www.svetmobilne.cz
>
>
>

Extravagantní Tesla Cybertruck má už 200.000 rezervací

Extravagantní Tesla Cybertruck má už 200.000 rezervací
, , aktualita
Přestože byl kontroverzní design nového pickupu Tesla Cybertruck přijat docela negativně, mnoha zákazníkům to vůbec nevadí a 200 tisíc lidí už i složilo na vůz zálohu. Ta však činí jen $100 a je vratná.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny automobilka Tesla představila nový pickup Cybertruck s opravdu šíleným designem. Ten se spoustě lidí nelíbí a považují jej za příliš šokující, nevzhledný a vůbec nekorespondující s elegancí předchozích vozů Tesla. I když se mu spousta lidí směje, nejvíce se asi směje opět Elon Musk. Chvíli poté, co se spustily rezervace na nový vůz, zveřejnil na svém Twitteru, že už má na pickup 146 tisíc rezervací. Poté číslo poupravil na 187 tisíc a v neděli večer už ohlásil 200 tisíc rezervací. Nezapomněl dodat, že se to povedlo dosáhnout bez jakékoli reklamy nebo jiné placené propagace.
 
Tesla Cybertruck
 
Záloha na vůz je ale vratná a činí jen $100, takže těžko soudit, kolik z těchto lidí má reálný zájem vůz koupit. Ať tak či onak, Tesla takto získala 20 mil. USD k dobru. Musk také oznámil poměry jednotlivých rezervací. Pouhých 17 % lidí chce nejlevnější zadokolku s jediným motorem za 39.900 USD a dojezdem 250 mil (400 km). Většina lidí, konkrétně 42 %, si vybrala dvoumotorovou variantu s dojezdem 300 mil (480 km) a cenou 49.900 USD. V podstatě téměř totéž množství, 41 % lidí, zvolilo nejvýkonnější 3motorovou variantu za 69.900 USD, která má ujet 500 mil (800 km) a stojí 69.900 USD. Ta má také zrychlit na 60 mph (96 km/h) za pouhých 2,9 sekundy.
 
Vozy se ale objeví v prodeji až koncem roku 2021, v případě 3motorové verze bude nutno si počkat až do roku 2022. Elon Musk zároveň na Twitteru podotkl, že Cybertruck bude na delší dobu poslední oznámeným novým modelem. Není divu, na trhu stále není již oznámený Model Y, truck Semi nebo Roadster. Přesto řekl, že se v příštím roce dočkáme oznámení několika zajímavých a většinou i nečekaných technologických novinek. Také řekl, že Cybertruck je proto tak hranatý, že by práce se supertvrdou ocelí 30X zničila nástroje, které by tvarovaly karoserii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala