Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Motorola One Power nejspíš půjde po krku iPhonu X

2.6.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Motorola se dost možná stane dalším výrobcem, kteří přinese smartphone s designem podobným iPhonu X. Uniklý model Motorola One Power údajně nabídne výřez displeje a stejně umístěný duální fotoaparát, ale patrně za zlomek ceny.
Během posledního týdne se na internetu vyrojily informace o dosud nepředstaveném smartphonu Motorola One Power. Podoba nového modelu měla uniknout na renderech i fotografii údajného prototypu, ale přesto musíme důrazně upozornit, že informace nemůžeme se stoprocentní jistotou potvrdit. Proto mějte na paměti, že tento telefon nemusí být nikdy oficiálně představen, přesto rozhodně stojí za pozornost. A začíná to už názvem, neboť Motorola One Power nenese označení Moto, jako všechny předchozí modely této značky za posledních několik let. Půjde tedy o výjimku, nebo je v plánu širší změna značení smartphonů?
 
 
Avšak více než názvem asi připravované zařízení zaujme svým designem, ať už v pozitivním či negativním slova smyslu. Novinka totiž nápadně připomíná iPhone X. Na přední straně je to hlavně kvůli displeji s výřezem, kde je ukrytý selfie fotoaparát a telefonní reproduktor. Na zádech potom nelze přehlédnout modul duálního fotoaparátu, který svým umístěním vertikální orientací rovněž evokuje konkurenční vlajkovou loď od Applu. Už nyní je jasné, že podobnost s iPhonem X na jedné straně způsobí kritiku a posměšky některých fanoušků, ale na druhou stranu by mohla přilákat nové zákazníky.
 
 
A zatímco iPhone X atakuje svou prodejní cenou hranici 30 tisíc korun, Motorola One Power by měla stát jen zlomek této částky. Konkrétní částku sice zatím neznáme, ale vodítkem může být očekávaná výbava telefonu. Novinka od Motoroly totiž nebude vlajkovou lodí, ale zástupcem (vyšší) střední třídy. O pohon by se měl postarat osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 636 společně s až 6GB operační pamětí. Interní úložiště bude mít údajně kapacitu 64 GB, ale vyloučena není dostupnost více variant. Úhlopříčku displeje zatím neznáme, ale v případě rozlišení mlžeme očekávat Full HD+.
 
Duální zadní fotoaparát by se měl skládat z 16MP (f/1.8) a 5MPx (f/2.0) snímače, další 16MPx (f/1.9) potom patrně nalezneme na přední straně. Telefon bude údajně podporovat NFC pro mobilní bezkontaktní platby a do vínku dostane také 3 780 mAh baterii. Logo na zádech prozrazuje, že telefon bude patřit do programu Android One, což znamená, že nabídne čistý operační systém (v tomto případě Android Oreo) s minimem úprav. Kulaté logo Motoroly by potom mohlo sloužit jako čtečka otisků prstů. Prozatím není jasné, kdy by se měla nová Motorola One Power dostat na trh.
 


reklama