www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz chce elektrickou variantu všech svých modelů a ukázal Concept EQA

Mercedes-Benz chce elektrickou variantu všech svých modelů a ukázal Concept EQA
, , aktualita
Mercedes-Benz také odtajnil své plány na elektrickou budoucnost svých vozidel. Do roku 2022 chce automobilka nabídnout alternativu ke všem nabízeným vozidlům. Ve Frankfurtu byl také představen elektromobil Concept EQA s pohonem všech kol.
reklama
Mercedes-Benz také vidi budoucnost v alternativních pohonech, ale na rozdíl od některých jiných automomobilek zatím přímo nevěstí konec spalovacích motorů. Naopak by měl Mercedes-Benz zpočátku nabídnout elektromobily jako alternativu, přičemž do roku 2022 by měla existovat elektrická verze všech osobních vozidel této značky. Celkem se můžeme těšit na pět desítek vozidel s elektrickým či hybridním pohonem. Do roku 2020 chce automobilka nabídnout také plně elekrickou verzi malých městských vozidel značky Smart.
 
 
Se zvyšujícími se prodeji elektromobilů by však mohlo dojít k poklesu zisku, neboť marže z tohoto typu vozidel je nižší než v případě modelů se spalovacím motorem. Důvodem je použití dražších součástek, jako jsou baterie. Koncern Daimler, do kterého spadá Mercedes-Benz, proto plánuje do roku 2025 ušetřit 4 miliardy eur, aby mohl kompenzovat případné ztráty při prodeji elektromobilů. Připomeňme, že mnohem agresivnější plány při nástupu elektricky a hybridně poháněných vozidel mají automobilky Volvo či Aston Martin.

 

Mercedes-Benz Concept EQA: elektromobil s virtuálním chladičem

 
 
Na probíhajícím autosalonu ve Frankfurtu ukázala Mercedes-Benz také nový koncept elektricky poháněného dvoudveřového kupé. Concept EQA zaujme samozřejmě už na první pohled svým futuristickým designem, který je podtržen použitím virtuální masky chladiče, která se rozsvítí až po nastartování vozidla a může měnit svůj barevný nádech podle nastaveného stylu jízdy (např. modrá při klidné a červená při agresivní jízdě). Zajímavostí je také použití kombinace optických vláken s laserovým zdrojem světla namísto tradičních světlometů.
 
 
Mercedes-Benz Concept EQA využívá dva elektromotory, které dohromady zajišťují stálý pohon všech čtyř kol. Celkový výkon se má vyšplhat na 270 koní a zrychlení z 0 na 60 km/h zvládne vozidlo za pět sekund. Energii dodává lithium-iontová modulární baterie od Daimler Deutsche Accumotive s celkovou kapacitou přes 60 kWh. Dojezd je odhadován na přibližně 400 km a díky rychlému nabíjení by k doplnění kapacity pro dojezd 100 km mělo stačit 10 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář