www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Máte iPhone s neoriginálním displejem? Pozor na iOS 11.3

Máte iPhone s neoriginálním displejem? Pozor na iOS 11.3
, , aktualita
Aktualizace na iOS 11.3 může způsobit nefunkčnost dotykového ovládání na iPhonech 8, které mají displej vyměněný mimo autorizovaný servis. Není to v poslední době poprvé, co se něco takového stalo. Doplněno o řešení problému v iOS 11.3.3.
K oblíbeným
reklama
Doplněno 25. 4. 2018: Po zhruba dvou týdnech přichází Apple s řešením problému, který některým majitelům iPhonu 8 znepříjemnil život. Po chybové aktualizaci na iOS 11.3 přichází oprava, a to v podobě iOS 11.3.3. Tento minoritní update řeší níže uvedený problém s nefunkčností ovládání při použití neoriginálního dotykového displeje. Apple ovšem přesto doporučuje používat originální díly v autorizovaných servisech, neboť neoriginální displeje podle společnosti mohou trpět nižší kvalitou zobrazení a problémy s funkčností. iOS 11.3.3 ovšem potěší také majitelé ostatních iPhonů a iPadů, kterým přináší zdokonalené zabezpečení.
 
Původní článek z 11. 4. 2018: Před dvěma týdny vydané iOS 11.3 přináší například nové nástroje pro správu baterie, vylepšený ARKit nebo vyšší důraz na ochranu uživatelských dat. Řadě uživatelů ovšem aktualizace přidělala vrásky na čele. Někteří majitelé iPhonů 8 (a možná také dalších modelů) si stěžují, že po přechodu iOS 11.3 přestal displej reagovat na dotykové ovládání. A to je u zařízení, kde neexistuje takřka žádný jiný způsob interakce, pořádný průšvih. Dotčené iPhony 8 ovšem něco spojuje. Všechny mají v minulosti vyměňovaný displej v neautorizovaném servisu, který použil neoriginální díl. Místní servisy přitom bývají velmi častou volbou mezi majiteli iPhonů kvůli své dostupnosti a především nižší ceně za opravu.
 
 
Jedinou radou pro uživatele, kteří mají iPhone 8 s neoriginálním displejem, je prozatím neaktualizovat na iOS 11.3 a doufat, že Apple tento problém co nejdříve vyřeší. Na víně je nejspíš mikročip, který ovládá dotykový displej. Není to poprvé, kdy se americkému výrobci něco podobného podařilo. Loňská aktualizace na iOS 11.0.3 přinesla opravu problémů na iPhonech 7 s neoriginálním displejem. Ze strany Applu se asi nejedná o záměr, ale přesto by tyto problémy mohly některé uživatele přimět, aby si při příště opravě iPhonu příplatili za autorizovaný servis.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace
Apple včera na své keynote představil nový tablet iPad Air. Ten si propůjčuje spoustu vlastností z většího a dražšího brášky iPad Pro. Dokonce podporuje i pero Pencil 2. generace. Najdeme zde také nový 5nm čip Apple A14 Bionic.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala