Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus 5 vystrkuje růžky. Překvapí nás zahnutým displejem a 8GB RAM?

6.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
OnePlus pravděpodobně brzy představí další generaci své vlajkové lodi. A jako obvykle by měla nabídnout tu nejlepší dostupnou výbavu v kombinaci s přijatelnou cenou, jmenovitě keramické tělo, displej ve stylu galaxy S7 Edge či 256GB úložiště.
O značce OnePlus jsme pár měsíců nic většího neslyšeli, ale to by se mělo brzy zase změnit. Čínská společnost totiž podle spekulací připravuje svou další vlajkovou loď, která by měla nést označení OnePlus 5. Pozornější čtenáři možná zpozorní a začnou pátrat v paměti, kde je OnePlus 4. Naposledy byl totiž představen loni v červnu model OnePlus 3 následovaný v listopadu vylepšenou variantou OnePlus 3T. První odpověď, která se nabízí, je obecný strach z číslovky čtyři v řadě asijských zemí. Někteří čínští výrobci proto představují po trojce rovnou pětku, jako to udělalo Meizu v případě řady telefonů M5.

V případě OnePlus bychom navíc v tomto kroku mohli najít i logický důvod, neboť OnePlus 5 bude opravdu v pořadí pátou vlajkovou lodí této značky (pokud započítáme již zmiňovaný model 3T). Název je však přece jen druhotný, nás zajímá především výbava. I tentokrát musíme upozornit, že se pohybujeme na tenkém ledu, neboť specifikace uniklé na internet před oficiálním představením nemusí být zcela přesné, v krajním případě může jít dokonce o zcela vymyšlené informace.
OnePlus 3T


Pokud ovšem budeme věřit tomu, co nám tvrdí čínský zdroj, mělo by se OnePlus 5 po designové stránce podobat Samsungu Galaxy S7 Edge. Hlavním důvodem má být použití displeje, který je po obou stranách zahnutý. OnePlus by tedy následovalo Samsung, Xiaomi, Huawei a další výrobce, kteří ve svých telefonech použili takový panel. V keramickém těle (jako má například Xiaomi Mi Mix) se bude údajně ukrývat také 6GB až 8GB RAM, maximálně 256GB interní úložiště a baterie o slušné kapacitě 4 000 mAh.

V případě fotoaparátu je očekáván 16MPx snímač vzadu a 13MPx vpředu. Otazník zatím visí nad použitým displejem. Na první pohled jasnou volbou by mohl být pro výrobce nový Snapdragon 835, ale zůstává otázkou, kdy bude mít Qualcomm dostatek volných kusů. LG G6 muselo ze stejného důvodu použít loňský Snapdragon 821, neboť si všechny Snapdragony 835 nejspíš zabral Samsung pro Galaxy S8. Na druhou stranu by mohlo mít OnePlus výhodu ohledně času, protože k představení nového smartphonu může dojít klidně až za pár měsíců.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama