s nafouknutou baterií.
 
 
První případ se objevil na Taiwanu, kdy se baterie nafoukla po nabití originální nabíječkou. Druhý případ byl v Japonsku a tentokrát už měl telefon nafouknutou baterii rovnou v krabici, ve které přišel. Ta rovněž vytlačila displej nahoru z těla telefonu. Ze dvou případů se ještě nedaly dělat větší závěry, ale v posledních dnech se objevily další případy v Hong Kongu, Kanadě a Řecku, celkem mělo jít o šest různých případů.
 
Při počtu prodaných kusů to sice není mnoho, ale ukazuje se, že zde asi nebude vše úplně v pořádku a pro kauze Samsungu Galaxy Note 7 tu možná máme další velký problém s bateriemi. Apple už problém vyšetřuje a uvidíme, jaké budou další kroky. Zatím nedošlo k nějakému bezpečnostnímu incidentu, to ale nelze v budoucnu vyloučit.
 
Připomeňme ještě, že Apple to nemá jednoduché ani s novým operačním systémem iOS 11. Ten rovněž nevypadá být právě výhrou. Při upgradech starších telefonů občas dochází k nadměrnému vybíjení baterie, to se ale pravidelně týká v podstatě každého nové verze iOSu a uživatelé si stěžují i na další nedostatky. Ostatně za těch pár týdnů se už objevila druhá aktualizace 11.0.2 a vypadá to spíše, že nové verze problémy spíše přidávají. Některé telefony totálně zamrzly, samy se vypínají a především i v poslední zůstávají (nebo se dokonce nově objevují) problémy s extrémně rychlým vybíjením baterií u některých telefonů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala