Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pixel 2, Pixel 2 XL a další říjnové novinky Googlu unikly do světa

20.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google láká na 4. říjen, kdy představí druhou generaci svých smarphonů Pixel spolu s kompaktním chytrým reproduktorem Google Home Mini a zdokonaleným VR headsetem Daydream View. Pojďme se podívat, co nově víme o jejich designu, výbavě a cenách.
zatímco fanoušci Applu mají největší svátek letošního roku už za sebou, fanoušci Googlu ještě čekají. Sám americký gigant prozradil, že k představení nových zařízení dojde 4: října. Hovoří se především o smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL, které nás samozřejmě zajímají nejvíce, ale můžeme se těšit také na pár dalších produktů. Redaktoři webu Droid Life získali v předstihu informace o všech říjnových novinkách, které si můžeme spojit s předchozími uniklými detaily. Pojďme tedy nahlédnout, co pro nás Google chystá.
 

Google Pixel 2 XL


 
Větší z dvojice nových smartphonů by měl být vyráběn LG a tomu by měl odpovídat design charakteristický například tenkými rámečky okolo šestipalcového displeje s Quad HD rozlišením. Voděodolné tělo by mělo na první pohled zaujmout výrazným skleněným panelem na zadní straně, kerý má černou barvu (dokonce i v případě bílé barevné varianty telefonu). K další očekávané výbavě patří procesor Snapdragon 835, 4GB RAM, 64GB či 128GB interní úložiště. Pixel 2 XL by měl být nabízen ve variantě se 64GB a 128GB interním úložištěm, přičemž ceny se údajně zastaví na 849 dolarech (18 800 Kč bez DPH) a 949 dolarech (20 700 Kč).
 
 

Google Pixel 2

 
 
Menší Pixel 2 bude nejspíš opět vyrábět HTC, přesto má zadní strana smartphonu vypadat velmi podobně jako u Pixelu 2 XL. Spekuluje se však o tom, že čelní strana nebude mít tak tenké rámečky. I tento model by mohl být voděodolný, z barevných provedení by mělo být na výběr z černé, bílé a modrošedé. Všimněte si, že narozdíl od Pixelu 2 XL koresponduje barva skleněného panelu se zbytkem smartphonu. Co se týče výbavy, už dříve se hovořilo o pětipalcovém displeji s Full HD rozlišením, procesoru Snapdragon 835 a 4GB RAM. 64GB varianta by měl stát 549 dolarů (12 000 Kč), za 128GB potom zájemci údajně zapaltí 649 dolarů (14 100 Kč).
 
 

Google Home Mini

 
 
Jednou z říjnových novinek bude údajně zmenšená verze chytrého reproduktoru Google Home, která by měla být také levnější – cena se nejspíš zastaví na 49 dolarech (1 100 Kč). Reproduktor se pochlubí integrovaným chytrým hlasovým asistentem Google Assistant, který uživateli poradí s čímkoliv bude zrovna potřeba, nebo třeba zvládne ovládání jiných domácích spotřebičů. Google Home Mini má být k dostání ve třech barevných variantách 
 
 

Google Daydream View (2017)

 
 
Nová generace headsetu pro virtuální realitu Daydream View bude patrně jen drobnou evolucí, která se omezuje na pár designových úprav a nových barevných variant. I tentorkát bude příslušenství kompatibilní se smartphony různých velikostí a těšit se můžeme opět na textilní, ale o něco odolnější povrch. Headset by měl být opět dodáván s dálkovým ovládáním, cena kompletu údajně vzroste na 99 dolarů (2 100 Kč).
 
Zdroj: Droid-life.com


reklama