www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Microsoft Surface Duo by se mohl dostat na trh již v létě

Microsoft Surface Duo by se mohl dostat na trh již v létě
, , aktualita
Microsoft se podle nepotvrzených informací snaží urychlit začátek prodeje svého skládacího smartphonu s Androidem. Surface Duo se tak možná dostane na trh během léta, tedy o několik měsíců dříve.
K oblíbeným
reklama
Vloni na podzim překvapil Microsoft celý svět svým prvním skládacím smartphonem, kterému dal název Surface Duo. Neosadil jej svým vlastním systémem Windows, ale místo toho vsadil na Android dodávaný konkurenčním Googlem. Zklamáním ovšem byla informace o uvedení na trh, která hovořila až o vánočních svátcích v roce 2020. Dost možná to byl ze strany Microsoftu jen velmi skeptický odhad a zařízení by se na pulty obchodů mohl dostat o několik měsíců dříve. Svědčí o tom informace, které měl server Windows Central získat od důvěryhodných zdrojů seznámených se situací uvnitř společnosti. Maximální urychlení je přitom na místě, neboť konkurence mezi skládacími smartphony se zvětšuje, naopak hardware a software modelu Surface Duo zastarávají, takže každý měsíc může hrát svou roli.
 
 

Dlouhý vývoj skládacího telefonu

 
Hardware i software smartphonu se nyní údajně nacházejí ve finální fázi vývoje. Microsoft by měl nyní dokončovat optimalizaci své uživatelské nadstavby a předinstalovaných aplikací, které budou využívat dvoudisplejovou konstrukci. Vývoj softwaru by měl být zcela dokončen v dubnu a na trhu se telefon snad objeví už v průběhu léta. Zpočátku se možná bude jednat o dostupnost jen v omezeném počtu kusů, které by byly určeny pro vývojáře a největší nadšence. Tento krok by zároveň Microsoftu umožnil odstranit poslední mouchy, které by nová konstrukce mohla přinést, jak se ostatně v minulosti přesvědčil Samsung nebo Huawei. Další komplikací by mohly být nedostatky některých dílů kvůli omezeným dodávkám z čínských továren, které jsou ohroženy koronavirem.
 
 
Microsoft vyvíjí Surface Duo již od roku 2016, kdy telefon nesl kódové označení Andromeda a měl používat platformu Windows Core OS. Ke změnám nakonec došlo spíše po stránce softwaru, zatímco hardware se měnil spíše jen v jednotlivých komponentech. Připomeňme, že poslední verze smartphonu využívá procesor Snapdragon 855, 6GB RAM a 64GB úložiště, i když v nabídce budou varianty vybavené větší operační a vnitřní pamětí. Problémem by mohla být absence 5G, které je sice stále jen v plenkách, ale v budoucnu očekáváme velký rozvoj této technologie a Surface Duo tak bude zbytečně ztrácet na konkurenci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala