Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oreo míří na Android Wear a přináší češtinu

8.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V těchto dnech pomalu započala aktualizace chytrých hodinek s Android Wear na verzi Android 8.0 Oreo. Českým uživatelům přinese hned dvojnásobnou radost, přibyla totiž podpora sedmi dalších zemí včetně České republiky.
Google oznámil, že začíná aktualizovat chytré hodinky na platformě Android Wear. Nová verze je založena na Androidu 8.0 Oreo a bude na jednotlivé modely distribuována postupně podle možností a schopností jejich výrobců. Prozatím se zdá, že je start updatu velmi pozvolný, stažení nové verze operačního systému totiž hlásí zatím jen pár majitelů hodinek LG Watch Sport. Informaci o zahájení aktualizace zveřejnil na sociální síti Google+ vývojář Hoi Lam a spolu s tím zveřejnil seznam nejdůležitějších změn, které poslední verze přináší. Přidána byla například možnost nastavení síly a délky vibrací, nebo vypnutí funkce touch-to-wake (probuzení hodinek dotykem na displej), což se hodí třeba ve vlhkém prostředí, kde mohlo docházet k samovolným dotykům na displeji. Režim lze aktivovat v nastavení a k opětovnému využívání dotykového displeje je nutné stisknout tlačítko napájení.
 
 
K dalším drobnějším novinkám patří přidání přepínače pro manuální aktivaci úsporného režimu, limity úspory baterie na pozadí a podpora tzv. notifikačních kanálů, díky kterým může uživatel snáze kontrolovat, jaká upozornění mu chodí z jednotlivých aplikací. Oreo pro Android Wear však v neposlední řadě přináší také podporu sedmi nových regionů a jazyků. Pro nás je samozřejmě nejvýznamnější, že mezi nimi nalezneme Českou republiku a češtinu. Tuzemští uživatelé sice mohli využívat hodinky s tímto systémem, ale s anglickým či jiným podporovaným jazykovým rozhraním. K dalším nově přidaným regionům a jazykům patří Belgie (nizozemština), El Salvador (španělština), Honduras (španělština), Nigérie (angličtina), Paraguay (španělština) a Portugalsko (portugalština).
Dodejme, že předchozí verze Android Wear byla založena na Androidu 7.0 Nougat. Google prozatím nezveřejnil seznam zařízení, které mají nárok na nejnovější update.
 


reklama