www.svetmobilne.cz
>
>
>

Extravagantní Tesla Cybertruck má už 200.000 rezervací

Extravagantní Tesla Cybertruck má už 200.000 rezervací
, , aktualita
Přestože byl kontroverzní design nového pickupu Tesla Cybertruck přijat docela negativně, mnoha zákazníkům to vůbec nevadí a 200 tisíc lidí už i složilo na vůz zálohu. Ta však činí jen $100 a je vratná.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny automobilka Tesla představila nový pickup Cybertruck s opravdu šíleným designem. Ten se spoustě lidí nelíbí a považují jej za příliš šokující, nevzhledný a vůbec nekorespondující s elegancí předchozích vozů Tesla. I když se mu spousta lidí směje, nejvíce se asi směje opět Elon Musk. Chvíli poté, co se spustily rezervace na nový vůz, zveřejnil na svém Twitteru, že už má na pickup 146 tisíc rezervací. Poté číslo poupravil na 187 tisíc a v neděli večer už ohlásil 200 tisíc rezervací. Nezapomněl dodat, že se to povedlo dosáhnout bez jakékoli reklamy nebo jiné placené propagace.
 
Tesla Cybertruck
 
Záloha na vůz je ale vratná a činí jen $100, takže těžko soudit, kolik z těchto lidí má reálný zájem vůz koupit. Ať tak či onak, Tesla takto získala 20 mil. USD k dobru. Musk také oznámil poměry jednotlivých rezervací. Pouhých 17 % lidí chce nejlevnější zadokolku s jediným motorem za 39.900 USD a dojezdem 250 mil (400 km). Většina lidí, konkrétně 42 %, si vybrala dvoumotorovou variantu s dojezdem 300 mil (480 km) a cenou 49.900 USD. V podstatě téměř totéž množství, 41 % lidí, zvolilo nejvýkonnější 3motorovou variantu za 69.900 USD, která má ujet 500 mil (800 km) a stojí 69.900 USD. Ta má také zrychlit na 60 mph (96 km/h) za pouhých 2,9 sekundy.
 
Vozy se ale objeví v prodeji až koncem roku 2021, v případě 3motorové verze bude nutno si počkat až do roku 2022. Elon Musk zároveň na Twitteru podotkl, že Cybertruck bude na delší dobu poslední oznámeným novým modelem. Není divu, na trhu stále není již oznámený Model Y, truck Semi nebo Roadster. Přesto řekl, že se v příštím roce dočkáme oznámení několika zajímavých a většinou i nečekaných technologických novinek. Také řekl, že Cybertruck je proto tak hranatý, že by práce se supertvrdou ocelí 30X zničila nástroje, které by tvarovaly karoserii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala