www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace

Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace
, , aktualita
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
K oblíbeným
reklama
Prakticky okamžité poté, co se Samsung Galaxy S8 dostal k prvním zákazníkům, objevilo se hlášení z Jižní Koreji o tom, že některé kusy trpí problémem s načervenalým displejem. Tento barevných nádech by měl být podle prvního vyjádření Samsungu opravitelný v nastavení, kde lze upravit teplotu barev a další parametry. Pokud by toto řešení nepomohlo, přislíbil Samsung, že vadné kusy zákazníkům vymění ve svých servisních střediscích. Mohlo by se tedy zdát, že minimálně u některých telefonů se jedná o hardwarový problém, který by mohl být vyřešen jen novým displejem, přesto tomu tak nejspíš není a oprava bude nakonec mnohem snazší.

Samsung totiž problém vyřeší na dálku pomocí softwarové aktualizace, která by měla vyjít příští týden. Tento mimořádný update podle dostupných informací mírně upraví nastavení barev, aby zmizel kritizovaný červený nádech. Také by měl být rozšířen rozsah, v jakém mohou být uživatelem upraveny parametry displeje. Jihokorejský výrobce si stanovil cíl vyřešit problém do konce dubna. Rychlé a elegantní řešení bude pro Samsung velmi důležité, všichni totiž ještě mají v živé paměti loňskou kauzu s Galaxy Note 7. Nová vlajková loď má přitom velmi dobře nakročeno k tomu stát se nejúspěšnějším modelem této značky. Zájem zákazníků předčil očekávání Samsungu i analytických společností, velmi pozitivní jsou také reakce v odborných recenzích.


Čtečka otisků prstů jako hlavní slabina Galaxy S8?


Snad jedinou výrazněji kritizovanou vlastností Galaxy S8 a Galaxy S8+ je čtečka otisků prstů. Vadí především její umístění na zadní straně vedle fotoaparátu, které je dosti nezvyklé. Samsung tento senzor dosud umísťoval na přední stranu, kde byl integrován do domovského tlačítka pod displejem. Jenže „es osmičky“ mají tak tenké rámečky okolo displeje, že musel výrobce najít alternativní umístění. Překvapivě ovšem neumístil čtečku pod fotoaparát, jako to dělají mnohé jiné značky, ale napravo od něj. Podle některých recenzentů ovšem nepředstavuje problém jen umístění, ale také kvalita senzoru, který je údajně pomalý a často nedokáže správně rozpoznat otisk. Mohlo se však klidně jednat o vadný kus.Samsung Galaxy S8 nabízí také možnost odemknout telefon rozpoznáním oční duhovky nebo obličeje, ale ani tyto technologie se neukázaly jako dostatečně rychlé.

Zdroj: Engadget.com, Notebookcheck.net
reklama
Nejnovější články
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala