Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lidé podepisují petici za výměnu klávesnic MacBooku Pro

5.5.2018, Milan Šurkala, aktualita
Applu se poslední dobou nedaří vyrábět bezproblémové produkty. Nějaké chyby v návrhu trápí jeden iPhone za druhým, nyní se snesla kritika i na klávesnice posledních MacBooků Pro. Uživatelé už podepisují i petici za svolávací akci.
Produkty značky Apple byly vždy považovány za dobře odladěné a hodně promyšlené. Občas se jim ale nevyhnuly nějaké neduhy jako byl špatný příjem telefonního signálu nebo ohýbání u iPhonu. Poslední dobou je ale těchto problémů stále více a nejde jen o telefony, ale třeba i o notebooky. V poslední době jde konkrétně o MacBook Pro, konkrétně jeho poslední verzi vyráběnou od roku 2016.
 
Apple MacBook Pro
 
Ten už v minulosti zaznamenal pár potíží s baterií. Kvůli jejím divným výkonům poprvé v historii nedostal doporučení Consumer Reports, před dvěma týdny se začalo také hovořit o nafukujících se bateriích. Aby toho nebylo málo, uživatelé si začínají stěžovat na klávesnice těchto počítačů. ty totiž v posledních dvou letech obsahují motýlí mechanismus, který zajišťuje velmi malý zdvih. Jenže jak ukázala praxe, je extrémně náchylný na jakékoli nečistoty a uživatelům postupem času přestávají psát některé klávesy.
 
Problémem je i to, že oprava není vůbec jednoduchá a i zbrusu nová klávesnice časem začíná zlobit. Jeden z nazlobených uživatelů, Matthew Taylor, tak založil online petici na change.org, kde vyzývá Apple, aby vyvinul novou klávesnici jiného typu, která nebude tak nespolehlivá. Nechce vyměnit za novou klávesnici stejného typu, u které hrozí, že za čas přestane znovu fungovat, ale nový typ klávesnice. Cílem je pro něj nasbírat 10 tisíc podpisů, zatím je na 8 tisících. Pochopitelně, i když nasbírá tolik podpisů, pro Apple to nemusí vůbec nic znamenat.
 
Jen tak pro zajímavost, doma mám mimo jiné dva notebooky Sony (ještě z dob, kdy Sony dělalo notebooky), které mají okolo 7 a 8 let. U obou už odešly pevné disky a rovněž klávesnice. Takže Apple v tom není rozhodně sám. Jen je pravda, že u Sony klávesnice vydržely 4-5 let.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama