Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft Surface Book i7: delší výdrž baterie, více grafického výkonu

26.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Microsoft dnes na tiskové konferenci představil aktualizovaný model svého konvertibilního notebooku Surface Book. Hlavní novinkou je dvakrát výkonnější grafická karta od Nvidie, baterie s až šestnáctihodinovou výdrží a zdokonalené chlazení.
Před rokem Microsoft představil svůj vůbec první plnohodnotný notebook, který nesl název Surface Book. Předchozí modely z této řady byly spíše tablety, ke kterým lze připojit klávesnici. Na očekávané tiskové konferenci byla dnes oznámena vylepšená varianta pojmenovaná jako Surface Book i7. Konstrukce se sice dočkala pár kosmetických úprav, ale základní princip zůstal stejný – displej lze od zbytku zařízení oddělit a používat v tabletovém režimu, případně jej ke klávesnicové části připojit opačně. Třináctipalcová dotyková obrazovka s rozlišením 3000 x 2000 pixelů nadále podporuje stylus Surface Pen a pro pohodlné psaní slouží podsvícená klávesnice s touchpadem.

Uvnitř počítače nalezneme procesor Intel Core i7 a v případě grafického výkonu slibuje Microsoft dvojnásobný nárůst ve srovnání s předchozím modelem Surface Book. Zásluhu by na tom měla mít dedikovaná karta Nvidia GeForce GTX 965M, která zlepší možnosti notebooku ve hrách i grafických programech. Použití výkonnější grafiky by ovšem nebylo možné bez lepšího chlazení, proto byl přidán druhý ventilátor a tzv. hyberbarický systém.

Microsoft Surface Book i7 se oproti svému předchůdci může pochlubit také až o třetinu delší výdrží baterie – v režimu laptopu slibuje výrobce až šestnáct hodin provozu. Surface Book i7 bude jakousi výkladní skříní notebooků s Windows 10, svou cenou proto rozhodně nebude pro každého. Základní model vyjde zájemce na 2 399 dolarů, v přepočtu asi 60 000 Kč bez DPH. Na americkém trhu je možné předobjednávat od dnešního dne, k prvním zájemcům se potom novinka dostane v průběhu listopadu.


Zdroj: Liliputing.com
reklama