www.svetmobilne.cz
>
>
>

Oreo míří na Android Wear a přináší češtinu

Oreo míří na Android Wear a přináší češtinu
, , aktualita
V těchto dnech pomalu započala aktualizace chytrých hodinek s Android Wear na verzi Android 8.0 Oreo. Českým uživatelům přinese hned dvojnásobnou radost, přibyla totiž podpora sedmi dalších zemí včetně České republiky.
reklama
Google oznámil, že začíná aktualizovat chytré hodinky na platformě Android Wear. Nová verze je založena na Androidu 8.0 Oreo a bude na jednotlivé modely distribuována postupně podle možností a schopností jejich výrobců. Prozatím se zdá, že je start updatu velmi pozvolný, stažení nové verze operačního systému totiž hlásí zatím jen pár majitelů hodinek LG Watch Sport. Informaci o zahájení aktualizace zveřejnil na sociální síti Google+ vývojář Hoi Lam a spolu s tím zveřejnil seznam nejdůležitějších změn, které poslední verze přináší. Přidána byla například možnost nastavení síly a délky vibrací, nebo vypnutí funkce touch-to-wake (probuzení hodinek dotykem na displej), což se hodí třeba ve vlhkém prostředí, kde mohlo docházet k samovolným dotykům na displeji. Režim lze aktivovat v nastavení a k opětovnému využívání dotykového displeje je nutné stisknout tlačítko napájení.
 
 
K dalším drobnějším novinkám patří přidání přepínače pro manuální aktivaci úsporného režimu, limity úspory baterie na pozadí a podpora tzv. notifikačních kanálů, díky kterým může uživatel snáze kontrolovat, jaká upozornění mu chodí z jednotlivých aplikací. Oreo pro Android Wear však v neposlední řadě přináší také podporu sedmi nových regionů a jazyků. Pro nás je samozřejmě nejvýznamnější, že mezi nimi nalezneme Českou republiku a češtinu. Tuzemští uživatelé sice mohli využívat hodinky s tímto systémem, ale s anglickým či jiným podporovaným jazykovým rozhraním. K dalším nově přidaným regionům a jazykům patří Belgie (nizozemština), El Salvador (španělština), Honduras (španělština), Nigérie (angličtina), Paraguay (španělština) a Portugalsko (portugalština).
Dodejme, že předchozí verze Android Wear byla založena na Androidu 7.0 Nougat. Google prozatím nezveřejnil seznam zařízení, které mají nárok na nejnovější update.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů