Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nubia Z17 představena s 8GB RAM a nabíjením Quick Charge 4+

2.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
ZTE se vytáhlo se svou novou vlajkovou lodí Nubia Z17, která kromě až 8GB operační paměti přináší displej bez bočních rámečků, duální zadní fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomem nebo vylepšenou technologii rychlého nabíjení Quick Charge 4+.
Před dvěma měsíci značka Nubia vlastněná ZTE představila model Nubia Z17 Mini. Až nyní přichází základní Nubia Z17, která se stává vlajkovou lodí tohoto čínského výrobce. Ve velmi pěkném a jen 7,6 mm tenkém těle kombinujícím kov se sklem ukrývá ty nejlepší komponenty, dokonce se může pochlubit jedním prvenstvím. Vezměme to však popořádku. 5,5“ IPS displej nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), přičemž řada uživatelů jistě ocení, že výrobce nenásledoval trend Quad HD. Obrazovka zasahuje až k bočním okrajům, výrobce se tak prakticky zbavil bočních rámečků, také prostor nad a pod displejem je poměrně úzký.
 
 
 
 
V útrobách telefonu se nachází procesor Qualcomm Snapdragon 835, který je kombinován s až 8GB RAM. Nubia, potažmo ZTE se tak stává prvním výrobcem, který ve smartphonu použil tuto špičkovou konfiguraci. Snapdragonem 835 je vybaveno například Xiaomi Mi 6, které jej však kombinuje se 6GB RAM. Naopak Asus ZenFone AR disponující 8GB RAM zase dostalo do vínku starší procesor Snapdragon 821. Nová Nubia Z17 by se tedy mohla dostat do čela žebříčků nejvýkonnějších smartphonů světa. Pokud si myslíte, že je 8GB operační paměť v telefonu příliš, v nabídce bude také 6GB varianta. V případě interního úložiště lze vybírat ze 64 a 128 GB, na micro SD kartu už ovšem místo nezbylo.

 
 
Lákadlem Nubie Z17 jsou také fotoaparáty. Na zadní straně byla použita kombinace 23MPx a 12MPx snímače, která umožňuje dosáhnout dvojnásobného optického a desetinásobného dynamického zoomu – to jsou hodnoty srovnatelné s iPhonem 7 Plus. 16MPx přední snímač je doplněn o optiku s 80stupňovým úhlem záběru, takže problémem nebudou ani skupinové selfie. Dále se telefon může pochlubit vylepšením zvuku Dolby Atmos, IR portem pro ovládání spotřebičů a operačním systémem Android 7.1.1 Nougat s rozhraním Nubia UI 5.0. Novinka je také voděodolná, což potvrzuje certifikace IP67.
 
 
 
Na závěr jsme si nechali ještě jedno prvenství, se kterým přichází Nubia Z17. Je to technologie rychlého nabíjení Quick Charge 4+ od Qualcommu, která má být ještě o 15 % rychlejší a o 30 efektivnější než Quick Charge 4.0. Smartphone je vybaven baterií o kapacitě 3 200 mAh. Na čínském trhu se bude Nubia Z17 prodávat za cenu od 2 799 juanů (9 600 Kč bez DPH) do 3 999 juanů (13 800 Kč bez DPH) podle konkrétní varianty.
 
reklama