Qualcomm oznámil modem pro 5G sítě a tři nové mobilní procesory

Qualcomm oznámil modem pro 5G sítě a tři nové mobilní procesory
, , aktualita
Qualcomm chce být jedním z průkopníků sítí páté generace. Představil proto první 5G modem, který má umožnit rychlost až 5 Gb/s. Dalšími novinkami jsou procesory Snapdragon 653, 626 a 427 určené pro telefony střední třídy.
K oblíbeným
reklama
5G sítě jsou v současné době už testovány, ale na jejich praktické využití si ještě nějaký čas počkáme. Podstatné je nejen pokrytí oblastí vysílači, ale také podpora ze strany zařízení. Právě proto se na novou generaci sítí připravuje také Qualcomm, jeden z nejvýznamnějších výrobců modemů pro mobilní zařízení. Snapdragon X50 je vůbec prvním modemem této značky, který si poradí s 5G. Bude podporovat stahování rychlostí až 5 Gbps, mnohonásobně tak překoná současnou technologii 4G (LTE). V prvních smartphonech a dalších zařízeních se modem objeví až v první polovině roku 2018.

Mnohem dříve se budeme v telefonech setkávat s novými procesory Snapdragon 653, Snapdragon 626 a Snapdragon 427, které mají přinést vysoký výkon a řadu high-endových vychytávek do modelů nižší až střední třídy. Všechny tři čipy se chlubí podporou duálních fotoaparátů a technologie rychlého nabíjení Quick Charge 3.0, která slibuje až třikrát vyšší rychlost ve srovnání s běžným nabíjením. K dispozici je také nový modem X9 LTE, který nahradí původní modem X8. Stahování je tedy možné rychlostí až 300 Mb/s, nahrávání bylo zrychleno na 150 Mb/s. Podporována je rovněž agregace pásma až 2 x 20 MHz a nový hlasový kodek EVS (Enhanced Voice Services), který umožňuje dosáhnout lepší kvality volání přes VoLTE.

Snapdragon 653 přináší o 10 % vyšší výpočetní i grafický výkon oproti Snapdragonu 652. Procesor může být nově kombinován až s 8GB RAM, v podporované velikosti operační paměti tedy došlo ke zdvojnásobení. Stejné piny i software jako u Snapdragonů 650 a 652 výrazně usnadní nasazení procesoru do zařízení. Snapdragon 626 je o 10 % rychlejší než Snapdragon 625. Anténa podporující technologii Qualcomm TruSignal má zajistit lepší příjem signálu v přeplněných městských oblastech. Zpětná kompatibilita pinů a softwaru je zaručena s řadou předchozích procesorů výrobce.

Snapdragon 427 vychází ze Snapdragonu 425, ve srovnání s ním má být výkonnější v oblasti CPU i GPU. Jedná se rovněž o první čipset z řady 400, který podporuje výše zmíněnou technologii TruSignal. I v tomto případě je procesor kompatibilní s některými předchozími modely.

Zdroj: TZ Qualcomm
reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala