www.svetmobilne.cz
>
>
>

Oreo míří na Android Wear a přináší češtinu

Oreo míří na Android Wear a přináší češtinu
, , aktualita
V těchto dnech pomalu započala aktualizace chytrých hodinek s Android Wear na verzi Android 8.0 Oreo. Českým uživatelům přinese hned dvojnásobnou radost, přibyla totiž podpora sedmi dalších zemí včetně České republiky.
reklama
Google oznámil, že začíná aktualizovat chytré hodinky na platformě Android Wear. Nová verze je založena na Androidu 8.0 Oreo a bude na jednotlivé modely distribuována postupně podle možností a schopností jejich výrobců. Prozatím se zdá, že je start updatu velmi pozvolný, stažení nové verze operačního systému totiž hlásí zatím jen pár majitelů hodinek LG Watch Sport. Informaci o zahájení aktualizace zveřejnil na sociální síti Google+ vývojář Hoi Lam a spolu s tím zveřejnil seznam nejdůležitějších změn, které poslední verze přináší. Přidána byla například možnost nastavení síly a délky vibrací, nebo vypnutí funkce touch-to-wake (probuzení hodinek dotykem na displej), což se hodí třeba ve vlhkém prostředí, kde mohlo docházet k samovolným dotykům na displeji. Režim lze aktivovat v nastavení a k opětovnému využívání dotykového displeje je nutné stisknout tlačítko napájení.
 
 
K dalším drobnějším novinkám patří přidání přepínače pro manuální aktivaci úsporného režimu, limity úspory baterie na pozadí a podpora tzv. notifikačních kanálů, díky kterým může uživatel snáze kontrolovat, jaká upozornění mu chodí z jednotlivých aplikací. Oreo pro Android Wear však v neposlední řadě přináší také podporu sedmi nových regionů a jazyků. Pro nás je samozřejmě nejvýznamnější, že mezi nimi nalezneme Českou republiku a češtinu. Tuzemští uživatelé sice mohli využívat hodinky s tímto systémem, ale s anglickým či jiným podporovaným jazykovým rozhraním. K dalším nově přidaným regionům a jazykům patří Belgie (nizozemština), El Salvador (španělština), Honduras (španělština), Nigérie (angličtina), Paraguay (španělština) a Portugalsko (portugalština).
Dodejme, že předchozí verze Android Wear byla založena na Androidu 7.0 Nougat. Google prozatím nezveřejnil seznam zařízení, které mají nárok na nejnovější update.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře