Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Máte iPhone s neoriginálním displejem? Pozor na iOS 11.3

25.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Aktualizace na iOS 11.3 může způsobit nefunkčnost dotykového ovládání na iPhonech 8, které mají displej vyměněný mimo autorizovaný servis. Není to v poslední době poprvé, co se něco takového stalo. Doplněno o řešení problému v iOS 11.3.3.
Doplněno 25. 4. 2018: Po zhruba dvou týdnech přichází Apple s řešením problému, který některým majitelům iPhonu 8 znepříjemnil život. Po chybové aktualizaci na iOS 11.3 přichází oprava, a to v podobě iOS 11.3.3. Tento minoritní update řeší níže uvedený problém s nefunkčností ovládání při použití neoriginálního dotykového displeje. Apple ovšem přesto doporučuje používat originální díly v autorizovaných servisech, neboť neoriginální displeje podle společnosti mohou trpět nižší kvalitou zobrazení a problémy s funkčností. iOS 11.3.3 ovšem potěší také majitelé ostatních iPhonů a iPadů, kterým přináší zdokonalené zabezpečení.
 
Původní článek z 11. 4. 2018: Před dvěma týdny vydané iOS 11.3 přináší například nové nástroje pro správu baterie, vylepšený ARKit nebo vyšší důraz na ochranu uživatelských dat. Řadě uživatelů ovšem aktualizace přidělala vrásky na čele. Někteří majitelé iPhonů 8 (a možná také dalších modelů) si stěžují, že po přechodu iOS 11.3 přestal displej reagovat na dotykové ovládání. A to je u zařízení, kde neexistuje takřka žádný jiný způsob interakce, pořádný průšvih. Dotčené iPhony 8 ovšem něco spojuje. Všechny mají v minulosti vyměňovaný displej v neautorizovaném servisu, který použil neoriginální díl. Místní servisy přitom bývají velmi častou volbou mezi majiteli iPhonů kvůli své dostupnosti a především nižší ceně za opravu.
 
 
Jedinou radou pro uživatele, kteří mají iPhone 8 s neoriginálním displejem, je prozatím neaktualizovat na iOS 11.3 a doufat, že Apple tento problém co nejdříve vyřeší. Na víně je nejspíš mikročip, který ovládá dotykový displej. Není to poprvé, kdy se americkému výrobci něco podobného podařilo. Loňská aktualizace na iOS 11.0.3 přinesla opravu problémů na iPhonech 7 s neoriginálním displejem. Ze strany Applu se asi nejedná o záměr, ale přesto by tyto problémy mohly některé uživatele přimět, aby si při příště opravě iPhonu příplatili za autorizovaný servis.
 


reklama