Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft Surface Book 2 oficiálně: nejvyšší výkon ve dvou velikostech

18.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Microsoft oznámil druhou generaci svého konvertibilního notebooku Surface Book, která je údajně nejvýkonnějším mobilním zařízením Surface v historii. Poháněna je nejnovějšími procesory od Intelu a vybírat je možné hned ze dvou úhlopříček.
Surface Book spatřil světlo světa v roce 2015 a o rok později prošel menší omlazovací kůrou. Letos je čas na větší úpravy, výsledkem je nový Surface Book 2, který přináší vylepšení v oblastech designu, výkonu, konektivity a výdrže baterie. Nově jsou k dispozici hned dvě velikosti, samotný koncept zařízení se však výrazně nezměnil. Nový Surface Book je vlastně notebook, jehož displej lze odpojit a používat samostatně jako tablet. 13,5" model se chlubí rozlišením 3000 x 2000 pixelů, v případě 15" modelu se potom jedná o nepatrně vyšší hodnotu 3240 x 2160 pixelů. Oba displeje nabízejí méně tradiční poměr stran 3:2 a kompatibilitu s aktivním stylusem Surface Pen.
 
 
Surface Book 2 je poháněn osmou generací procesorů Intel Core, a to dvoujádrem Core i5-7300U nebo čtyřjádrem Core i7-8650U v kombinaci s 8GB až 16GB RAM. Využívání nejrůznějších grafických programů, ale také virtuální reality umožní použití dedikované grafické karty u dvou ze tří nabízených konfigurací, v patnáctipalcovém modelu se jedná dokonce o Nvidia GeForce GTX 1060 s 8GB pamětí. A ani o interní úložiště nemusí být nouze, pokud se uživatel rozhodne pro 1TB SSD. Co se týče výdrže baterie, slibuje výrobce až 17 hodin v notebookovém, respektive 5 hodin v tabletovém režimu.
 
Nabídka v oblasti konektivity zahrnuje dva standardní porty USB Type-A 3.1, jeden USB Type-C a dva porty Surface Connect (jeden na klávesnici, druhý na tabletu). Infračervená kamera umožňuje přihlašování rozpoznáním obličeje přes službu Windows Hello. K další výbavě patří 8MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát, oba s možností nahrávání Full HD videí, o kvalitní zvuk se starají stereo reproduktory s Dolby Atmos Premium a další bezpečnostní ochranu zajišťuje modul TPM 2.0.
 
 
Zájemci o nový Surface Book 2 by si měli připravit minimálně 1 499 dolarů (33 000 Kč bez DPH), což je cena základní konfigurace. Patnáctipalcový model potom startuje na částce dokonce 2 499 dolarů (55 000 Kč bez DPH). Prodej na americkém trhu odstartuje 16. listopadu, předobjednávat však bude možné notebook už o týden dříve.
 


reklama