www.svetmobilne.cz
>
>

Nikola Zero, 4x4 elektromobil s více než 6600 Nm

Nikola Zero, 4x4 elektromobil s více než 6600 Nm
, , aktualita
Společnost Nikola už představila dva vodíkové nákladní automobily One a Two. Nyní přišla řada na vůz s označením Zero. Jde o elektrický off-road, jehož čtyři elektromotory dávají točivý moment více než 6600 Nm. 
K oblíbeným
reklama
Máme zde další zajímavý elektromobil, za nímž tentokrát stojí společnost Nikola. Ta už má na svědomí nákladní automobily One a Two, které ke svému pohonu používají vodík. Novinka nese jméno Zero a tentokrát jde o elektromobil, který čerpá energii z klasické baterie. Ta může mít kapacitu 75, 100 nebo dokonce 125 kWh, čímž překonává i Teslu Model S P100D se 100kWh akumulátorem. Vydržet má na projetí 200 mil (cca 320 kilometrů) ve 4x4 off-road režimu. 
 
Nikola Zero
 
Ve výrobě budou dvě výkonové varianty. Ta první bude mít výkon 415 HP (309 kW) a točivý moment přes 4980 Nm. Komu by to nestačilo, bude mít k dispozici ještě silnější variantu s 555 HP (414 kW) a točivý moment má přesahovat 6640 Nm. Pro zajímavost, nejsilnější verze trucku Mercedes-Benz Actros má sice 460 kW, ale "jen" 3000 Nm. Nikola Zero má zrychlit z nuly na 60 mil za hodinu (96 km/h) za 3,9 sekundy. 
 
Nikola Zero příď
 
Vozidlo je čtyřmístné a v USA je homologované pro provoz na běžných silnicích, "legalizační balíček" ale musíte zakoupit. Za příplatek je tak ABS, stabilizační systém, ochrana proti převržení nebo vektorování točivého momentu a další jako např. audio systém, čelní sklo nebo zrcátka. Tlumiče mají zdvih 50 cm, světlá výška dosahuje 355 milimetrů, najdete tu 10" a 7" obrazovku, updatování softwaru přes internet, LED světla a to vše je vodotěsné ve standardu IP67. Základní verze má startovat na ceně 35.000 USD a v prodeji má být od ledna 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala