Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nástupce Xiaomi Redmi Pro bude nejspíš postrádat duální fotoaparát

6.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi nejspíš pracuje na modelu Redmi Pro 2, který by měl nabídnout celokovové tělo, 4500mAh baterii, až 6GB RAM a procesor od Qualcommu. V polovině února bychom se měli dočkat také představení telefonu Redmi Note 4X.
Fanoušci Xiaomi v současné době očekávají hned několik nových modelů. Kromě nové vlajkové lodi Mi 6 nebo tabletu Mi Pad 3 je to také druhá generace smartphonu střední třídy Redmi Pro. Na úvod připomeňme, že aktuálně prodávaná generace byla představena v červenci loňského roku jako první telefon tohoto čínského výrobce, který disponuje duálním zadním fotoaparátem. Dalším unikátem byl displej technologie AMOLED, jinak totiž Xiaomi ve svých zařízení využívá převážně LCD panely. Xiaomi Redmi Pro bychom tedy mohli označit jako experiment této společnosti, nebo chcete-li střední třídu „na steroidech“.

Ačkoliv Redmi Pro zůstalo ve stínu jiných a levnějších zástupců řady Redmi, na cestě je možná nástupce. Naznačují to uniklé informace, jejichž pravdivost ovšem zatím nemůžeme s jistotou potvrdit. Pokud by ovšem byly pravdivé, postrádal by smartphone Redmi Pro 2 minimálně jednu z výše zmíněných vychytávek. Na uvedeném renderu totiž můžeme vidět smartphone s pouze jedním zadním fotoaparátem. Konkrétně by se mělo jednat o 12MPx snímač Sony IMX362 s pixely o velikosti 1,4 µm a technologií Dual Pixel, která už se objevila v Samsungu Galaxy S7 (Edge).

K další výrazné změně by mělo dojít v případě procesoru. Desetijádro od MediaTeku bude nejspíš nahrazeno osmijádrem Qualcomm Snapdragon 660, který ještě ani nebyl oficiálně oznámen. To by mohl být náznak, že na příchod Redmi Pro 2 si ještě nějaký čas počkáme. Přístroj bude údajně k dostání ve dvou variantách – základní se 4GB RAM a 64GB úložištěm, případně prémiová se 6GB RAM a 128GB úložištěm. Beze změny nejspíš zůstane 5,5“ AMOLED s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Ceny mají začínat na 1 599 juanech, v přepočtu asi 5 900 Kč bez DPH.

Dříve se patrně dočkáme představení Xiaomi Redmi Note 4X, které by mělo vycházet z již prodávaného Redmi Note 4, ale tentokrát s procesorem Snapdragon 653 namísto MediaTeku a až 4GB RAM. Přítomný by měl být také 5,5“ Full HD displej, 4100mAh baterie nebo čtečka otisků prstů. Novinka bude nejspíš představena 14. února a na čínský trh by se mohla dostat od dva dny později.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama