Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi připravuje Redmi Note 4X s procesorem Snapdragon 653

2.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V blízké době by měla být představena vylepšená varianta phabletu Redmi Note 4, která by měla využívat procesor od Qualcommu a až 4GB RAM. Pokud výrobce přidá atraktivní cenovku a podporu „evropského“ LTE, mohlo by jít o prodejní trhák.
Xiaomi Redmi Note 4 bylo představeno na konci loňského léta, před nedávnem do nabídky přibyly dvě nové barevné varianty. Aktuálně prodávané modely jsou vybaveny desetijádrovými procesory MediaTek Helio X20, liší se jen velikostí operační paměti a interního úložiště. Podle uniklých informací ovšem bude v blízké době oznámen smartphone Redmi Note 4X, který vychází z již prodávaného modelu, ale nabídne pozměněné „vnitřnosti“. Použit by měl být osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 653, který obsahuje polovinu jader Cortex-A72 a další polovinu Cortex-A53. Přítomný je rovněž grafický čip Adreno 510.

A nepůjde patrně o jediné vylepšení, telefon by měl disponovat až 4GB RAM, přičemž dosud bylo na výběr jen ze 2GB a 3GB paměti. Kapacita interního úložiště se patrně zastaví na hodnotě 64 GB, chybět nejspíš nebude možnost rozšíření pomocí micro SD karty. Zatím není jasné, zda Redmi Note 4X napraví neduh v podobě absence LTE pásma 20 na frekvenci 800 MHz, kteří čeští operátoři využívají především v mimoměstských oblastech. Spekuluje se ovšem o představení nových smartphonů Xiaomi pro mezinárodní trhy, a právě toto by mohl být jeden z nich.

Další výbava Redmi Note 4X zatím zůstává zahalena tajemstvím, pokud by si ovšem přístroj ponechal vlastnosti již prodávaného modelu, dočkali bychom se 5,5“ Full HD displeje, 13MPx zadního fotoaparátu, čtečky otisků prstů nebo baterie o kapacitě 4 100 mAh. Zatím jediná údajná fotografie telefonu ukazuje spíše obsah na displeji než design přístroje, můžeme si ovšem všimnout relativně tenkých rámečků a také mírně zahnutého 2.5D sklíčka na okrajích. V případě zpracování je nejpravděpodobnější možností použití celokovového těla, stejně jako u všech posledních modelů z řady Redmi. Operačním systémem se nejspíš stane Android 6.0 Marshmallow překrytý uživatelským rozhraním MIUI 8.

Xiaomi už dříve oficiálně potvrdilo svoji přítomnost na veletrhu CES 2017 v Las Vegas, který začíná za pár dnů. Zatím ovšem není jasné, zda bude Redmi Note 4X jedním z produktů představených na této akci. Pokud ano, byl by smartphone nabízen na mezinárodních trzích, což pro jiné telefony tohoto čínského výrobce dosud neplatilo.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama