Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Home: domácí asistent poradí i zahraje

5.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Google Home je reproduktor s elegantním designem, který má integrovanou hlasovou asistentku Google Assistant. Stačí se na cokoliv zeptat, nebo požádat třeba o přehrávání hudby či ovládání jiných domácích spotřebičů.
Inteligentní hlasovou asistentku Google Assistant nenalezneme jen v nových smartphonech Pixel a Pixel XL. Pro použití v domácnosti si americký gigant připravil zařízení Google Home, které poprvé oznámil letos na jaře, ale až tento týden sdělil další podrobnosti včetně ceny a dostupnosti. Google Home je vlastně reproduktor s nenápadným, ale přitom elegantním designem připomínajícím vázu či svíčku. Nabízeno bude celkem sedm barevných variant, některé z nich využívající kovovou mřížku reproduktoru, jiné textilní zakrytí – barevnou dolní část je dokonce možné měnit. Zajímavým prvkem je potom LED osvětlení, které je aktivní třeba ve chvíli, kdy asistentka mluví.

Právě bez hlasového ovládání se neobejdete, na těle zařízení je jen několik dotykových prvků sloužících třeba k rychlému pozastavení nebo změně hlasitosti, displej potom chybí úplně. A k čemu tedy Google Home v domácnosti poslouží? Asistentky se můžete zeptat na cokoliv, co byste jinak hledali ve vyhledávači Google – například jaké bude dnes počasí, co hrají zítra v kině nebo kolik obyvatel má Bangladéš. Google si přitom dal záležet na tom, aby byl hlas dobře rozpoznatelný i z dálky nebo při hluku. Asistent přitom poslouchá příkazy jen po pronesení známé fráze „OK Google“.

A jelikož je Google Home reproduktor, může posloužit k poslechu hudby. Buď je možné do reproduktoru přenášet hudbu ze smartphonu, nebo využívat přímo některé streamovací služby – podporován je YouTube Music, Spotify, Pandora, Google Play Music, TuneIn a iHeartRADIO. Pokud v domácnosti zároveň používáte Chromecast, pomocí hlasových příkazů lze do tohoto zařízení poslat hudbu či video. Google Home také umí ovládnout chytré domácí spotřebiče, jako jsou žárovky, termostat nebo třeba pračka. Kompatibilita je zaručena s vybranými produkty značek Nest, Samsung SmartThings, Philips Hue a IFTT.

Google Home, stejně jaké Google Assistant samozřejmě podporuje pouze angličtinu, a tak to asi i nějakou chvíli zůstane. Prodej zařízení odstartuje příští měsíc v USA. Google si za tuto chytrou vychytávku do domácnosti bude účtovat 129 dolarů, v přepočtu přibližně 3 100 Kč bez DPH.


Zdroj: Liliputing.com
reklama