www.svetmobilne.cz
>
>
>

OnePlus 5 vystrkuje růžky. Překvapí nás zahnutým displejem a 8GB RAM?

OnePlus 5 vystrkuje růžky. Překvapí nás zahnutým displejem a 8GB RAM?
, , aktualita
OnePlus pravděpodobně brzy představí další generaci své vlajkové lodi. A jako obvykle by měla nabídnout tu nejlepší dostupnou výbavu v kombinaci s přijatelnou cenou, jmenovitě keramické tělo, displej ve stylu galaxy S7 Edge či 256GB úložiště.reklama
O značce OnePlus jsme pár měsíců nic většího neslyšeli, ale to by se mělo brzy zase změnit. Čínská společnost totiž podle spekulací připravuje svou další vlajkovou loď, která by měla nést označení OnePlus 5. Pozornější čtenáři možná zpozorní a začnou pátrat v paměti, kde je OnePlus 4. Naposledy byl totiž představen loni v červnu model OnePlus 3 následovaný v listopadu vylepšenou variantou OnePlus 3T. První odpověď, která se nabízí, je obecný strach z číslovky čtyři v řadě asijských zemí. Někteří čínští výrobci proto představují po trojce rovnou pětku, jako to udělalo Meizu v případě řady telefonů M5.

V případě OnePlus bychom navíc v tomto kroku mohli najít i logický důvod, neboť OnePlus 5 bude opravdu v pořadí pátou vlajkovou lodí této značky (pokud započítáme již zmiňovaný model 3T). Název je však přece jen druhotný, nás zajímá především výbava. I tentokrát musíme upozornit, že se pohybujeme na tenkém ledu, neboť specifikace uniklé na internet před oficiálním představením nemusí být zcela přesné, v krajním případě může jít dokonce o zcela vymyšlené informace.
OnePlus 3T


Pokud ovšem budeme věřit tomu, co nám tvrdí čínský zdroj, mělo by se OnePlus 5 po designové stránce podobat Samsungu Galaxy S7 Edge. Hlavním důvodem má být použití displeje, který je po obou stranách zahnutý. OnePlus by tedy následovalo Samsung, Xiaomi, Huawei a další výrobce, kteří ve svých telefonech použili takový panel. V keramickém těle (jako má například Xiaomi Mi Mix) se bude údajně ukrývat také 6GB až 8GB RAM, maximálně 256GB interní úložiště a baterie o slušné kapacitě 4 000 mAh.

V případě fotoaparátu je očekáván 16MPx snímač vzadu a 13MPx vpředu. Otazník zatím visí nad použitým displejem. Na první pohled jasnou volbou by mohl být pro výrobce nový Snapdragon 835, ale zůstává otázkou, kdy bude mít Qualcomm dostatek volných kusů. LG G6 muselo ze stejného důvodu použít loňský Snapdragon 821, neboť si všechny Snapdragony 835 nejspíš zabral Samsung pro Galaxy S8. Na druhou stranu by mohlo mít OnePlus výhodu ohledně času, protože k představení nového smartphonu může dojít klidně až za pár měsíců.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama
Nejnovější články
Energy Phone Max 3+ je dostupný smartphone se španělskými kořeny Energy Phone Max 3+ je dostupný smartphone se španělskými kořeny
Na český trh se dostává smartphone od méně známé španělské společnosti Energy Sistem..Jeho jinak průměrnou výbavu osvěžuje 4000mAh baterie, čtečka otisků prstů nebo bezdrátová sluchátka v základním balením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Android i přes zákaz všechny špehuje, odesílá data o vysílačích Android i přes zákaz všechny špehuje, odesílá data o vysílačích
Google to zase přehnal. I když v Androidu vypnete všechno možné sledování, přesto si společnost nechala zasílat data o mobilních vysílačích v okolí telefonů a tabletů. Díky tomu mohla velmi dobře sledovat polohu uživatelů, přestože to zakázali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alcatel U5 Premium: více paměti a hezčí design Alcatel U5 Premium: více paměti a hezčí design
Alcatel mírně vylepšuje už prodávané smartphony U5 3G a U5 HD. Verze s přídomkem Premium se chlubí atraktivnějším designem imitujícím kov a dvojnásobným interním úložištěm či operační pamětí. Obě novinky míří na český trh.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Velká aktualizace pro Samsung Gear S3 přináší Tizen OS 3.0 Velká aktualizace pro Samsung Gear S3 přináší Tizen OS 3.0
Samsung vypustil do světa zatím nejvýznamnější softwarovou aktualizaci pro své chytré hodinky z řady Gear S3. Update rozšiřuje možnosti využití hodinek jako dálkového ovladače, nebo umožňuje vypnout všechny doplňkové funkce a prodloužit výdrž na 40 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele
Další bezpečnostní chyba ohrožuje většinu zařízení s Androidem. Podezřelé aplikace by díky ní mohli bez výslovného souhlasu uživatele spustit nahrávání obrazovky a dostat se tak k některým citlivým datům.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik