Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

O Apple iPhone 8 je zatím jen vlažný zájem

23.9.2017, Milan Šurkala, aktualita
Mnohahodinová čekání před obchody Applu na nejnovější iPhone a hodinky Watch se v případě verze iPhone 8 a Watch 3 nekonala. Zájem o telefon se nezdá být ani zdaleka tak vysoký, jak tomu bylo u předchozích generací iPhonu.
Uvedení většiny nových produktů Apple a zejména iPhonu, doprovází často nákupní šílenství a koupěchtiví zákazníci čekají i mnoho hodin před branami obchodů Applu, aby si jako první mohli koupit novinku s nakousnutým jablíčkem. V případě iPhonu 8 však toto nenastalo a otevírání obchodů bylo celkem poklidné. Přitom nejde vůbec o špatný telefon. Dostal šestijádrový procesor vyráběný 10nm technologií, podporuje bezdrátové nabíjení, umí natáčet 4K video při 60 fps a Full HD dokonce při 240 fps.
 
Apple iPhone 8
 
Např. v San Franciscu bývaly řady zákazníků obvykle několik bloků dlouhé, tentokrát zde bylo okolo 80 lidí. Podobně tomu bylo i v Sydney, kde místo typických stovek lidí přišlo ani ne 30 zákazníků. Na druhou stranu toto nemusí znamenat, že o Apple už není zájem.
 
Prvně se do kratších řad promítá také to, že více zákazníků kupuje svůj iPhone online v předprodeji a především to, že Apple oznámil také skutečnou vlajkovou loď iPhone X. Tento smartphone je sice ještě dražší, nicméně to je telefon, který může být u zákazníků více výjimečný a rádi si na něj vystojí frontu. Nepříliš velký zájem o iPhone 8 by tak pro Apple mohl být nakonec i pozitivní, pokud by byl zůsoben tím, že spousta lidí čeká na dražší iPhone X. To však uvidíme až 3. listopadu, kdy půjde iPhone X oficiálně do prodeje. Mnozí tuto situaci přičítají i ne vždy pochvalným recenzím nového iPhonu 8 i hodinek Apple Watch 3.
 
A jak to vidíte vy? Myslíte si, že iPhone 8 je důstojným nástupcem iPhonu 7 nebo jen "upgrade z povinnosti"? A co iPhone X?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama