www.svetmobilne.cz
>
>
>

OnePlus 5 vystrkuje růžky. Překvapí nás zahnutým displejem a 8GB RAM?

OnePlus 5 vystrkuje růžky. Překvapí nás zahnutým displejem a 8GB RAM?
, , aktualita
OnePlus pravděpodobně brzy představí další generaci své vlajkové lodi. A jako obvykle by měla nabídnout tu nejlepší dostupnou výbavu v kombinaci s přijatelnou cenou, jmenovitě keramické tělo, displej ve stylu galaxy S7 Edge či 256GB úložiště.reklama
O značce OnePlus jsme pár měsíců nic většího neslyšeli, ale to by se mělo brzy zase změnit. Čínská společnost totiž podle spekulací připravuje svou další vlajkovou loď, která by měla nést označení OnePlus 5. Pozornější čtenáři možná zpozorní a začnou pátrat v paměti, kde je OnePlus 4. Naposledy byl totiž představen loni v červnu model OnePlus 3 následovaný v listopadu vylepšenou variantou OnePlus 3T. První odpověď, která se nabízí, je obecný strach z číslovky čtyři v řadě asijských zemí. Někteří čínští výrobci proto představují po trojce rovnou pětku, jako to udělalo Meizu v případě řady telefonů M5.

V případě OnePlus bychom navíc v tomto kroku mohli najít i logický důvod, neboť OnePlus 5 bude opravdu v pořadí pátou vlajkovou lodí této značky (pokud započítáme již zmiňovaný model 3T). Název je však přece jen druhotný, nás zajímá především výbava. I tentokrát musíme upozornit, že se pohybujeme na tenkém ledu, neboť specifikace uniklé na internet před oficiálním představením nemusí být zcela přesné, v krajním případě může jít dokonce o zcela vymyšlené informace.
OnePlus 3T


Pokud ovšem budeme věřit tomu, co nám tvrdí čínský zdroj, mělo by se OnePlus 5 po designové stránce podobat Samsungu Galaxy S7 Edge. Hlavním důvodem má být použití displeje, který je po obou stranách zahnutý. OnePlus by tedy následovalo Samsung, Xiaomi, Huawei a další výrobce, kteří ve svých telefonech použili takový panel. V keramickém těle (jako má například Xiaomi Mi Mix) se bude údajně ukrývat také 6GB až 8GB RAM, maximálně 256GB interní úložiště a baterie o slušné kapacitě 4 000 mAh.

V případě fotoaparátu je očekáván 16MPx snímač vzadu a 13MPx vpředu. Otazník zatím visí nad použitým displejem. Na první pohled jasnou volbou by mohl být pro výrobce nový Snapdragon 835, ale zůstává otázkou, kdy bude mít Qualcomm dostatek volných kusů. LG G6 muselo ze stejného důvodu použít loňský Snapdragon 821, neboť si všechny Snapdragony 835 nejspíš zabral Samsung pro Galaxy S8. Na druhou stranu by mohlo mít OnePlus výhodu ohledně času, protože k představení nového smartphonu může dojít klidně až za pár měsíců.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama
Nejnovější články
OnePlus 5 oficiálně: nový zabiják s duálním fotoaparátem a až 8GB RAM OnePlus 5 oficiálně: nový zabiják s duálním fotoaparátem a až 8GB RAM
Nové OnePlus 5 rozhodně nezapře designovou inspiraci iPhonem, ve srovnání s ním je však znatelně levnější. Svými parametry smartphone snad veškerou konkurenci, pod kapotu totiž dostal Snapdragon 835 a aaž 8GB RAM.
20.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Dvoudisplejový YotaPhone 3 neboli Yota 3 se začíná odhalovat Dvoudisplejový YotaPhone 3 neboli Yota 3 se začíná odhalovat
Z Ruska brzy přijde už třetí generace smartphonu YotaPhone, který by měl být opět vybaven dvěma displeji. Kromě hlavního panelu bude mít sekundární e-ink displej na zadní straně. Nyní se na internet dostávají detaily o ceně a výbavě.
19.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Kdo získal ocenění Mobilní aplikace roku 2017? Projděte si výsledky Kdo získal ocenění Mobilní aplikace roku 2017? Projděte si výsledky
Tento týden proběhlo vyhlášení dalšího ročníku ocenění Mobilní aplikace roku. Absolutním vítězem se stala Smart Banka, speciální ocenění potom získaly tituly Stream.cz a Nevolejte.cz.
18.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Šestipalcový Alcatel A3 XL zamířil na český na trh Šestipalcový Alcatel A3 XL zamířil na český na trh
Velký, ale přesto docela levný. Na český trh vstoupil phablet Alcatel A3 X, který stojí přibližně pět tisíc korun. Bohužel tomu odpovídá také výbava, i když velikost operační paměti je nakonec vyšší, než výrobce původně uváděl.
18.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Dell nabízí už sedm notebooků s Ubuntu Dell nabízí už sedm notebooků s Ubuntu
Dell opět aktualizoval a rozšířil svou nabídku pracovních notebooků v tzv. Developer Edition, která je vybavena linuxovou distribucí Ubuntu. V nabídce jsou především mobilní pracovní stanice Precision.
18.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik