www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz chce elektrickou variantu všech svých modelů a ukázal Concept EQA

Mercedes-Benz chce elektrickou variantu všech svých modelů a ukázal Concept EQA
, , aktualita
Mercedes-Benz také odtajnil své plány na elektrickou budoucnost svých vozidel. Do roku 2022 chce automobilka nabídnout alternativu ke všem nabízeným vozidlům. Ve Frankfurtu byl také představen elektromobil Concept EQA s pohonem všech kol.reklama
Mercedes-Benz také vidi budoucnost v alternativních pohonech, ale na rozdíl od některých jiných automomobilek zatím přímo nevěstí konec spalovacích motorů. Naopak by měl Mercedes-Benz zpočátku nabídnout elektromobily jako alternativu, přičemž do roku 2022 by měla existovat elektrická verze všech osobních vozidel této značky. Celkem se můžeme těšit na pět desítek vozidel s elektrickým či hybridním pohonem. Do roku 2020 chce automobilka nabídnout také plně elekrickou verzi malých městských vozidel značky Smart.
 
 
Se zvyšujícími se prodeji elektromobilů by však mohlo dojít k poklesu zisku, neboť marže z tohoto typu vozidel je nižší než v případě modelů se spalovacím motorem. Důvodem je použití dražších součástek, jako jsou baterie. Koncern Daimler, do kterého spadá Mercedes-Benz, proto plánuje do roku 2025 ušetřit 4 miliardy eur, aby mohl kompenzovat případné ztráty při prodeji elektromobilů. Připomeňme, že mnohem agresivnější plány při nástupu elektricky a hybridně poháněných vozidel mají automobilky Volvo či Aston Martin.

 

Mercedes-Benz Concept EQA: elektromobil s virtuálním chladičem

 
 
Na probíhajícím autosalonu ve Frankfurtu ukázala Mercedes-Benz také nový koncept elektricky poháněného dvoudveřového kupé. Concept EQA zaujme samozřejmě už na první pohled svým futuristickým designem, který je podtržen použitím virtuální masky chladiče, která se rozsvítí až po nastartování vozidla a může měnit svůj barevný nádech podle nastaveného stylu jízdy (např. modrá při klidné a červená při agresivní jízdě). Zajímavostí je také použití kombinace optických vláken s laserovým zdrojem světla namísto tradičních světlometů.
 
 
Mercedes-Benz Concept EQA využívá dva elektromotory, které dohromady zajišťují stálý pohon všech čtyř kol. Celkový výkon se má vyšplhat na 270 koní a zrychlení z 0 na 60 km/h zvládne vozidlo za pět sekund. Energii dodává lithium-iontová modulární baterie od Daimler Deutsche Accumotive s celkovou kapacitou přes 60 kWh. Dojezd je odhadován na přibližně 400 km a díky rychlému nabíjení by k doplnění kapacity pro dojezd 100 km mělo stačit 10 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik