Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Macbook Pro i Apple Watch 2 mají problém s nafukující se baterií

21.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Apple shodou okolností u dvou svých produktů musí řešit velmi podobný problém. Baterie v poslední generaci 13" Macbooku Pro (bez Touch Baru) i hodinkách Apple Watch Series 2 se údajně mohou nafukovat, takže zákazníci mají možnost její bezplatné výměny.
Závada se nejprve objevila u některých kusů Apple Watch Series 2, které se buď nezapnuly nebo měly viditelně nafouknutou baterii. Americký výrobce prozatím nevydal žádné veřejné prohlášení, ale rozeslal interní dokument pro své obchody Apple Store a autorizovaná servisní střediska, ve kterém informuje o možnosti bezplatné opravy vadných chytrých hodinkách, a to až do tří let od data nákupu. Nejspíš se jedná o celosvětovou záležitost, neboť byl dokument zaznamenán v Evropě, USA, Kanadě či Mexiku.
 
 
Nafouknutá baterie se může objevit u jakéhokoliv modelu Apple Watch Series 2 ve 42mm verzi a v nejhorších případech způsobí, že zařízení nelze zapnout nebo se objeví mechanické poškození na displeji. Opatření se nevztahuje na 38mm verzi ani jiné modely Apple Watch, i když v minulosti se obdobný problém objevil u první generace, konkrétně u některých kusů vyrobených v roce 2015. Výrobce to tenkrát řešil problém rovněž bezplatnou výměnou baterie.
 
S nafukující se baterií se mohou setkat také majitelé třináctipalcového Macbooku Pro (verze bez Touch Baru). Konkrétněji se jedná o některé kusy vyrobené mezi říjnem 2016 a říjnem 2017, přičemž na stránkách Applu stačí zadat sériové číslo a dozvíte se, zda je problémem ohrožen váš notebook. Pokud ano, baterie vám bude bezplatně odstraněna v autorizovaném servisu.
 
Před odesláním doporučuje společnost zálohovat veškerá data a také vzít v potaz, že pokud by nějaké poškození znemožňovalo výměnu baterie, bude potřeba tento problém v servisu vyřešit ještě před tímto úkonem, přičemž v některých případech mohou být účtovány dodatečné poplatky. Apple také ujišťuje zákazníky, že nafukující se baterie v Macboocích Pro nepředstavuje bezpečnostní riziko.
 


reklama