www.svetmobilne.cz
>
>

Objevily se snímky elektromobilu Jamese Dysona, ve kterém utopil 500 mil. liber

Objevily se snímky elektromobilu Jamese Dysona, ve kterém utopil 500 mil. liber
, , aktualita
Jedním z mnoha lidí, kteří chtěli přijít s vlastním elektromobilem, byl i James Dyson, známý výrobce vysavačů a jiné techniky. Jenže projekt nedopadl vůbec dobře, a tak nyní jen ukázal, jak by mohl vypadat, kdyby se podařil.
K oblíbeným
reklama
V roce 2017 James Dyson oznámil, že jeho společnost známá spíše výrobou vysavačů, vysoušečů rukou a mnoha dalších zařízení, chce přijít se svým prvním elektromobilem (s kódovým označením N526). Projekt ale nedopadl dobře a koncem loňského roku Dyson oznámil, že projekt ukončuje a nový elektromobil nebude. Ten měl být zajímavý mnoha vlastnostmi. Měl přinést např. solid-state akumulátory, které mají pevný elektrolyt a které jsou díky tomu mnohem bezpečnější. Také dojezd měl dosahovat stěží uvěřitelných 600 mil (960 km).
 
 
Za to ale mohly právě obří akumulátory s blíže neurčenou kapacitou, které jsou také důvodem, proč vůz vážil 2,6 tuny. Jeho délka měla být kolem 5 metrů, šířka 2 metry a výška 1,7 metru. Vevnitř mělo být dostatek prostoru pro 7 lidí. Se dvěma 200kW motory dosahoval celkového výkonu 400 kW a maximálního točivého momentu 650 Nm, což stačilo na akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Maximální rychlost byla omezena na 125 mph (201 km/h). Projekt vyšel na 500 milionů britských liber, které z velké části nyní přišly vniveč. Otázkou ale je, zda se některé z technologií nevyužijí i jinde. Fotografie vozu se objevila v rozhovoru na serveru The Times (za paywallem).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář