www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Moto Z3 Force letos nebude, končí Motorola s vlajkovými loděmi?

Moto Z3 Force letos nebude, končí Motorola s vlajkovými loděmi?
, , aktualita
Motorola zrušila očekávanou vlajkovou loď Moto Z3 Force a představen letos nebude ani žádný další model z této řady. Zdá se, že kvůli masivnímu propouštění muselo dojít k výraznému ořezání nabídky.
K oblíbeným
reklama
Při pohledu na výbavu tento týden představeného smartphone Moto Z3 jsme byli trochu zklamání použitím loňského procesoru Snapdragon 835 a menší velikosti operační paměti. Ačkoliv se bude jednat o výkonný smartphone, na letošní vlajkové lodě konkurence rozhodně stačit nebude. I z toho důvodu byl očekáván vybavenější model Moto Z3 Force, který by přinesl mimo jiné procesor Snapdragon 845. Jenže takový model nejspíš nebude představen, jak potvrdila Motorola na svém oficiálním účtu na Twitteru. A dokonce v roce 2018 nebude představen žádný další zástupce řady Moto Z.
 

Moto Z3, pro letošní rok asi nejvyšší model Motoroly
 
Připomeňme, že se jedná o nejvyšší řadu této značky, která navíc jako jediná podporuje vyměnitelné moduly Moto Mods. V současné době je na trhu třetí generace, obě předchozí generace přitom byly představeny ve třech modelech – cenově dostupná Moto Z Play, prostřední Moto Z a odolná vlajková loď Moto Z Force. Znamená to, že Motorola končí s konkurenceschopnými vlajkovými loděmi? Pokud ano, vzdala společnost souboj se Samsungem, Huawei a dalšími úspěšnějšími značkami. Místo toho by se společnost více soustředila na solidně vybavené, ale o něco levnější modely jako Moto Z3.
 
Ke zrušení možná došlo nečekaně kvůli výraznému propouštění zaměstnanců, o kterém se mluvilo letos v březnu. Jelikož sídlo firmy v Chicagu měla opustit až polovina pracovníků, nebylo by to nic překvapivého. Údajně měl kvůli tomu být zrušen chystaný model Moto X5 a spekulovalo se o tom, že propouštění bude mít patrně vliv i na high-endové modely Moto Z3. Stále ještě existuje naděje, že by Motorola mohla představit vlajkovou loď v jiné, zcela nové řadě, ale tomu prozatím nic nenasvědčuje.
 
Snad se jedná jen o dočasnou přestávku a mezitím Motorola nabere dostatek sil, aby mohla v příštím roce představit zcela novou vlajkovou loď. V letošním roce však výrobce zcela nekončí, kromě několika levnějších modelů je očekáván také smartphone s výřezem displeje Motorola One Power.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala