www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz chce elektrickou variantu všech svých modelů a ukázal Concept EQA

Mercedes-Benz chce elektrickou variantu všech svých modelů a ukázal Concept EQA
, , aktualita
Mercedes-Benz také odtajnil své plány na elektrickou budoucnost svých vozidel. Do roku 2022 chce automobilka nabídnout alternativu ke všem nabízeným vozidlům. Ve Frankfurtu byl také představen elektromobil Concept EQA s pohonem všech kol.reklama
Mercedes-Benz také vidi budoucnost v alternativních pohonech, ale na rozdíl od některých jiných automomobilek zatím přímo nevěstí konec spalovacích motorů. Naopak by měl Mercedes-Benz zpočátku nabídnout elektromobily jako alternativu, přičemž do roku 2022 by měla existovat elektrická verze všech osobních vozidel této značky. Celkem se můžeme těšit na pět desítek vozidel s elektrickým či hybridním pohonem. Do roku 2020 chce automobilka nabídnout také plně elekrickou verzi malých městských vozidel značky Smart.
 
 
Se zvyšujícími se prodeji elektromobilů by však mohlo dojít k poklesu zisku, neboť marže z tohoto typu vozidel je nižší než v případě modelů se spalovacím motorem. Důvodem je použití dražších součástek, jako jsou baterie. Koncern Daimler, do kterého spadá Mercedes-Benz, proto plánuje do roku 2025 ušetřit 4 miliardy eur, aby mohl kompenzovat případné ztráty při prodeji elektromobilů. Připomeňme, že mnohem agresivnější plány při nástupu elektricky a hybridně poháněných vozidel mají automobilky Volvo či Aston Martin.

 

Mercedes-Benz Concept EQA: elektromobil s virtuálním chladičem

 
 
Na probíhajícím autosalonu ve Frankfurtu ukázala Mercedes-Benz také nový koncept elektricky poháněného dvoudveřového kupé. Concept EQA zaujme samozřejmě už na první pohled svým futuristickým designem, který je podtržen použitím virtuální masky chladiče, která se rozsvítí až po nastartování vozidla a může měnit svůj barevný nádech podle nastaveného stylu jízdy (např. modrá při klidné a červená při agresivní jízdě). Zajímavostí je také použití kombinace optických vláken s laserovým zdrojem světla namísto tradičních světlometů.
 
 
Mercedes-Benz Concept EQA využívá dva elektromotory, které dohromady zajišťují stálý pohon všech čtyř kol. Celkový výkon se má vyšplhat na 270 koní a zrychlení z 0 na 60 km/h zvládne vozidlo za pět sekund. Energii dodává lithium-iontová modulární baterie od Daimler Deutsche Accumotive s celkovou kapacitou přes 60 kWh. Dojezd je odhadován na přibližně 400 km a díky rychlému nabíjení by k doplnění kapacity pro dojezd 100 km mělo stačit 10 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik