Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh

28.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
ZTE na veletrhu MWC 2017 v tichosti odhalilo telefon Nubia N1 Lite, který má vycházet z již prodávaného modelu Nubia N1. Ve skutečnosti je ovšem jedním z mála společných znaků 5,5“ displej. Zachrání vše alespoň přijatelná cena?
Nubia N1 je sympatický telefon střední třídy, který se koncem loňského roku začal prodávat také na českém trhu. Za cenu pod 6 000 Kč nabídne kovové tělo, velký Full HD displej, rozumný výkon, 13MPx fotoaparát vpředu i vzadu a především 5000mAh baterii, která je zárukou velmi solidní výdrže. Na veletrhu MWC 2017 ukázal čínský výrobce ZTE, který stojí za značkou Nubia, údajnou „odlehčenou“ variantu. U té se ovšem vytratila téměř všechna výše uvedená pozitiva, i když telefon bude samozřejmě výrazně levnější. Stejně se ovšem jedná jen o hru s názvy, kterou v poslední době často předvádí také Huawei.

Nubia N1 Lite se své předloze možná podobá tvarem těla, ale tím společné znaky končí. Fotoaparát už není umístěn v levém horním rohu a kov jako hlavní materiál byl nahrazen plastem. Jinak poměrně fádní design černé varianty oživuje rámeček i další detaily ve zlaté barvě, stejně jako kovový prvek ukrývající zadní fotoaparát. Displej si sice ponechal úhlopříčku 5,5“, ale jeho rozlišení kleslo jen na 1280 x 720 pixelů (HD). A místo osmijádrového procesoru je k dispozici jen čtyřjádro MediaTek MT6737, kterému sekunduje 2GB operační paměť a 16GB interní úložiště rozšiřitelné pomocí maximálně 32GB micro SD karty.

Na zadní straně nalezneme nejen čtečku otisků prstů (výrobce u ni slibuje rychlost 0,3 sekundy), ale také 8MPx fotoaparát. Ten využívá optiku se světelností f/2.0, autofokus a duální LED blesk. Svou vlastní přisvětlovací diodu má rovněž 5MPx přední kamera, takže problémem by neměly být ani selfie pořízené v noci. Podporovány jsou sítě LTE (4G), což už je ovšem u smartphonů střední třídy prakticky standardem. Operačním systémem je starší Android 6.0 Marshmallow doplněný o uživatelskou nadstavbu, zatím bez informaci o aktualizaci na Android Nougat.

Nubia N1 Lite bohužel po své vybavenější verzi nezdědila jednu z klíčových výhod, a to vysokou kapacitu baterie – místo 5 000 mAh je k dispozici jen průměrných 3 000 mAh. Baterie je i v tomto případě nevyjímatelná. Smartphone se v Evropě objeví v průběhu března a jedním z prvních trhů, kde se novinka začne prodávat, je ten český. Cena byla stanovena na 149 eur, v přepočtu asi 4 000 Kč.

Zdroj: Xatakamovil.com
reklama