Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Načervenalý displej Galaxy S8 opraví softwarová aktualizace

22.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Problém s červeným nádechem displeje, který postihl některé první kusy Galaxy S8, nejspíš půjde odstranit pomocí aktualizace softwaru. Hlavní slabinou Galaxy S8 však není displej, nýbrž čtečka otisků prstů, shodují se recenzenti.
Prakticky okamžité poté, co se Samsung Galaxy S8 dostal k prvním zákazníkům, objevilo se hlášení z Jižní Koreji o tom, že některé kusy trpí problémem s načervenalým displejem. Tento barevných nádech by měl být podle prvního vyjádření Samsungu opravitelný v nastavení, kde lze upravit teplotu barev a další parametry. Pokud by toto řešení nepomohlo, přislíbil Samsung, že vadné kusy zákazníkům vymění ve svých servisních střediscích. Mohlo by se tedy zdát, že minimálně u některých telefonů se jedná o hardwarový problém, který by mohl být vyřešen jen novým displejem, přesto tomu tak nejspíš není a oprava bude nakonec mnohem snazší.

Samsung totiž problém vyřeší na dálku pomocí softwarové aktualizace, která by měla vyjít příští týden. Tento mimořádný update podle dostupných informací mírně upraví nastavení barev, aby zmizel kritizovaný červený nádech. Také by měl být rozšířen rozsah, v jakém mohou být uživatelem upraveny parametry displeje. Jihokorejský výrobce si stanovil cíl vyřešit problém do konce dubna. Rychlé a elegantní řešení bude pro Samsung velmi důležité, všichni totiž ještě mají v živé paměti loňskou kauzu s Galaxy Note 7. Nová vlajková loď má přitom velmi dobře nakročeno k tomu stát se nejúspěšnějším modelem této značky. Zájem zákazníků předčil očekávání Samsungu i analytických společností, velmi pozitivní jsou také reakce v odborných recenzích.


Čtečka otisků prstů jako hlavní slabina Galaxy S8?


Snad jedinou výrazněji kritizovanou vlastností Galaxy S8 a Galaxy S8+ je čtečka otisků prstů. Vadí především její umístění na zadní straně vedle fotoaparátu, které je dosti nezvyklé. Samsung tento senzor dosud umísťoval na přední stranu, kde byl integrován do domovského tlačítka pod displejem. Jenže „es osmičky“ mají tak tenké rámečky okolo displeje, že musel výrobce najít alternativní umístění. Překvapivě ovšem neumístil čtečku pod fotoaparát, jako to dělají mnohé jiné značky, ale napravo od něj. Podle některých recenzentů ovšem nepředstavuje problém jen umístění, ale také kvalita senzoru, který je údajně pomalý a často nedokáže správně rozpoznat otisk. Mohlo se však klidně jednat o vadný kus.Samsung Galaxy S8 nabízí také možnost odemknout telefon rozpoznáním oční duhovky nebo obličeje, ale ani tyto technologie se neukázaly jako dostatečně rychlé.

Zdroj: Engadget.com, Notebookcheck.net
reklama