Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Motorola P30 s výřezem se objevila na prvních obrázcích

14.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Webové stránky Motoroly odhalily trojici nových smartphonů P30, P30 Note a P30 Play. Informace o prostředním modelu unikly o pár dnů později spolu s několika rendery, které potvrdily přítomnost výřezu displeje. Aktualizováno.
Aktualizováno 14. 8. 2018: Motorola P30 se objevila na několika renderech, které potvrzují design s výřezem displeje připomínající iPhone X. Spolu s tím se na světlo světa dostala další část výbavy, která zahrnuje 6,1" displej s rozlišením Full HD+ a poměrem stran 19:9, baterii o kapacitě 3 000 mAh nebo duální zadní fotoaparát, který využívá 16MPx + 5MPx snímač a umělou inteligenci. Čtečka otisků prstů se ukryla do loga Motoroly na zadní straně. Ceny by podle spekulací měla začínat na 1 999 juanech, v přepočtu 6 600 Kč.
 
 
Původní článek 11. 8. 2018: V poslední době Motorola spíše seškrtává své portfolium modelů v reakci na nedávné propouštění zaměstnanců. To se ovšem týká americké centrály, zatímco smartphony vyvíjené v Číně ohroženy nejsou. Na čínských webových stránkách Motoroly se tento týden objevily záznamy telefonů řady P30, o které jsme dosud neslyšeli. Mohlo by se jednat o zástupce střední třídy, patrně umístěné mírně nad řadou Moto G. Součástí budou tři modely: P30, P30 Note a P30 Play. Všimněte si, že v názvu postrádají slovo Moto. O výbavě toho mnoho nevíme, stránky nám totiž odhalily jen paměťové a barevné varianty.
 
 
Motorola P30 bude dostupná se 6GB RAM a 64GB či 128GB vnitřním úložištěm, a to v barevných variantách Ice Jade White (bílá), Bright Black (černá) nebo Aurora (patrně vícebarevná varianta po vzoru Huawei). Motorola P30 Note by mohla mít ze všech novinek největší displej. Dostupná bude se 4GB či 6GB operační pamětí a 64GB interním úložištěm. Výběr barevné varianty budou mít zájemci usnadněný, neboť tento model by měl být dostupné pouze v černé. Cenově nejdostupnější novinkou se patrně stane Motorola P30 Play, která bude dostupná pouze se 4GB RAM a 64GB úložištěm pro soubory. Co se týče barevných variant, zmiňují stránky bílou a černou.
 
Jakékoliv další detaily o trojici chystaných smartphonů prozatím chybí. K představení by mohlo dojít 15. srpna, kdy je v Číně očekáváno odhalení modelů Motorola One Power a Moto Z3. Velmi pravděpodobně bude nová řada P30 určena jen pro čínský trh.
 


reklama