www.svetmobilne.cz
>
>

Objevily se snímky elektromobilu Jamese Dysona, ve kterém utopil 500 mil. liber

Objevily se snímky elektromobilu Jamese Dysona, ve kterém utopil 500 mil. liber
, , aktualita
Jedním z mnoha lidí, kteří chtěli přijít s vlastním elektromobilem, byl i James Dyson, známý výrobce vysavačů a jiné techniky. Jenže projekt nedopadl vůbec dobře, a tak nyní jen ukázal, jak by mohl vypadat, kdyby se podařil.
K oblíbeným
reklama
V roce 2017 James Dyson oznámil, že jeho společnost známá spíše výrobou vysavačů, vysoušečů rukou a mnoha dalších zařízení, chce přijít se svým prvním elektromobilem (s kódovým označením N526). Projekt ale nedopadl dobře a koncem loňského roku Dyson oznámil, že projekt ukončuje a nový elektromobil nebude. Ten měl být zajímavý mnoha vlastnostmi. Měl přinést např. solid-state akumulátory, které mají pevný elektrolyt a které jsou díky tomu mnohem bezpečnější. Také dojezd měl dosahovat stěží uvěřitelných 600 mil (960 km).
 
 
Za to ale mohly právě obří akumulátory s blíže neurčenou kapacitou, které jsou také důvodem, proč vůz vážil 2,6 tuny. Jeho délka měla být kolem 5 metrů, šířka 2 metry a výška 1,7 metru. Vevnitř mělo být dostatek prostoru pro 7 lidí. Se dvěma 200kW motory dosahoval celkového výkonu 400 kW a maximálního točivého momentu 650 Nm, což stačilo na akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Maximální rychlost byla omezena na 125 mph (201 km/h). Projekt vyšel na 500 milionů britských liber, které z velké části nyní přišly vniveč. Otázkou ale je, zda se některé z technologií nevyužijí i jinde. Fotografie vozu se objevila v rozhovoru na serveru The Times (za paywallem).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala