Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft vydal nástroj usnadňující přechod z Macbooku na Surface

26.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Podle Microsoftu roste počet lidí, kteří na zařízení Surface přecházejí z Macbooků. Právě pro ně připravil program „Mac to Surface Assistant“, který má usnadnit přenos dat z jednoho produktu na druhý.
Koncem loňského roku se Microsoft na svém blogu chlubil tím, že stále více uživatelů přechází z Macbooků na jeho zařízení Surface. Na americkém trhu navíc běžel program, který tuto výměnu podporoval cenovým zvýhodněním. Někteří profesionálové zklamaní z nového Macbooku Pro si jako náhradu údajně vybrali právě některý z produktů Surface. Na druhou stranu však Microsoft nezveřejnil žádná konkrétní čísla, takže o zrovna vysoké počty se nejspíš stejně jednat nebude.

Přesto byl v tichosti vydán nástroj „Mac to Surface Assistant“, který má těmto uživatelům usnadnit přechod z Macbooků na Surface. Tento program pomůže uživateli zkopírovat všechna data z jednoho zařízení na druhé, a to přes externí disk či USB flash disk. Tím zároveň jeho možnosti končí. Nedělá tedy nic převratného, maximálně ušetří pár kliknutí a činí migraci dat přehlednější. Nejprve totiž uživatel vybere složky a program mu ukáže celkovou velikost souborů. Potom už využije zmíněný disk k přenosu dat do zařízení Surface.

Program se vyznačuje jednoduchým a přehledným rozhraním, nepřehlédnutelné je velké logo Surface na pozadí. Zájemci si mohou software na svůj Mac bezplatně stáhnout z oficiálních stránek Microsoftu. Odkaz ke stažení nástroje je v současné době z neznámého důvodu nefunkční. Microsoft na svém webu věnuje přechodu z Macu na Surface celou sekci obsahující další tipy pro uživatele, kterých se tento problém týká.

Zdroj: Slashgear.com
reklama