Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moto Z3 Force letos nebude, končí Motorola s vlajkovými loděmi?

3.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Motorola zrušila očekávanou vlajkovou loď Moto Z3 Force a představen letos nebude ani žádný další model z této řady. Zdá se, že kvůli masivnímu propouštění muselo dojít k výraznému ořezání nabídky.
Při pohledu na výbavu tento týden představeného smartphone Moto Z3 jsme byli trochu zklamání použitím loňského procesoru Snapdragon 835 a menší velikosti operační paměti. Ačkoliv se bude jednat o výkonný smartphone, na letošní vlajkové lodě konkurence rozhodně stačit nebude. I z toho důvodu byl očekáván vybavenější model Moto Z3 Force, který by přinesl mimo jiné procesor Snapdragon 845. Jenže takový model nejspíš nebude představen, jak potvrdila Motorola na svém oficiálním účtu na Twitteru. A dokonce v roce 2018 nebude představen žádný další zástupce řady Moto Z.
 

Moto Z3, pro letošní rok asi nejvyšší model Motoroly
 
Připomeňme, že se jedná o nejvyšší řadu této značky, která navíc jako jediná podporuje vyměnitelné moduly Moto Mods. V současné době je na trhu třetí generace, obě předchozí generace přitom byly představeny ve třech modelech – cenově dostupná Moto Z Play, prostřední Moto Z a odolná vlajková loď Moto Z Force. Znamená to, že Motorola končí s konkurenceschopnými vlajkovými loděmi? Pokud ano, vzdala společnost souboj se Samsungem, Huawei a dalšími úspěšnějšími značkami. Místo toho by se společnost více soustředila na solidně vybavené, ale o něco levnější modely jako Moto Z3.
 
Ke zrušení možná došlo nečekaně kvůli výraznému propouštění zaměstnanců, o kterém se mluvilo letos v březnu. Jelikož sídlo firmy v Chicagu měla opustit až polovina pracovníků, nebylo by to nic překvapivého. Údajně měl kvůli tomu být zrušen chystaný model Moto X5 a spekulovalo se o tom, že propouštění bude mít patrně vliv i na high-endové modely Moto Z3. Stále ještě existuje naděje, že by Motorola mohla představit vlajkovou loď v jiné, zcela nové řadě, ale tomu prozatím nic nenasvědčuje.
 
Snad se jedná jen o dočasnou přestávku a mezitím Motorola nabere dostatek sil, aby mohla v příštím roce představit zcela novou vlajkovou loď. V letošním roce však výrobce zcela nekončí, kromě několika levnějších modelů je očekáván také smartphone s výřezem displeje Motorola One Power.
 


reklama