www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 8 má další problém, nafukují se mu baterie

Apple iPhone 8 má další problém, nafukují se mu baterie
, , aktualita
Nový telefon Apple iPhone 8 si výrobce za rámeček asi moc nedá. Prodejně i díky očekávanému příchodu iPhone X to není moc slavné, praskalo mu v sluchátku a nyní se objevují případy velmi rychle nafouknutých baterií.reklama
Novému iPhonu 8 se nijak zvlášť nedaří, docela jej pronásledují různé problémy. Zatímco absence tradičních velkých front při zahájení prodeje se dá vzhledem k očekávanému příchodu iPhonu X pochopit, horší je to s funkčními problémy, které nový telefon provází. Nejprve to bylo praskání v sluchátku, nyní se ale objevuje další nepříjemný úkaz. Uživatelé po celém světě začínají reportovat rychle se nafukující baterie. I když nafukování baterií po několika letech není zrovna neobvyklý jev u všech výrobců, je hodně zvláštní, ze se něco takového děje po pár dnech používání a dokonce se objevily i případy, kdy měl telefon přijít už s nafouknutou baterií.
 
 
První případ se objevil na Taiwanu, kdy se baterie nafoukla po nabití originální nabíječkou. Druhý případ byl v Japonsku a tentokrát už měl telefon nafouknutou baterii rovnou v krabici, ve které přišel. Ta rovněž vytlačila displej nahoru z těla telefonu. Ze dvou případů se ještě nedaly dělat větší závěry, ale v posledních dnech se objevily další případy v Hong Kongu, Kanadě a Řecku, celkem mělo jít o šest různých případů.
 
Při počtu prodaných kusů to sice není mnoho, ale ukazuje se, že zde asi nebude vše úplně v pořádku a pro kauze Samsungu Galaxy Note 7 tu možná máme další velký problém s bateriemi. Apple už problém vyšetřuje a uvidíme, jaké budou další kroky. Zatím nedošlo k nějakému bezpečnostnímu incidentu, to ale nelze v budoucnu vyloučit.
 
Připomeňme ještě, že Apple to nemá jednoduché ani s novým operačním systémem iOS 11. Ten rovněž nevypadá být právě výhrou. Při upgradech starších telefonů občas dochází k nadměrnému vybíjení baterie, to se ale pravidelně týká v podstatě každého nové verze iOSu a uživatelé si stěžují i na další nedostatky. Ostatně za těch pár týdnů se už objevila druhá aktualizace 11.0.2 a vypadá to spíše, že nové verze problémy spíše přidávají. Některé telefony totálně zamrzly, samy se vypínají a především i v poslední zůstávají (nebo se dokonce nově objevují) problémy s extrémně rychlým vybíjením baterií u některých telefonů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik