www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz chce elektrickou variantu všech svých modelů a ukázal Concept EQA

Mercedes-Benz chce elektrickou variantu všech svých modelů a ukázal Concept EQA
, , aktualita
Mercedes-Benz také odtajnil své plány na elektrickou budoucnost svých vozidel. Do roku 2022 chce automobilka nabídnout alternativu ke všem nabízeným vozidlům. Ve Frankfurtu byl také představen elektromobil Concept EQA s pohonem všech kol.reklama
Mercedes-Benz také vidi budoucnost v alternativních pohonech, ale na rozdíl od některých jiných automomobilek zatím přímo nevěstí konec spalovacích motorů. Naopak by měl Mercedes-Benz zpočátku nabídnout elektromobily jako alternativu, přičemž do roku 2022 by měla existovat elektrická verze všech osobních vozidel této značky. Celkem se můžeme těšit na pět desítek vozidel s elektrickým či hybridním pohonem. Do roku 2020 chce automobilka nabídnout také plně elekrickou verzi malých městských vozidel značky Smart.
 
 
Se zvyšujícími se prodeji elektromobilů by však mohlo dojít k poklesu zisku, neboť marže z tohoto typu vozidel je nižší než v případě modelů se spalovacím motorem. Důvodem je použití dražších součástek, jako jsou baterie. Koncern Daimler, do kterého spadá Mercedes-Benz, proto plánuje do roku 2025 ušetřit 4 miliardy eur, aby mohl kompenzovat případné ztráty při prodeji elektromobilů. Připomeňme, že mnohem agresivnější plány při nástupu elektricky a hybridně poháněných vozidel mají automobilky Volvo či Aston Martin.

 

Mercedes-Benz Concept EQA: elektromobil s virtuálním chladičem

 
 
Na probíhajícím autosalonu ve Frankfurtu ukázala Mercedes-Benz také nový koncept elektricky poháněného dvoudveřového kupé. Concept EQA zaujme samozřejmě už na první pohled svým futuristickým designem, který je podtržen použitím virtuální masky chladiče, která se rozsvítí až po nastartování vozidla a může měnit svůj barevný nádech podle nastaveného stylu jízdy (např. modrá při klidné a červená při agresivní jízdě). Zajímavostí je také použití kombinace optických vláken s laserovým zdrojem světla namísto tradičních světlometů.
 
 
Mercedes-Benz Concept EQA využívá dva elektromotory, které dohromady zajišťují stálý pohon všech čtyř kol. Celkový výkon se má vyšplhat na 270 koní a zrychlení z 0 na 60 km/h zvládne vozidlo za pět sekund. Energii dodává lithium-iontová modulární baterie od Daimler Deutsche Accumotive s celkovou kapacitou přes 60 kWh. Dojezd je odhadován na přibližně 400 km a díky rychlému nabíjení by k doplnění kapacity pro dojezd 100 km mělo stačit 10 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik