www.svetmobilne.cz
>
>
>

Nové klávesnice u MacBooku Pro nic neřeší, problémy prý pokračují

Nové klávesnice u MacBooku Pro nic neřeší, problémy prý pokračují
, , aktualita
Poslední MacBooky Pro mají jeden problém za druhým a vypadá to, že ani snaha o nápravu není moc účinná. Inovované verze problematických klávesnic podle ohlasů uživatelů trpí stále stejným problémem.
reklama
Společnosti Apple se finančně velmi daří, a to i přesto, že ji v poslední době stíhá jeden průšvih za druhým. Vlajkové lodě ve třídě notebooků, MacBooky Pro, totiž ani zdaleka nesplňují to, co by si člověk od "prémiového" produktu mohl představovat. Jejich klávesnice jsou dlouhodobým zdrojem problémů, kdy velmi rychle docházelo k tomu, že se začaly kvůli prachu nebo jiným nečistotám zasekávat klávesy. Nemálo lidí už má několikrát měněnou klávesnici. Apple proto přišel s upravenou verzí klávesnice, která vychází ze stejného nešťastného konceptu motýlkových spínačů, jen přidala membránu, která by měla zabránit vniknutí nečistot.
 
Apple MacBook Pro
 
Jak se ale poslední dobou ukazuje na sociálních sítích a diskuzních fórech, ani nová verze klávesnice není o mnoho lepší. Problém sice nastává trochu později, ale nastává také. Uživatelé si stěžují, že zejména samohlásky velmi rychle odchází, nejvíce se hovoří o klávesách "o" a "e", často jde také o "i", případně "t", "r" a mezerník. Občas se stane to, že se stisk nezaregistruje, jindy se zas hláska napíše několikrát.
 
Vypadá to, že nejvíce odchází nejčastěji používaná písmena. Otázkou tak je, zda je problém v nečistotách nebo velmi nízké životnosti spínačů. Připomeňme, že Macbooky Pro měly problém i s přehříváním, kdy kvůli špatně nastavenému throttlingu byly ve výsledku pomalejší než starší modely.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 9 v testu odolnosti uspělo, zradilo jen „safírové sklo“ Xiaomi Mi 9 v testu odolnosti uspělo, zradilo jen „safírové sklo“
Populární youtuber JerryRigEverything tentokrát otestoval vlajkovou loď Xiaomi Mi 9. A ukázalo se, že nízká cena telefonu se nepodepsala na odolnosti konstrukce. Jediné pochybnosti vzbuzuje ochrana zadního fotoaparátu.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Acer TravelMate X5: lehoučký pracant se čtrnácti palci Acer TravelMate X5: lehoučký pracant se čtrnácti palci
Nový Acer TravelMate X514-51 v nabídce nahradí TravelMate X3410. I přes snížení hmotnosti pod 1 kg nabídne šasi z hliníkové slitiny a moderní procesor Whiskey Lake. Došlo ovšem ke snížení kapacity baterie, někdo by také mohl postrádat Thunderbolt 3.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik