Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nefunkční Face ID v iPhonu X může vyřešit výměna zadního foťáku

7.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
U některých iPhonů X se může objevit nefunkční rozpoznávání obličeje Face ID. Autorizované servisy přitom dostaly instrukce, aby v takovém případě nejprve hledaly problém u zadního fotoaparátu.
I mistr tesař se někdy utne, proto není nic překvapivého, když na některých iPhonech X přestane fungovat Face ID a uživatel tak přijde o možnost snadného odemknutí telefonu rozpoznáním obličeje. Modul pro Face ID, který je umístěn ve výřezu displeje, sestává z předního fotoaparátu a několika dalších senzorů umožňujících rychlé a bezchybné naskenování obličeje bez ohledu na okolní podmínky.  Autorizované servisy obdržely nedávno nové pokyny, jak postupovat v případě, že přijde zákazník stěžující na nefunkční Face ID v jeho iPhonu X. A velmi překvapí, že první krok, který by měl technik učinit, je spustit diagnostiku zadního fotoaparátu.
 
 
Pokud diagnostika ukáže problémy, může být řešením oprava zadního fotoaparátu. V opačném případě je doporučena výměna smartphonu za nový kus. Jedná se o další důkaz, že modul Face ID a duální zadní fotoaparát jsou v iPhonu X propojeny více, než bychom čekaii. Už dříve se přitom objevily na internetu stížnosti některých uživatelů, že se ve stejný čas přestal fungovat zadní fotoaparát i odemykání rozpoznáním obličeje. Jeden ze servisních techniků měl potom prozradit, že širokoúhlý snímač je spojen s předním selfie fotoaparátem, zatímco druhý snímač s teleobjektivem je propojen s Face ID.
Za posledních pár dnů jde o druhou informaci, která se na světlo světa dostala prostřednictvím autorizovaných servisů. O víkendu jsme psali, že iPhony 7 a 7 Plus mohly mít po aktualizaci na iOS 11.3 nefunkční mikrofon.
 


reklama