www.svetmobilne.cz
>
>

Nikola: brzké zahájení objednávek elektro pickupu Badger, který může být na vodík

Nikola: brzké zahájení objednávek elektro pickupu Badger, který může být na vodík
, , aktualita
Společnost Nikola Corporation vznikla sloučením Nikola Motors a VectoIQ a již brzy spustí objednávky na svůj pickup Badger. Ten může být poháněn elektřinou z akumulátorů nebo palivových článků na vodík.
K oblíbeným
reklama
Automobily Nikola sice nejsou zdaleka tak známy jako Tesla, přesto jsou hodně zajímavé. Automobilka nabízí vodíkové nákladní vozy, pro něž už buduje infrastrukturu, má i elektrickou čtyřkolku Zero. Do nabídky se ale velmi brzy dostane i elektrický pickup Badger, který má být konkurencí Tesle Cybertruck. Již brzy budou totiž zahájeny objednávky. Nikola Motors se nedávno sloučila se společností VectoIQ a nyní pod názvem Nikola Corporation funguje dále a už je i na burze (NKLA). Společnému podniku se daří vše rychleji, a tak Trevor Milton z Nikoli na Twitteru oznámil, že už 29. června budou spuštěny rezervace na nový pickup. Akcie společnosti tak dnes vyletěly o 61 % nahoru. Nyní jde o $57,65 za akcii a hodnota firmy je tak 21,3 mld. USD (hodně to ale lítá, jen během psaní této aktuality byla cena $55 i $61). Pro srovnání, Tesla má hodnotu 172,7 mld. USD.
 
Nikola Badger
 
Novinka bude k dispozici ve dvou verzích. V obou případech to bude elektromobil, otázkou ale bude, jak se ve voze vezme elektřina. První verze bude elektromobilem s akumulátorem (BEV), druhá pak vodíkovým vozem, který si elektřinu bude vyrábět pomocí palivového článku (FCEV). Obě verze mají mít dojezd okolo 600 mil (960 km), na 60 mph (96 km/h) jim má akcelerace trvat jen 2,9 sekundy. O tu se mají starat elektromotory o celkovém výkon 906 koní (676 kW) a točivém momentu 1329 Nm. Pickup nabídne i 15kW elektrický výstup pro napájení elektrických zařízení např. na stavbě a má tak nabídnout 12 hodin provozu. Jen pak s vozem asi neodjedete. Nikola tvrdí, že její lithiové akumulátory mají 4krát větší energetickou hustotu než konkurenční články. Co je na tom pravdy, těžko říci.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala