www.svetmobilne.cz
>
>
>

Oreo míří na Android Wear a přináší češtinu

Oreo míří na Android Wear a přináší češtinu
, , aktualita
V těchto dnech pomalu započala aktualizace chytrých hodinek s Android Wear na verzi Android 8.0 Oreo. Českým uživatelům přinese hned dvojnásobnou radost, přibyla totiž podpora sedmi dalších zemí včetně České republiky.reklama
Google oznámil, že začíná aktualizovat chytré hodinky na platformě Android Wear. Nová verze je založena na Androidu 8.0 Oreo a bude na jednotlivé modely distribuována postupně podle možností a schopností jejich výrobců. Prozatím se zdá, že je start updatu velmi pozvolný, stažení nové verze operačního systému totiž hlásí zatím jen pár majitelů hodinek LG Watch Sport. Informaci o zahájení aktualizace zveřejnil na sociální síti Google+ vývojář Hoi Lam a spolu s tím zveřejnil seznam nejdůležitějších změn, které poslední verze přináší. Přidána byla například možnost nastavení síly a délky vibrací, nebo vypnutí funkce touch-to-wake (probuzení hodinek dotykem na displej), což se hodí třeba ve vlhkém prostředí, kde mohlo docházet k samovolným dotykům na displeji. Režim lze aktivovat v nastavení a k opětovnému využívání dotykového displeje je nutné stisknout tlačítko napájení.
 
 
K dalším drobnějším novinkám patří přidání přepínače pro manuální aktivaci úsporného režimu, limity úspory baterie na pozadí a podpora tzv. notifikačních kanálů, díky kterým může uživatel snáze kontrolovat, jaká upozornění mu chodí z jednotlivých aplikací. Oreo pro Android Wear však v neposlední řadě přináší také podporu sedmi nových regionů a jazyků. Pro nás je samozřejmě nejvýznamnější, že mezi nimi nalezneme Českou republiku a češtinu. Tuzemští uživatelé sice mohli využívat hodinky s tímto systémem, ale s anglickým či jiným podporovaným jazykovým rozhraním. K dalším nově přidaným regionům a jazykům patří Belgie (nizozemština), El Salvador (španělština), Honduras (španělština), Nigérie (angličtina), Paraguay (španělština) a Portugalsko (portugalština).
Dodejme, že předchozí verze Android Wear byla založena na Androidu 7.0 Nougat. Google prozatím nezveřejnil seznam zařízení, které mají nárok na nejnovější update.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik