Microsoft Surface Book: Intel i7 a dedikovaná grafická karta

Microsoft Surface Book: Intel i7 a dedikovaná grafická karta
, , aktualita
Na konferenci Microsoftu byl bezpochyby největším překvapením Surface Book, první notebook od Microsoftu. Ten nabídne špičkové parametry jako grafickou kartu od NVIDIE, procesory Skylake nebo vysoké rozlišení obrazovky.
K oblíbeným
reklama
Surface Book je něco jako hybrid mezi notebookem a tabletem, nicméně se nepodobá většině hybridních zařízení. Podporuje totiž stylus, který má i Surface Pro 4.

U obrazovky na moment zůstaneme. Je dotyková, avšak největší zajímavostí je rozlišení, které je velmi netradiční - 3000×2000 px. Každopádně je vysoké, když uvážíme úhlopříčku 13". To vytvoří celkovou jemnost 267 px, což je na takto velký notebook velmi dobrá hodnota.

Uvnitř notebooku se skrývá procesor z řady Skylake, který je doplněný buď grafickým čipem HD Graphics 520 GPU, nebo dedikovanou grafickou kartou od NVIDIE, ale to v případě dražších modelů.

Velmi zajímavá je i volba pamětí. Ty operační budou mít maximální velikost 16 GB, zatímco úložiště bude typu SSD a bude mít maximální kapacitu 1 TB! Microsoft do zařízení integroval i kamery, zadní má 8 Mpx, přední 5 Mpx, což jsou na notebook nevídané hodnoty.

Pokud byste si mysleli, že takto výkonný notebook nebude mít dobrou výdrž, Microsoft papírovými údaji překvapí, Surface Book by měl na baterii vydržet 12 hodin. Snad se v praxi dočkáme aspoň podobných výsledků.

Rozměry notebooku jsou 312,3×232,1×13,0-22,8 mm, šířka je závislá na specifikaci. Stejně tak je na parametrech závislá i váha, ta se bude pohybovat od 1515 gramů směrem nahoru. Notebook bude mít i slušnou konektivitu v podobě 2×USB 3.0, Mini Display Portu, čtečky SD karet či SurfaceConnect portu.

Vzhledem k obrovské výbavě nemůžeme očekávat nízkou cenu, ta se pro základní verzi ustálila na 1499 dolarech, tedy asi 36 200 Kč bez DPH. Za tento notebook s nejvyšší výbavou si však bude Microsoft bude účtovat 65 000 Kč bez DPH! Tato výbava zahrnuje Core i7, 16 GB RAM či 512GB SSD.

Zdroj: PhoneArena
reklama
Nejnovější články
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala