Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové klávesnice u MacBooku Pro nic neřeší, problémy prý pokračují

16.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Poslední MacBooky Pro mají jeden problém za druhým a vypadá to, že ani snaha o nápravu není moc účinná. Inovované verze problematických klávesnic podle ohlasů uživatelů trpí stále stejným problémem.
Společnosti Apple se finančně velmi daří, a to i přesto, že ji v poslední době stíhá jeden průšvih za druhým. Vlajkové lodě ve třídě notebooků, MacBooky Pro, totiž ani zdaleka nesplňují to, co by si člověk od "prémiového" produktu mohl představovat. Jejich klávesnice jsou dlouhodobým zdrojem problémů, kdy velmi rychle docházelo k tomu, že se začaly kvůli prachu nebo jiným nečistotám zasekávat klávesy. Nemálo lidí už má několikrát měněnou klávesnici. Apple proto přišel s upravenou verzí klávesnice, která vychází ze stejného nešťastného konceptu motýlkových spínačů, jen přidala membránu, která by měla zabránit vniknutí nečistot.
 
Apple MacBook Pro
 
Jak se ale poslední dobou ukazuje na sociálních sítích a diskuzních fórech, ani nová verze klávesnice není o mnoho lepší. Problém sice nastává trochu později, ale nastává také. Uživatelé si stěžují, že zejména samohlásky velmi rychle odchází, nejvíce se hovoří o klávesách "o" a "e", často jde také o "i", případně "t", "r" a mezerník. Občas se stane to, že se stisk nezaregistruje, jindy se zas hláska napíše několikrát.
 
Vypadá to, že nejvíce odchází nejčastěji používaná písmena. Otázkou tak je, zda je problém v nečistotách nebo velmi nízké životnosti spínačů. Připomeňme, že Macbooky Pro měly problém i s přehříváním, kdy kvůli špatně nastavenému throttlingu byly ve výsledku pomalejší než starší modely.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama