www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 8 má další problém, nafukují se mu baterie

Apple iPhone 8 má další problém, nafukují se mu baterie
, , aktualita
Nový telefon Apple iPhone 8 si výrobce za rámeček asi moc nedá. Prodejně i díky očekávanému příchodu iPhone X to není moc slavné, praskalo mu v sluchátku a nyní se objevují případy velmi rychle nafouknutých baterií.
reklama
Novému iPhonu 8 se nijak zvlášť nedaří, docela jej pronásledují různé problémy. Zatímco absence tradičních velkých front při zahájení prodeje se dá vzhledem k očekávanému příchodu iPhonu X pochopit, horší je to s funkčními problémy, které nový telefon provází. Nejprve to bylo praskání v sluchátku, nyní se ale objevuje další nepříjemný úkaz. Uživatelé po celém světě začínají reportovat rychle se nafukující baterie. I když nafukování baterií po několika letech není zrovna neobvyklý jev u všech výrobců, je hodně zvláštní, ze se něco takového děje po pár dnech používání a dokonce se objevily i případy, kdy měl telefon přijít už s nafouknutou baterií.
 
 
První případ se objevil na Taiwanu, kdy se baterie nafoukla po nabití originální nabíječkou. Druhý případ byl v Japonsku a tentokrát už měl telefon nafouknutou baterii rovnou v krabici, ve které přišel. Ta rovněž vytlačila displej nahoru z těla telefonu. Ze dvou případů se ještě nedaly dělat větší závěry, ale v posledních dnech se objevily další případy v Hong Kongu, Kanadě a Řecku, celkem mělo jít o šest různých případů.
 
Při počtu prodaných kusů to sice není mnoho, ale ukazuje se, že zde asi nebude vše úplně v pořádku a pro kauze Samsungu Galaxy Note 7 tu možná máme další velký problém s bateriemi. Apple už problém vyšetřuje a uvidíme, jaké budou další kroky. Zatím nedošlo k nějakému bezpečnostnímu incidentu, to ale nelze v budoucnu vyloučit.
 
Připomeňme ještě, že Apple to nemá jednoduché ani s novým operačním systémem iOS 11. Ten rovněž nevypadá být právě výhrou. Při upgradech starších telefonů občas dochází k nadměrnému vybíjení baterie, to se ale pravidelně týká v podstatě každého nové verze iOSu a uživatelé si stěžují i na další nedostatky. Ostatně za těch pár týdnů se už objevila druhá aktualizace 11.0.2 a vypadá to spíše, že nové verze problémy spíše přidávají. Některé telefony totálně zamrzly, samy se vypínají a především i v poslední zůstávají (nebo se dokonce nově objevují) problémy s extrémně rychlým vybíjením baterií u některých telefonů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady
Samsung nespí a v současné době pilně pracuje na dalším špičkovém modelu Galaxy Note 9, který by měl přijít se znatelně větší baterií. A začíná se mluvit také o Galaxy S10, ačkoliv do jeho představení zbývá skoro rok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA
Problémy čínských výrobců pokračují. ZTE, které nemůže používat americké komponenty ani software, nejspíš přijde o Android se službami Googlu. Po řadě problémů se chce z amerického trhu nejspíš stáhnout Huawei.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile
Nejnovější verze aplikace Instagram není dostupná pro telefony s Windows, funguje už jen na počítačích. Uživatelé této služby a systému se tedy musejí spolehnout na stránky Instagramu v internetovém prohlížeči. Doplněno o návrat mobilní aplikace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil
Applu se příliš nelíbí, že existují servisy, které opravují iPhony s využitím neoriginálních dílů. Na jednu menší norskou společnost si Apple posvítil podrobněji a dokonce ji zažaloval, ale ani armáda pěti právníků nepomohla k vítězství u soudu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem
Xiaomi Redmi S2 má být chystaný model s ještě atraktivnějším poměrem cena/výbava než řada Redmi 5. K dispozici by měl mít displej 18:9, duální fotoaparát a nejnovější Android. Objevilo se také datum představení Xiaomi Mi 6X.
17.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik