Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nubia Z17 Lite: stejná navenek, ale jiná uvnitř

3.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nubia Z17 Lite je odlehčenou verzí vlajkové lodě Nubia Z17. Oba modely byste na první pohled nerozeznali, ale rozdíl je v použitých komponentech. I přes nižší cenu si však verze Lite zachovala velmi solidní výbavu.
Před čtvrt rokem spatřila světlo světa vlajková loď Nubia Z17, která se stala dokonce prvním smartphonem kombinujícím procesor Snapdragon 835 s 8GB RAM. Cena vzhledem k parametrům nebyla nijak přehnaná, pokud by však zákazník chtěl ušetřit ještě o něco více, může sáhnout po nové Nubii Z17 Lite. Čínská značka spadající pod ZTE se rozhodla k zajímavému kroku, neboť oba modely mají zcela totožný design, liší se jen některé interní komponenty. Elegantní kovové tělo se chlubí tloušťkou jen 7,6 mm.
 

5,5" IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) zůstal beze změny, stejně tak chybějící boční rámečky. Místo Snapdragonu 835 je však Nubia Z17 Lite poháněna jen procesorem střední třídy Snapdragon 653. Operační pamětí však výrobce rozhodně nešetřil a využil hned 6GB RAM. Interní úložiště nabízí velkorysých 64 GB, ale bez možnosti rozšíření pomocí micro SD karty.
 
Ke změně došlo také v případě duálního zadního fotoaparátu. Místo kombinace 12MPx + 23MPx senzoru byly využity 13MPx + 13MPx senzory Sony IMX258, přičemž jeden z nich je barevný, druhý jen monochromatický. Naopak zůstal 16MPx přední snímač na selfie s 80stupňovým úhlem záběru, stejně jako čtečka otisků prstů umístěná na zadní straně nebo baterii o kapacitě 3 200 mAh. Operačním systémem je Android 7.1.1 Nougat s uživatelským rozhraním Nubia UI a prozatím bez příslibu Androidu 8.0 Oreo.
 

Nubia Z17 Lite byla prozatím oznámena jen na čínském trhu, přičemž tamní varianta nepodporuje všechna LTE pásma používána v České republice a dalších evrospkých zemích. To by měli mít na paměti zákazníci, kteří si telefon rozhodnou objednat z čínského e-shopu. Prozatím není jasné, zda se novinka dostane také na český trh, ale vzhledem k tomu, že jiné Nubie se u nás prodávají, to není vyloučeno. Na druhou stranu se však nedávno změnily vlastnické struktury ve společnosti Nubia a ZTE se dobrovolně vzdalo nadpolovičního podílu, což by mohlo mít vliv na expanzi v Evropě. Cena by však v každém případě jistě nebyla tak aktraktivní jako v Číně, to znamená 2 499 juanů, v přepočtu asi 8 400 Kč bez DPH.
 


reklama