Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft Surface Book: Intel i7 a dedikovaná grafická karta

7.10.2015, Jan Pánek, aktualita
Na konferenci Microsoftu byl bezpochyby největším překvapením Surface Book, první notebook od Microsoftu. Ten nabídne špičkové parametry jako grafickou kartu od NVIDIE, procesory Skylake nebo vysoké rozlišení obrazovky.
Surface Book je něco jako hybrid mezi notebookem a tabletem, nicméně se nepodobá většině hybridních zařízení. Podporuje totiž stylus, který má i Surface Pro 4.

U obrazovky na moment zůstaneme. Je dotyková, avšak největší zajímavostí je rozlišení, které je velmi netradiční - 3000×2000 px. Každopádně je vysoké, když uvážíme úhlopříčku 13". To vytvoří celkovou jemnost 267 px, což je na takto velký notebook velmi dobrá hodnota.

Uvnitř notebooku se skrývá procesor z řady Skylake, který je doplněný buď grafickým čipem HD Graphics 520 GPU, nebo dedikovanou grafickou kartou od NVIDIE, ale to v případě dražších modelů.

Velmi zajímavá je i volba pamětí. Ty operační budou mít maximální velikost 16 GB, zatímco úložiště bude typu SSD a bude mít maximální kapacitu 1 TB! Microsoft do zařízení integroval i kamery, zadní má 8 Mpx, přední 5 Mpx, což jsou na notebook nevídané hodnoty.

Pokud byste si mysleli, že takto výkonný notebook nebude mít dobrou výdrž, Microsoft papírovými údaji překvapí, Surface Book by měl na baterii vydržet 12 hodin. Snad se v praxi dočkáme aspoň podobných výsledků.

Rozměry notebooku jsou 312,3×232,1×13,0-22,8 mm, šířka je závislá na specifikaci. Stejně tak je na parametrech závislá i váha, ta se bude pohybovat od 1515 gramů směrem nahoru. Notebook bude mít i slušnou konektivitu v podobě 2×USB 3.0, Mini Display Portu, čtečky SD karet či SurfaceConnect portu.

Vzhledem k obrovské výbavě nemůžeme očekávat nízkou cenu, ta se pro základní verzi ustálila na 1499 dolarech, tedy asi 36 200 Kč bez DPH. Za tento notebook s nejvyšší výbavou si však bude Microsoft bude účtovat 65 000 Kč bez DPH! Tato výbava zahrnuje Core i7, 16 GB RAM či 512GB SSD.

Zdroj: PhoneArena
reklama