www.svetmobilne.cz
>
>
>

Extravagantní Tesla Cybertruck má už 200.000 rezervací

Extravagantní Tesla Cybertruck má už 200.000 rezervací
, , aktualita
Přestože byl kontroverzní design nového pickupu Tesla Cybertruck přijat docela negativně, mnoha zákazníkům to vůbec nevadí a 200 tisíc lidí už i složilo na vůz zálohu. Ta však činí jen $100 a je vratná.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny automobilka Tesla představila nový pickup Cybertruck s opravdu šíleným designem. Ten se spoustě lidí nelíbí a považují jej za příliš šokující, nevzhledný a vůbec nekorespondující s elegancí předchozích vozů Tesla. I když se mu spousta lidí směje, nejvíce se asi směje opět Elon Musk. Chvíli poté, co se spustily rezervace na nový vůz, zveřejnil na svém Twitteru, že už má na pickup 146 tisíc rezervací. Poté číslo poupravil na 187 tisíc a v neděli večer už ohlásil 200 tisíc rezervací. Nezapomněl dodat, že se to povedlo dosáhnout bez jakékoli reklamy nebo jiné placené propagace.
 
Tesla Cybertruck
 
Záloha na vůz je ale vratná a činí jen $100, takže těžko soudit, kolik z těchto lidí má reálný zájem vůz koupit. Ať tak či onak, Tesla takto získala 20 mil. USD k dobru. Musk také oznámil poměry jednotlivých rezervací. Pouhých 17 % lidí chce nejlevnější zadokolku s jediným motorem za 39.900 USD a dojezdem 250 mil (400 km). Většina lidí, konkrétně 42 %, si vybrala dvoumotorovou variantu s dojezdem 300 mil (480 km) a cenou 49.900 USD. V podstatě téměř totéž množství, 41 % lidí, zvolilo nejvýkonnější 3motorovou variantu za 69.900 USD, která má ujet 500 mil (800 km) a stojí 69.900 USD. Ta má také zrychlit na 60 mph (96 km/h) za pouhých 2,9 sekundy.
 
Vozy se ale objeví v prodeji až koncem roku 2021, v případě 3motorové verze bude nutno si počkat až do roku 2022. Elon Musk zároveň na Twitteru podotkl, že Cybertruck bude na delší dobu poslední oznámeným novým modelem. Není divu, na trhu stále není již oznámený Model Y, truck Semi nebo Roadster. Přesto řekl, že se v příštím roce dočkáme oznámení několika zajímavých a většinou i nečekaných technologických novinek. Také řekl, že Cybertruck je proto tak hranatý, že by práce se supertvrdou ocelí 30X zničila nástroje, které by tvarovaly karoserii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Hyundai uvádí Bayon, futuristické kompaktní SUV Hyundai uvádí Bayon, futuristické kompaktní SUV
Hyundai představil nové kompaktní SUV Bayon. Futuristické tvary někoho možná odradí, možná nalákají, přičemž vůz bude možné mít i v mild-hybridní a dvojspojkové verzi. Slibuje např. velký vnitřní prostor.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala