www.svetmobilne.cz
>
>

Objevily se snímky elektromobilu Jamese Dysona, ve kterém utopil 500 mil. liber

Objevily se snímky elektromobilu Jamese Dysona, ve kterém utopil 500 mil. liber
, , aktualita
Jedním z mnoha lidí, kteří chtěli přijít s vlastním elektromobilem, byl i James Dyson, známý výrobce vysavačů a jiné techniky. Jenže projekt nedopadl vůbec dobře, a tak nyní jen ukázal, jak by mohl vypadat, kdyby se podařil.
K oblíbeným
reklama
V roce 2017 James Dyson oznámil, že jeho společnost známá spíše výrobou vysavačů, vysoušečů rukou a mnoha dalších zařízení, chce přijít se svým prvním elektromobilem (s kódovým označením N526). Projekt ale nedopadl dobře a koncem loňského roku Dyson oznámil, že projekt ukončuje a nový elektromobil nebude. Ten měl být zajímavý mnoha vlastnostmi. Měl přinést např. solid-state akumulátory, které mají pevný elektrolyt a které jsou díky tomu mnohem bezpečnější. Také dojezd měl dosahovat stěží uvěřitelných 600 mil (960 km).
 
 
Za to ale mohly právě obří akumulátory s blíže neurčenou kapacitou, které jsou také důvodem, proč vůz vážil 2,6 tuny. Jeho délka měla být kolem 5 metrů, šířka 2 metry a výška 1,7 metru. Vevnitř mělo být dostatek prostoru pro 7 lidí. Se dvěma 200kW motory dosahoval celkového výkonu 400 kW a maximálního točivého momentu 650 Nm, což stačilo na akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Maximální rychlost byla omezena na 125 mph (201 km/h). Projekt vyšel na 500 milionů britských liber, které z velké části nyní přišly vniveč. Otázkou ale je, zda se některé z technologií nevyužijí i jinde. Fotografie vozu se objevila v rozhovoru na serveru The Times (za paywallem).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala