www.svetmobilne.cz
>
>
>

Oreo míří na Android Wear a přináší češtinu

Oreo míří na Android Wear a přináší češtinu
, , aktualita
V těchto dnech pomalu započala aktualizace chytrých hodinek s Android Wear na verzi Android 8.0 Oreo. Českým uživatelům přinese hned dvojnásobnou radost, přibyla totiž podpora sedmi dalších zemí včetně České republiky.
reklama
Google oznámil, že začíná aktualizovat chytré hodinky na platformě Android Wear. Nová verze je založena na Androidu 8.0 Oreo a bude na jednotlivé modely distribuována postupně podle možností a schopností jejich výrobců. Prozatím se zdá, že je start updatu velmi pozvolný, stažení nové verze operačního systému totiž hlásí zatím jen pár majitelů hodinek LG Watch Sport. Informaci o zahájení aktualizace zveřejnil na sociální síti Google+ vývojář Hoi Lam a spolu s tím zveřejnil seznam nejdůležitějších změn, které poslední verze přináší. Přidána byla například možnost nastavení síly a délky vibrací, nebo vypnutí funkce touch-to-wake (probuzení hodinek dotykem na displej), což se hodí třeba ve vlhkém prostředí, kde mohlo docházet k samovolným dotykům na displeji. Režim lze aktivovat v nastavení a k opětovnému využívání dotykového displeje je nutné stisknout tlačítko napájení.
 
 
K dalším drobnějším novinkám patří přidání přepínače pro manuální aktivaci úsporného režimu, limity úspory baterie na pozadí a podpora tzv. notifikačních kanálů, díky kterým může uživatel snáze kontrolovat, jaká upozornění mu chodí z jednotlivých aplikací. Oreo pro Android Wear však v neposlední řadě přináší také podporu sedmi nových regionů a jazyků. Pro nás je samozřejmě nejvýznamnější, že mezi nimi nalezneme Českou republiku a češtinu. Tuzemští uživatelé sice mohli využívat hodinky s tímto systémem, ale s anglickým či jiným podporovaným jazykovým rozhraním. K dalším nově přidaným regionům a jazykům patří Belgie (nizozemština), El Salvador (španělština), Honduras (španělština), Nigérie (angličtina), Paraguay (španělština) a Portugalsko (portugalština).
Dodejme, že předchozí verze Android Wear byla založena na Androidu 7.0 Nougat. Google prozatím nezveřejnil seznam zařízení, které mají nárok na nejnovější update.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala