Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone 7 a 7 Plus může mít v iOS 11.3 problémy s mikrofonem

5.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Podle uniklého dokumentu mohou mít někteří uživatelé problém s mikrofonem na iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, který znemožňuje provádět telefonní hovor. Chyba se objevila po aktualizaci na iOS 11.3, ale nejspíš souvisí s hardwarem.
Minulý měsíc jsme vás informovali, že iOS 11.3 přidělalo problémy některým majitelům iPhonu 8 s neoriginálním displejem, který mohl po aktualizaci přestat fungovat. Opravu přinesl menší update na iOS 11.3.3, který vyšel za přibližně dva týdny. Nyní se ovšem ukazuje, že problémy mohlo iOS 11.3 způsobit také majitelům o generaci starších modelů, konkrétně iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. V uniklém interním dokumentu, který Apple zaslal autorizovaným servisním střediskům, se dočteme o závadě týkající se volání. Při telefonním hovoru zešedne tlačítko reproduktoru, takže jej nelze používat. V některých případech druhá strana uživatele vůbec neslyší, což značí nefunkční mikrofon. Stejný problém se přitom objevuje také během videohovorů FaceTime,

 
Materiály poskytují návod servisním pracovníkům, jak pomoci vyřešit tento problém. Nejprve by měli zákazníka požádat o vypnutí či odpojení všech zvukových zařízení (např. sluchátek) připojených přes Bluetooth. V případě, že toto jednoduché řešení nepomůže, měl by servis spustit audio diagnostiku. Pokud bude výsledkem hláška „zařízení nemůže rozpoznat dok“ nebo „příslušenství není podporováno“, bude muset být smartphone ponechán v servisu kvůli opravě. V některých případech může pomoci přehrání softwaru, ale někdy mohlo iOS 11.3 způsobit poškození hardwaru – podrobnosti bohužel nejsou známy.
 
Velká část iPhonů 7 a 7 Plus je ještě v záruce, v takovém případě nebude muset zákazník pochopitelně nic hradit. I v případě, že už je telefon po záruce, může servisní středisko požádat o výjimku, aby byly náklady na opravu hrazeny Applem. Nikde není specifikovaná, zda v plné výši, ale je to dost pravděpodobné. V minulosti se na internetu objevilo několik stížností na problémy s mikrofonem u iPhonu 7 či iPhonu 7 Plus po aktualizaci na iOS 11.3, ale nejspíš se bude jednat o velmi ojedinělý problém.
 
Pakliže byste se s něčím takovým setkali u svého telefonu, neváhejte navštívit autorizovaný servis. Dodejme, že iOS 11.3 bylo vydáno skoro před měsícem a nedávno přestal Apple tuto verzi systému podepisovat, takže už na ní není možné přejít. Interní dokumenty nespecifikují, zda problém řeší minoritní update na iOS 11.3.3.
 


reklama